Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan győzhetem meg a kedvese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetem meg a kedvesem szüleit arról, hogy a lányukat eljegyezhessem?

Figyelt kérdés

Az lenne hogy a barátnőmmel (18 éves,én 19) szeretnénk egymást eljegyezni.Az én szüleim örömmel fogadták,de az ő szülei ellenzik.Mondták a barátnőmnek hogy ők nem engem szeretnének hozzá vőlegénynek,mert ugyanis szerintük nem illek hozzá.De 2 éves kapcsolat és komolyabbat szeretnénk.A szüleivel jó kapcsolatban vagyok,bírom őket,szerintem ők is engem.Aki tudja hogy tudom őket meggyőzni legyen szíves segítsen. :(

Előre is köszönöm.


2009. aug. 6. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem kifogás.

Vagy nem mondanak semmit?

Lehet, nem is veled van bajuk, csak bepánikoltak, hogy "elvesztik" az ő pici lányukat.

Erre viszont jó "orvosság" az eljegyzés, hadd szokják a házasság gondolatát.

2009. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha még tudtok akkor várom :)
2009. aug. 6. 13:29
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
MIvel nem sokat írsz a lány szüleiről, a kifogásaikról, mi se nagyon tudunk tanácsot adni, hogyan győzd meg őket :(
2009. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Írtam hogy nem engem képzelnek a lányuk mellé :(

De nagyon rendesek és kedvesek velem,ezt viszonzom is nekik és semmi gond nem lenne.Csak mi azért szeretnénk eljegyzést, ők ellenzik.Csak ennyi a kifogásuk.

De ha más barátja azzal is lenne kifogás,pedig nem dohányzok,nem iszok alkoholt,rendes életet élek,már 1 szakmás és érettségim is van,most jön a 2. szakma.Szerintem különb vagyok mint más emberek.De ezt nem érzik sajnos.

2009. aug. 6. 13:45
 15/22 A kérdező kommentje:
Bocsi néhol elírtam :)
2009. aug. 6. 13:46
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit éreztek, mi hasonló helyzetben voltunk anno az én anyukám sem a vőlegényemet "szánta nekem"! Nem volt igazán egyszerű a helyzet, ezért én el is költöztem otthonról, és igyekeztünk bebizonyítani azt, hogy tévedett. Ez volt öt éve! Mára sokat javult a helyzet, bár anyut ismerve tudom, hogy soha nem fog rajta túllépni! Az én véleményem az, hogy az ilyen szülők a saját megnem valósított álmaikat szeretnék a gyermekükben viszontlátni és azért teszik ezt! Tapasztalatból mondom, hogy az idő mindent megold, addig pedig a Te szüleiddel osztozzatok az örömötökben! Legyetek nagyon boldogok!!!!:)
2009. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az előző komit, azok leszünk ígérem!!!!
2009. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon fiatalok vagytok az ilyesmihez... DE ha mindenképp ezt akarjátok, ahhoz semmi köze nincs a szülőknek. Miért kérnétek tőlük engedélyt? És mi az, hogy nem téged képzeltek vőlegénynek? Közük????? SEMMI! Nehogymár a fika egye az óvodást és a szülők mondják meg, hogy kiveheti el a lányukat. Ez nem a középkor.
2009. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, arra nem gondoltál, hogy vannak, akik még tiszteletben tartják a szülők véleményét akkor is, ha ez már nem a középkor? szerencsére nem kell az utasításaikat követni, de attól még igenis kijár nekik annyi tisztelet, hogy leüljenek velük a gyerekek és elbeszélgessenek velük arról, mik a jövőbeli terveik. nem kell nekik minden lépésetekről beszámolni, de azt illik tudniuk, hányadán is álltok egymással. gondolom a barátnődet egyelőre a szülei is tartják el, így pláne. a szülő jogosan félti a gyerekét, a legjobbat akarja neki. a csaj szülei szerintem attól fének, hogy az eljegyzés azt vonja magával, hogy hipp-hopp össze is házasodtok, ami azért tényleg korai lenne. azt kell nekik elmagyarázni, hogy manapság egy eljegyzésnek nincs akkora jelentősége, mint régebben, ma már csupán egy szimbólum, ami bármikor visszavonható, nem kötelez semmire. ezenkívül gondolkodj el, mi kivetnivalót találhatnak benned a szülők, mert lehet, hogy mégiscsak van valami alapja. ülj le velük, és udvarisan kezdeményezz beszélgetést arról, hogy véleményük szerint miért nem illesz a lányukhoz, és min változtass. nagyon kompromisszumkésznek és tisztelettudónak kell lenned, hogy megpuhítsd őket.

23 L

2009. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Tervezem,hogy beszéljek velük és ezt is szeretném nekik elmagyarázni.Remélem sikerül majd.
2009. aug. 6. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!