Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elfogadjam vagy tegyek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadjam vagy tegyek a párom döntése ellen?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyunk együtt nagyon jó és harmonikus kapcsolatban. Én 27 éves vagyok, a barátom pedig 35. Neki nincs gyereke, nekem van egy kislányom a volt házasságomból. Nagyon szeretne gyereket és megbeszéltük, hogy nem védekezünk tovább. Én azt hittem, h így megkéri a kezem, h a baba családba szülessen. De nem tette, azt mondta, hogy majd akkor legyen esküvő, ha már megvan a baba, mert nem akarja elkapkodni az esküvő szervezését, mert csak 1x akar házasodni és az legyen szép és stresszmentes, én meg nem akarok nagy hassal az oltár elé állni,de azt sem szeretném, ha előbb lenne a gyerek és csak utánna az esküvő, mert az olyan mintha csak azért venne el, mert lett egy közös gyerekünk. Mit tegyek? Mondhatnám neki azt hogy akkor várjunk a babaprojecttel és majd az esküvő után térjünk vissza rá. De ez meg olyan zsarolás szagú.De ezzel nem adnám fel azt az álmom, h először esküvő és utánna gyerek. Sztem ez a normális.Igaz, már én is vágyom egy babára, de arra is h a normális sorrendben jöjjenek a dolgok. Mit gondoltok?
2009. aug. 10. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jó az ahogy ő mondja, ma már legtöbben így házasodnak. De mondd el neki az aggályodat, és hagyd hogy meggyőzzön! Nem érdemes várni a babával.Lehet hogy 2-3 év is mire jön. Kezdjétek el mindkettőt, és ha nagy lesz a hasd csúsztassátok az esküvőt! De előtte hagyd meggyőzni magad, ne csak úgy lenyeld. Hanem mikor tényleg te is így akarod.Addig beszéljen rá!
2009. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Azt amit te. Számomra ez "válóok" lenne. Az "érvek", amiket összehordott, a legkevésbé se meggyőzőek. Felelőtlenség lenne egy gyereket vállalni úgy hogy benne van a pakliban, hogy esetleg otthagy. Egy esküvői ceremónia papírral azért súlyt ad a komoly, tartós szándéknak. Meg egy kapcsolatban egy fontos kérdésben azért egyeznie kell a két fél álláspontjának.
2009. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Egy kicsit nekem bűzlik a dolog.Ha jól vettem ki a szavaidból akkor még nem vagy terhes.Vagyis mi akadálya lenne annak,hogy elkezdjétek az esküvő szervezést.Saját tapasztalat,hogy ha nagyon de nagyon alaposak is vagytok,pár hónap alatt akkor is meg lehet szervezni,akár decemberig is.Igaz tél lesz,de akkor is lehet szép esküvőt tartani. Utána pedig az újévre beindulhat a babaproject.Fél év "csúszás" nem a világ vége. Nekem viszont van egy olyan érzésem,hogy ez a kifogás csak kamu.Ő nem akar nősülni.Ne legyen igazam,de ezt érzem.
2009. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még azt is mondta, hogy számára sokkal jobban muataja a komoly szándékot az hogy gyereket tervezünk együtt, mint egy papír. Ha tényleg komoly a szándéka, miért hezitál? Ja és még annyi, h neki az összes rokona és barátai külföldön élnek, mert ő is külföldi és ezért azt szeretné, ha lenne idejük megszervezni az utat, meg a szabadságukat, pluszz, az anyja hónapok óta kórházban van és meg akarja várni míg felépül és el tud jönni ő is. Sztetek ez csak kamu? Vagy ürügy?
2009. aug. 10. 22:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb esküvő aztán baba. Egy pici mellett sokkal stresszesebb esküvőt szervezni és lebonyolítani. Ráadásul te is fáradt leszel, meg a pici sem nélkülözhet egy buli kedvéért. Na meg hivatkott a szülés utáni alakodra. Nem akarsz sokat, ha azt kéred, előbb tegyétek hivatalossá a dolgot. A baba vállalást sem lehet elkapkodni. Szülessen csak családba.
2009. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ja, és a múlt héten még megnézte a neten, hogy milyen papírokat kell összegyűjteni hogy tudjunk itthon házasodni.Ezt is csak kamuból?
2009. aug. 10. 22:26
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan. Ürügy meg kamu. Várd meg, amíg meggyógyul az "anyós", ez azért belátható idő, ne hagyd abba a fogamzásgátlást, mert a végén ott maradsz két gyerekkel egyedül.
2009. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Biztos vagyok benne,hogy szeret téged.A gyerekvállalás is azt mutatja,hogy téged akar.De most már szinte teljesen világos,hogy ez a pasi soha nem akar megnősülni.Eleve,azt mondja nem fontos a papír,elég,ha ott a gyerek.Felsorakoztat 6000 indokot,hogy mennyire nehéz egy külföldinek M.o-on nősülni.A rokonok,az anyós a rengeteg papír munka miatt.Addig fogja mondogatni,hogy ez mennyire durva eljárás,hogy erre mennyi idő kell és ő már mennyire vágyik arra a gyerekre,hogy bele fogsz menni a szülésbe.Akkor 9 hónap nyugija biztos lesz.Utána pedig eléggé le leszel foglalva 1 évig biztos,majd a gyerek és a ház felőrli a pénzt,egyre jobban tolódik,hogy legyen esküvő és lehet,hogy az a nap sosem jön el.Nem kívánom,tényleg nem,hogy így legyen,de készülj rá,hogy ez is benne van pakliban.
2009. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a papírmunkának azért nézett utánna, hogy lássa, hogy miket kell, mert pont előtte beszéltünk róla, és nem panaszkodott miatta, csak annyit mondott, h nincs törvényes akadálya, és hogy miket kell beszerznie,nem panaszkodott. Én ezt inkább jó jelnek venném, h elgondolkodott azon amit mondtam neki.
2009. aug. 10. 22:45
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Én szerintem teljesen érthető és logikus, amit ő elmondott. Hogy egyszer nősül tökéletes esküvőt szeretne. De nem akarja emmiatt eltolni a gyerekvállalást. Hát hülyeség is lenne! Semmi okod kételkedni benne. Itt csak egy a gond, hogy nem neki mondod a rossz érzéseidet. Csak ő tud megnyugtatni. Mi csak rossz gondolatokat szülünk. Egy férfinál sokkal nagyobb dolog, hogy gyereket akar tőled. Mondd el neki mi bánt, ő biztosan meg tud nyugtatni.A baba nem biztos, hogy egy hónap alatt összejön. Ha szeretnétek, minek védekeznél? Esetleg kerüld még egy két hónapig a peteérés napját(titokban) addig megerősödnek az érzéseid, és a szervezeted is megtisztul a babaváráshoz.Szedj babavitamit addig.

Vagy mondd el az álmodat neki, de akkor lehet hogy 4-5 év is lesz a gyerek . Ó már 40 lehet addig, s mire érettségizik, talán 60. Lehet, hogy kistesót is szeretne.

Ne csapd össze az esküvőt. Kezd párhuzamosan, s ami előbb összejön, az lesz.

Eljegyzést tartsatok hamar!

2009. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!