Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy tudnám magamból "kiűzni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám magamból "kiűzni" a gondolatot hogy a párom mikor kérné meg a kezem?

Figyelt kérdés
2 éve hogy együtt vagyunk és együtt is élünk.Mondta hogy majd eljön mindennek az ideje... Ha valami ajándékot akar nekem adni mindig a gyürü jut eszembe róla hogy hátha azt ajándékoz... Lelkem mélyén szeretném is de nem akarom töle kieröszakolni ne azért kérje meg a kezem mert én akarom...Türelmes vagyok igy megvárom míg fel van rá készülve :)) Csak abban segitsetek nekem mit tegyek hogy ne éljem bele magam hogy nem gyürüt kapok hanem valami mást... :)) Köszönöm elöre is a vélaszokat!
2012. szept. 19. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Úgy, hogy nem éled bele magad.

Szerintem ezeknek a kérdéseknek a feltevői azok, akiknek még nem kellett szenvedni, hogy együtt lehessenek a szerelmükkel. Különben minden pillanatot megbecsülnének, amikor láthatják, és az ünnep az lenne, hogy vele lehetnek.


Tudod, hány boldog percet szúrsz el saját magadnak ezzel?! Ahelyett, hogy vernéd a feneked a földbe, hogy van egy párod, akivel szeretitek egymást, és mindketten egészségesek vagytok? Ha súlyos betegen feküdne, elütné egy autó vagy ilyesmi, akkor nem azon rágnád a körmöd, mikor kér meg, hanem hogy holnap reggel is felébred-e. És minden mindegy lenne már, csak maradjon veled, épüljön fel... Na erre gondolj, és rögtön elhalványul annak a gyűrűnek a fénye.

2012. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés, mi is ennyi ideje vagyunk együtt és néha rám jön az érzés és meg vagyok zakkanva. De egy ideje elég jól bírom.

Nem tudom, így mi okosat mondhatnék, mit tégy, hogy ne gondolj rá. Mert ha bemagyarázod, hogy ne gondolj rá, annál inkább gondolsz rá. :)

2012. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tudod néha ilyenekre is gondolok mikor elindul munkába föleg ha biciklivel megy be hogy netán egy hülye idióta soför neki megy vagy stb....S hálát adok azért hogy velem van !!!!! csak néha villan be a kérdés hogy vajon engem mikor, ismeröseim köréböl egyre többet látok hogy eljegyezve meg stb... de gondolataimban az van hogy lehet hogy késöbb fog megkérni viszont lehet hogy egész életünkben együtt fogunk lenni/ maradni nem mint akit 20 valahány évesen eljegyeznek/nem mintha én öregeb lennék :)/ s pár év múlva meg elhagynak...
2012. szept. 19. 12:36
 4/12 A kérdező kommentje:
12:31 :)) úgy ahogy mondod :)) néha feljövök ide olvasgatom hogy kit hogy kértek meg ... múltkor megishatódtam az egyiken :)olyan szép lehetett remélem engem is elvarázsol mejd valamivel...
2012. szept. 19. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vágyom már egy gyűrűre,mi több mint 4 éve vagyunk együtt,2 éve együtt is élünk.Páromnak nem igazán szoktam mondogatni,csak 1x 2x fordult elő,tudja,hogy vágyom rá,de még semmi..azt mondta majd..
2012. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy CSAK ÚGY van értelme az eljegyzésnek, ha 1 éven belül(MAXIMUM) össze is házasodtok?! Erre gondoltál már? Sokaknak megkérik a kezüket,aztán még 4-5-6-8 évig is CSAK menyasszonyok lesznek.Ez szerintem tök szomorú dolog például :-( Na meg van mire építenetek?


Szerintem ha szóba jönnek komoly tervek egymással, akkor van értelme az eljegyzésnek,és a házasságnak.Összebútorozni meg akárkivel össze lehet, nem is kell ahhoz félév járás sem :)


Mondjuk érdemes beszélgetni arról, hogy mi a véleménye a házasságról általában.Vannak szélsőségek,pl aki elvált szülők gyermeke,vagy akit elhagyott valamelyik szülője...Jobb az ilyet tudni.

2012. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A házasságról nekem azt mondta hogy ne egy papír kössön össze egy párt, régebben nekem is ez volt a reakcióm rá de a véleményem megváltozott!!! De mondott esküvövel kapcsolatban is valamit... Elöttem lévö barátnöjét akivel 3 évig volt együtt eljegyezte de nekem mondta hogy az utolsó egy évben már nem szerette elhagyta igy keresett másikat...aznap találkoztam vele össze mikor elment a csaj... s sztem azért nem akar megkérni még mert még biztosabb akar lenni a kapcsolatunkban bár tudja és énis tudom s érzem hogy akarjuk egymást!!! Mondta nekem így még soha senkit nem szeretett mint engem!!!Én sem !
2012. szept. 19. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazából úgy, hogy arra gondolsz, hogy rengeteg kapcsolatot tesz tönkre az, hogy a lány folyton a gyűrűt várja. Mit lát ebből a pasi? Azt, hogy ő hiába igyekszik, hiába vesz neki jobbnál jobb ajándékokat, hiába viszi el nyaralni, romantikus vacsorára a barátnőjét, akit szeret és szeretne neki mindent megadni, a lány szemében nem látja az őszinte örömöt. Minél nagyobb a meglepetés (romantikus hely, nyaralás, gyertyafényes vacsora, annál inkább szomorúnak, csalódottnak látja a barátnőjét. És hát ebből egy épeszű férfi nem arra gondol, hogy a hölgy vele akarja leélni az életét, hanem arra, hogy már nincs is szívesen vele, nem örül semminek igazán, biztos már nem is szereti, vagy valami nagy baj van, valamit titkol.

Így aztán nem az lesz belőle, amit a lány vár, hanem pont az ellenkezője, egyre inkább eltávolodnak egymástól, nő a távolság és a feszültség közöttük. Mert oké, hogy a férfi az apró jelzéseket nem mindig veszi észre, de ha nagyon sokszor előfordul, hogy nem látja boldognak a barátnőjét, az azért feltűnik és hát nem az az első gondolat, hogy ez azért van, mert a feleségem akar lenni.

Így sok kapcsolat megy tönkre, ezért nem érdemes ilyesmi gondolatokkal mérgezni magad. A másik, hogy nem érdemes ezért ezt a topikot olvasni, hogy kit hogy kértek meg, kinek milyen gyűrűje van, mert csak az elvárásaid nőnek tőle, mert látod, hogy őt hú de romantikusan, hú de szép gyűrűvel kértek meg és te csak még jobbat akarsz utána, vagy legalább ugyanolyat, aztán már nem is tudsz majd annyira örülni, amikor tényleg megkér, ha egyáltalán eljuttok odáig, mert lehet, hogy ő csak 2 év múlvára tervezi és addigra te simán tönkreteszed ezzel a kapcsolatodat.

Ráadásul nem akarok senkit sem megsérteni, de nem vagyok száz százalékig biztos benne, hogy igazak a történetek, amiket ide írnak. Rengeteg olyat olvasni, hogy ismerősöm, meg egy menyasszony...stb, szerintem ezek nagy része fikció, mint ahogy egyszer rá is kérdeztem, és akkor a kérdező nekem megírta, hogy valójában ő nem ismeri az illetőt, hanem az egyik kollágájának az ismerőse és ő csak a kollégájától hallotta, hogy (és itt következett az ismeretlen szidása).

Szóval gondold át ezt és szerintem sokat segítene, ha leszállnál a témáról, nem olvasgatnád ezt a topikot, se a neten az ilyen cikkeket, nem nézegetnél se gyűrűket, se ruhákat. Majd ráérsz ezekre, ha eljött az ideje (kivéve a topik olvasgatását, mert azt ha valaki nem puszta szórakozásból teszi, ott bajok vannak).

2012. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azoknak üzenem, akik 2-3 vannak párkapcsolatban és várnak az eljegyzésre: 9 éve vagyok kapcsolatban, és nincs gyűrűm!Nah, ehhez szóljatok hozzá!=D Van még időtök várakozni!;D

(A válaszom nem bántástól fogalmazódott, hanem poénnak szánom, úgyhogy nyugi csajok, 2 év nem olyan sok idő=P)

2012. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek üzenem hogy nem egészen van igaza.

Mi rendesen megharcoltunk a szerelmünkért és mégis eljött 5 év után az igényem arra hogy jegyezzen már el, és vegyen feleségül. ( azóta már az vagyok és sokkal jobb így na mind1)


Kedves kérdező!

Neked csak azt tudok mondani, hogy a túlzott várakozásnak nincs túl sok értelme. Ezt arra értem, hogy te csak vársz és vársz és lehet neki eszébe sem jut, vagy annyira megvárat hogy akkor már nem fogsz igazán örülni ( ugyanitt felteszed a kérdést "Miért nem örülök x év várakozás után hogy a párom eljegyzett?")

Pl az én férjemnek ez 5 év után , 3 év együtt élés után nem jutott eszébe mikor én már hónapok óta vártam. És akkor leültem vele megbeszélni a dolgot. Megkérdeztem mikor akar eljegyezni és elvenni, mert szerintem nincs mire várni.Ő elmondta hogy neki esze ágában sincs elvenni, mert látta az anyjáékat hogy szét mentek és a papír nem boldogít blabla.Én pedig elmagyaráztam hogy én nem az anyja vagyok és nem egy rossz kapcsolatot akarok házassággal megmenteni hanem egy tök jó kapcsolatot kiegészíteni. Megbeszéltük a dolgokat, az ő kételyeit. És 3 hónap múlva elmentünk gyűrűt venni. Következő éveben pedig összeházasodtunk.És annyira élvezi a férjem a házasságot, hogy azt mondhatja hogy a felesége vagyok és nem a párja meg az élettársa, hogy nem gondoltam volna hogy a kezdeti nehézségek után így belejön.

Szóval én várhattam volna egy életet hiszen eszében sem volt a házasság.

Tehát az hogy te leülsz az életed párjával és felnőtt emberként kommunikáltok olyan fontos dolgokról mint az eljegyzés és házasság az nem jelent egyet a ráerőszakolással. Sokan ezért nem vetik fel a témát mert ez már nekik a ráerőszakolás. De én pedig azt a nézetet vallom, hogy egy jó kapcsolatban igenis meg kell tudni bármilyen témát legyen az kényes vagy nem. Beszéljétek meg, és akkor nem kell még éveket görcsölnöd hogy megkér vagy nem, tudod hogy mit gondol a dologról, mit tervez stb...25/N

2012. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!