Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy győzhetem le a félelmemet...

Hogy győzhetem le a félelmemet, vagy legalábbis hogy "élhetem túl"?

Figyelt kérdés
Nemsokára utazni fogok repülőn és rettenetesen félek.nem is attól hogy lezuhan vagy ilyesmi, hanem magától az úttól.én olyan vagyok hogy liftbe se szállok be(inkább lépcsőzök 10 emeletet),meg hintázni se szeretek,viszont autóval utazni imádok.valamint klausztrofóbiám is van.milyen praktikák vannak hogy ne legyen borzalmas az út?
2011. márc. 19. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne parázz!

Én egy hídon nem merek átmenni, talán csak a kocsiút közepén mernék ( a Megyeri hídon visszafordultam, pedig széles a járda), de a repülőn vidáman nézegetek lefele, érdekes dolog látni fentről a világot, az összes repülő katasztrófás filmet megnézem, de mindig vidáman szállok fel és nézelődök...

2011. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
attól félek hogy a gyomrom nem bírja..nem lenne szép emlék végighányni az utat pedig nem vagyok hányós fajta.azért nem is liftezek mert az a fura érzés a gyomromban...ááá
2011. márc. 19. 22:21
 3/13 Olga néni válasza:
Ha az autóban nem vagy klausztrofóbiás, a repülőgépben sem leszel. Általában ezek a nagy gépek nem dobálnak, nem lifteznek, ha csak nem kifejezetten rossz az időjárás. Nincs mitől félni.
2011. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
jaja, eddig 6szor ültem repülőn, de hidd el, észre smfogod venni h repülsz. A le- és felszállás lesz fura érzés, de az gyorsan elmúlik. Ja és csak hogy tényelet is mondjak, annak az esélye hogy repülőgépszerencsétlenségben meghalsz kb annyi, minthogy meteor öljön meg
2011. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Gyomor? Ma már nyoma sincs a liftezésnek (egyszer jöttem haza dobálós időben IL-18-al, az csak úgy 6500m-en "járt", na az ugrált rendesen), úgyhogy ettől ne tarts...

Azóta repültem vagy 40-szer, sokszor TU134-el, de már azokon se volt semmi...

Elveszett számomra az ezzel járó legfeljebb izgalom.

2011. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. márc. 19. 22:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Én akkor valahogy kifogom mostanában a rossz időt.

Ha jól tudom, a Wizzair boeing gépekkel repül Angliába.

Tavaly év vége felé elég nagy turbulencia volt visszafelé, még az ételeket sem kínálgatták, a stewardessek is bekötve ültek.

Előtte meg leszállásnál hirtelen megdobta a turbulencia a gépet és fél-1 méterre voltunk a földtől, mikor felgyorsított és újra felszállt a gép, tett egy kört míg várta, hogy alábbhagy a légmozgás.


Ezt nem ijesztgetésnek szánom, ilyen előfordul, én elég sokat repülök és még élek :)

Manapság már nagyon biztonságosak a gépek, ha megnézed mennyi gép repül a világban szerte mindenfelé, messze ez a legbiztonságosabb utazási mód.

Persze ha baj van, akkor a dolog kimenetele bizony megjósolható...

De ne erre koncentrálj.


Én elég félős vagyok szeptember 11 óta félek repülni, azóta mindig a gép leghátuljába ülök ( az biztonságosabb, mint az eleje ha esetleg lezuhan nagyobb eséllyel éled túl) és így legalább mindig hallom ahogy a stewardessek beszélgetnek.

Amíg gondtalanul cseverésznek, nevetgélnek addig én is nyugodtabb vagyok.

2011. márc. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem kell.

Vigyél rágót, felszálláskor és leszálláskor jó (van aki nem érzi, én azonnal érzem, amikor elkezdik csökkenteni a magasságot).


Amikor elindul a repcsi az olyan, mintha autóban ülve hirtelen nagyon elkezdesz gyorsítani, kicsit belenyom az ülésbe. Ezt érezni fogod. A felszállás elejét is. Én ezt szeretem a legjobban az egészben, a többi része unalmas :))) Tkp nem érzel semmit.


Az előfordulhat, hogy rossz idő esetén kicsit mozgatja fent a gépet, azt érezheted, de nem vészes. Én évente többször utazom, és csak 1-2szer volt ilyen.


Ablak mellé szeretek ülni, szeretek nézelődni, gyönyörű látvány fentről. Nappal a táj, este a város fényei.

És vigyél olvasnivalót, az útközben leköti a figyelmedet.

2011. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Indulás előtt 20 perccel vegyél be 2-3 szem Daedalon-t. Egyrészt hányingercsillapító (első alkalommal az ember, ha olyan, képes idegi alapon is hányni), másrészt egy kicsit bekómálsz tőle, és nem annyira fog érdekelni, hogy most amúgy rosszul kéne lenned.

Én is nagyon parás vagyok, például távolsági busszal nem bírok utazni egyáltalán, de repülőn így simán. Egy hátránya van, lehet hogy elalszol tőle, és akkor nem látod, milyen szép helyek fölött repültök el (pl. nekem a legnagyobb élmény a Balaton volt, basszus tényleg olyan, mint a Google Maps-en :D ).

2011. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Olga néni válasza:
IL-18 TU-134 már rég nem repül nálunk, azóta sokkal korszerűbb, puhább gépeink vannak. És a baleset esélye? Állítólag sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a reptérre vezető úton ér közlekedési baleset, mint annak, hogy repülés közben. Statisztikailag bizonyított tény.
2011. márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!