Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szereti anyósom ezt a gyereket...

Szereti anyósom ezt a gyereket? Ha bántani akarsz ne válaszolj légyszíves! Köszönöm! Ha kérdés van kérdezzetek válaszolok egyébként is jó lenne ezt kidumálni magamból.

Figyelt kérdés
Vidéken laknak(50km),mi Pesten. Általában akkor jönnek(NÁLUK PÉNZ NEM GOND) az unokához ha épp erre volt dolguk és akkor is kb 20 percet vannak(szegény gyerekem nem fogadja őket jól hiszen alig találkoznak)hozzá teszem SOHA egy büdös rossz szót nem mondok rájuk a gyerek előtt.(próbálom az idillt őrizni).Engem soha nem szerettek apósom ki nem állhat ezt azért írom mert nyilván ez miatt se jönnek szívesen (de azt elmondanám,hogy nagyon sokszor mindig én engedtem és próbáltam rendben lenni velük de egyszerűen sosem hagyják mert mindig történik valami... Mint legutóbb is:április 30.-án mentünk hozzájuk úgy volt hogy ott alszunk.Már épp készültem fürdetéshez amikor a férjem bejön és megkérdezi(este kilenckor)mi legyen haza menjünk vagy X-nél aludjunk,kérdem miért mi történt erre elmeséli dióhéjban->reggelre az apja kiinvitálta dolgozni amire ő nemet mondott(kizárólag azért mert a mamájának mentünk volna konyha bútort csinálni) mire nemet mondott apja azt mondta neki:takarodj a portáról! Na nekem sem kellett több összecuccoltam elindultunk haza. Ők azóta se eresztettek el egy telefont hogy legalább azt megkérdezzék mi van a gyerekkel... Oldalakat írhatnék hogy tisztán lássatok,nagyon érdekes ez a mi kis kapcsolatunk voltak már fura sztorik. De azt reméltem ha megérkezik a pici az megváltoztat sok mindent.Most meg csak néha elnézem őt játék közben és azt kérdezem magamtól hát hogy nem lehet téged szeretni...
2012. máj. 24. 00:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Minden nap megnézem a naptárat és bár egyszerű mégis kiszámolom pontosan hány napja is nem látták


A kapcsolatunk felszínes volt mindig,kiválóan alkalmazzák a strucc politikát és a férjem miatt sokat hagytam is ezt a dolgot és most is arra kéne ösztönöznöm hívd fel legalább anyukádat de nem megy már nem..(hisz ő is apja mellé állt azon az estén és nem nézte a fiát a saját fiát és unokáját...................én vagyok a genyó???

2012. máj. 24. 01:00
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elkönyvelném őket úgy, hogy "messze laknak, ritkán látjuk őket" és kész. Biztos nem keresném a kapcsolatot velük.. bár tudom, hogy ez nagyon nehéz lehet. Én általában annak a híve vagyok, hogy adj szeretetet, és azt kapod vissza Te is.. De ha apósod eleve a kezdet óta nem szeret Téged.. akkor nem tudom mit lehetne tenni. Én nem keresném őket.
2012. máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is hasonló a szituáció. Apa szülei ugyanilyenek, anyát soha nem fogadták el menyüknek, és nekik is mindig voltak furcsa dolgaik, de összerúgták a port apával még évekkel ezelőtt. Kb olyan 8-9 éves lehettem, mikor utoljára láttam őket. Most lassan 20 éves leszek. Soha nem hívtak fel se szülinapomkor se névnapomkor, se karácsonykor. SOHA! Persze volt már hogy 1x 2x felhívtam őket, ha szülinapjuk volt vagy ünnep akármi. Akkor is ellenségesek voltak velem, főleg "papa" ha lehet egyáltalán így nevezni. Pedig akkor én még kicsi voltam, mikor ők összevesztek, semmit nem értettem az egészből, és soha nem is kerestek meg. Karácsonykor apa kérte, hogy hívjam fel őket. Rávettem magam felhívtam boldog karácsonyt kívántam, majd a válasz köszi neked is. Tovább akartam vinni a beszélgetést azzal, hogy hogy vagytok, és lerakta. Lehet gonosz leszek, de majd a halálos ágyán talán rádöbben majd, hogy nem így kellett volna leélnie az életét, hogy nem ismeri az unokáját.
2012. máj. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudsz mit csinálni. Az én anyósomék itt laknak a városban 4 km-re hasonlógyakorisággal látja anyós az unokáit. A születésük sem változtatta meg őket. A gyerekek érdekesmód szeretnének oda menni,mert az a1-2 pici dolog ami ott az udvarom megvan innen hiányzik, se erkélyem se udvarom. Ez van.


A leírt szitura visszatérve, kicsit úgy tűnik a leírásodból, hogy férjednek büdös volt az apjával együtt dolgozni. Elmondta,hogy miért nem tud és nem nem akar vele dolgozni menni? Mert ha egyszerűen indoklás nélkül mondott nemet hát.. eléggé munkakerülőnek tűnt. DE mint zárójelesen megjegyezted nem erről volt szó.


azért ez elég gáz,hogy apák, férjek eljutnak odáig,hogy ők maguk sem akarnak a szüleikhez menni, nem csak a meny nem.

2012. máj. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy téged utálnak a szülei?

A családjukon belül mekkora az összetartás? Szüleikkel, más rokonokkal tartják normálisan a kapcsolatot?


Eleinte én is azt gondoltam, hogy a férjem szüleinek velem van bajuk. Utána rájöttem, hogy mivel nem bántjuk egymást, csak simán nem találkozunk, nem erről van szó.

A férjemet írták le a szülei a kamaszkori, és azt követő bulizós, költekezős nem segítős életmódja miatt.

Sajnos a változást a családalapítást, a felelősségteljes férjet nem veszik észre, még mindig ő a fekete bárány.

Minden erőmmel azon vagyok, hogy helyrehozzam a kapcsolatot, no de lehetetlen egyrészt a 80 km-es távolság, másrészt a részükről történő nem akarás miatt.

Ők is így éltek, apósomat a saját apja feljelentgette stb, tehát ilyen példa volt előttük.


Ne hidd, hogy az unokájukra nem kíváncsiak, egyszerűen nem fontos nekik a kapcsolattartás. Én már nem hiszek nálunk a változásba, hiszen ha hívom őket nem jönnek, ők se hívnak minket, azért néha beugrunk megkérdezni mi van velük. Amikor terhes voltam annyit mondtak, hogy nekik ehhez semmi közük. Azt csinálunk amit akarunk. Tehát ennyi.

El kell fogadni, hogy van ilyen, de szerintem nem miattad.

2012. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk még komolyabb a dolog, már két unoka van, itt laknak a szomszéd városban, és még nem látták őket. Születéskor volt küldve nekik értesítő, de azóta sem kíváncsiak rájuk. Legalábbis ezt mutatják. Persze azt hallottam vissza, hogy sírnak, mert !el vannak tiltva! az unokáktól. Érdekes, mi erről nem tudunk.
2012. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Miért ragaszkodsz ennyire ezekhez az emberekhez?

Ha valami nem megy nem kell erőltetni,jól meg vannak nélkületek,Ti is legyetek meg nélkülük még jobban.

2012. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Nem foglalkoznék a dologgal.

Engem nem érdekel, hogy anyósnak apósnak milyen a kapcsolata a gyerekkel....anyukámék imádják, keresztanyja imádja, egész héten sok impulzus éri, sok helyre járunk, nem hiszem, hogy anyósék hiányoznak a fiamnak bármikor is....

Én kisfiam 2 éves, anyósék 2 hetente látják, ha a helyükbe visszük, mert ők maguk nem jönnek, pedig munka után is minden áldott nap a házunk előtt mennek haza, 10 percre laknak tőlünk, van kocsijuk, fiatalok.


Mindazonáltal engem egyáltalán nem érdekel, mennyire szereti őket a gyerekem, ugyanis az unoka-nagyszülő kapcsolatot a nagyszülőnek kell kiépítenie, ha nem építi ki, én ezen nem nyaralok egy percet sem. Tudom jól, a fiam életet nem lesz kevesebb ha ritkán látja anyósomékat. Pont azért, mert (és ez csúnyán hangzik, de igaz) semmivel nem kötődik hozzájuk jobban (pont a ritka talik miatt), mint a szomszéd nénihez.


Nem arról van szó, hogy nem szeretik a gyerekedet, hanem arról, hogy a kényelmük, büszkeségük nagyobb, mint az unokázhatnék. Ez neked miért gond? Legyen nekik gond, elvégre nekik nem jut a gyerekből...

2012. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8. vagyok, még eszembe jutott, hogy én meg azt hallom vissza a közös rokonoktól, hogy anyósék panaszkodnak, hogy azért nem jó a kapcsolat az unokával, mert én nem viszem a gyereket gyakrabban. Ezen csak röhögni tudok, és továbbra sem viszem gyakrabban, emeljék fel a seggüket és jöjjenek ők is. Ennyi.


Ne aggódj ezen egy percet sem, felesleges azon kattogni hogy anyós miért nem jön gyakrabban...most őszintén, más menynek meg az baja hogy anyós állandóan ott ül és mindenbe beleszól meg kéretlen tanácsokat ad. Sosem lehet jó :)

Viccet félretéve: nem a te problémád hogy anyósodék mennyit látják a gyereket.

2012. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyenek az anyósodék. :( Azt nem tudom, hogy szeretik-e a gyereket, de az biztos, hogy a saját önzőségük és az irántad érzett ellenszenvük erősebb, mint a gyerek iránti szeretetük. Ahhoz meg buták, hogy felfogják, ez a gyereknek rossz, mert annyira jó, ha egy gyereknek jó nagyszülei vannak, akikkel önfeledten tud játszani. :( Sajnálom.
2012. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!