Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megszeretném kérni a Szerelmem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszeretném kérni a Szerelmem kezét. Már 4 éve vagyunk együtt. Eljegyzést szeretnék, de az esküvő ~2 évig nem lehetséges. Megkérjem így abban a tudatban, hogy "évekig" jegyes státuszban maradunk? (24/F)

Figyelt kérdés
Egy éve élünk együtt. Ő még nem végzett az egyetemen.(Esküvő csak utána)Már régóta szeretném megtenni ezt a lépést, de nem érzem azt, hogy egyedül képes lennék eltartani magunkat. Pedig szerintem menne(1 éve élünk együtt). Illik előtte megkérdezni az Após jelöltet? és ha felteszi a kérdést eltudnád holnaptól tartani? (még egyetemista)

2012. szept. 30. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, miért kéne eltartanod? Vagy ha már együtt éltek, akkor ki tartja el, nem te? Többször leírsz mindent, ez így zavaros.
2012. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nyugodtan kérd meg. Van itt egy válaszoló, aki minden ilyenhez beírja, hogy nincs értelme az eljegyzésnek, ha nem követi 1 éven belül esküvő, de ne hagyd, hogy mások rátok kényszerítsék a véleményüket, itt a ti életetekről van szó :) Ha jegyesek vagytok, attól még nem kötelező eltartanod, nyugodtan megvárhatod, amíg neki is lesz munkája és összeköltöztök.

Apóstól akkor illik megkérni, ha nagyon konzervatív a család, engem speciel a hideg rázna, ha valaki a szüleimtől kérne engedélyt, hogy megkérjen, de nem tudom, a barátnőd milyen beállítottságú. De először akkor is őt kérdezd, a szüleit csak utána.

2012. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Megkérheted a kezét. Ismerőseim 5 éve járnak jegyben, mert egyikük dolgozik, a másik tanul, albérletben vannak és nincs lóvé a lagzira, de majdcsak összejön egyszer.

Attól, hogy eljegyzed, nem jelenti azt, hogy a szülei automatikusan lemondanak róla. Szóval, ha eddig támogatták anyagilag, akkor valszeg ezután is fogják.

2012. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Tetszett a kettes válasza... Én ritkán járok erre, de amúgy pont hasonlóra gondoltam! :D ÉN ugyanis szintén azt vallom, hogy az eljegyzésnek úgy van értelme, hogyha azt utána 1-2 éven belül esküvő is követi. Azért 2 év szerintem belefér, ha szerinted a párod is így gondolja!

No de ettől függetlenül én nem erőltetem senkire a véleményemet, én így szeretném és rosszul esne, ha a párom nem ismerne annyira, hogy ezt ne tartaná tiszteletben, ámde ha más máshogy gondolja, nekem ahhoz semmi közöm, az ő életük.

Hogy valami hasznosat is írjak, hogyha szerinted/szerintetek eljött az ideje, akkor nyugodtan kérd meg, ez nem jelenti azt, hogy most egyik napról a másikra el kellene tartanod!

Szülő kérdés... Attól függ milyenek a szülei. Ha konzervatív, hagyománytisztelőek, akkor illik előbb velük megbeszélni, nehogy "sérelmezzék" később.

2012. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
53%
Nyugodtan kérd meg a kezét! :)
2012. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kínlódtam az apósnál a formális lánykérésnél, kerestem az alkalmat, erre egyszer az ajtóban állok, ő tévét néz, erre beszólt: Vigyed már! :D
2018. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!