Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most lehet hogy hülyeséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lehet hogy hülyeséget kérdezek de eljegyzéskor ugye csak egy gyűrű van, vagy kell hogy legyen nekem is!? (26f)

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Lánykérésnél van egy gyűrű. Amit te veszel a lánynak. Ez általában kövös gyűrű.

Eljegyzésnél van 2 karika gyűrű. Amikor is ő eljegyez meg te is őt.

2012. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Hát embere válogatja.


Manapság divat ez az amerikai szokás, hogy lánykérés köves gyűrűvel. Ilyenkor neked nem kell gyűrű. Majd vesztek egy pár karikagyűrűt együtt és azt felhúzzátok az esküvőn.


Ha a magyar hagyományok szerint akarod, akkor egy pár gyűrűt veszel, amit az esküvőig a bal kezeteken hordotok, esküvő után pedig a jobb kezeteken és a kísérőgyűrűt, ami ugye a köves gyűrű, azt a házasságkötés után adod oda. A férfi kísérőgyűrűje pedig egy pecsétgyűrű.

2012. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez szokás kérdése. Van, amikor csak a leendő ara kap gyűrűt eljegyzéskor, később veszik meg a karikagyűrűket, de van, hogy csak magát a karikagyűrűt veszi meg a pár, és az eljegyzés is azzal történik. Házasságkötéskor a másik kezükre húzzák a karikagyűrűt.
2012. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy te akarod. Nálunk lánykérésnél kaptam köves gyűrűt. Ezt én hordom amíg nem lesz esküvő aztán pedig a karikagyűrűk kerülnek fel , ott már mindkettőnkre.
2012. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk eljegyzéskor csak nekem volt gyűrűm! A karikagyűrűket csak az esküvőn húztuk fel!
2012. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

A lánykéréskor köves gyűrűt adni amerikai szokás. De ez NEM eljegyzés, és a köves gyűrű viselésétől MÉG nem lesz a lány menyasszony.

Magyar szokás szerint lánykéréskor nem kap a lány semmilyen gyűrűt sem. Csak akkor lesz menyasszony, ha az eljegyzéskor mindketten felhúzzák az ujjukra a karikagyűrűket.

2012. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
59%
Leánykérésnél van gyűrű, amit te adsz a párodnak (a lánynak). A fiunak ilyen eseménykor nem kell gyűrű, csak karikagyűrű, majd az esküvőn.
2012. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
szerintem akkor vagytok jegyesek, ha mindketten hordtok gyűrűt, anélkül nem.
2012. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Köves gyűrűt bárki vehet egy nőnek, sőt saját maga is. Hiába hordja, az nem lesz eljegyzési gyűrű.

A szomszéd lánynak is gyűrűvel kérte meg a barátja a kezét.

Mindenkinek mutogatta a gyűrűt, mondván, hogy már menyasszony. Felháborodva mesélte, hogy a munkatársai, ismerősei azt kérdezik, ha menyasszony vagy, akkor hol a jegygyűrűd! Sőt, egy idősebb férfi kollégája megkérdezte tőle, hogy biztosan a barátodtól kaptad? Nem te vetted magadnak? A nők szeretik, ha eljegyzik őket.

Ezt a szokást azért ne keverjük össze a műszaki stb. fejlődéssel.

2012. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak köves gyűrűm van, megvan a karika is de nem hordom az esküvőig és a vőlegényem sem....

Szerintem nem gyűrű kérdése hanem elhatározásé...igenis menyasszony vagyok lefoglalt időponttal az hogy más mit gondol nem érdekel, ha nem hiszi most akkor majd az sem fogja hogy feleség lettem ????

Szerintem ha megkérdezték hogy leszel-e valaki felesége és kitűztétek az időpontot menyasszony vagy akkor is ha nincs gyűrűd.....

2012. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!