Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most lehet hogy hülyeséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most lehet hogy hülyeséget kérdezek de eljegyzéskor ugye csak egy gyűrű van, vagy kell hogy legyen nekem is!? (26f)

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy a szomszéd lány meg a vőlegénye között nem magyar szokás szerint történt a lánykérés, de az idősebb férfi kolléga elég tapló lehet, ha kétségbe vonta az állítását, hivatkozva arra, hogy a "nők szeretik, ha eljegyzik őket".
2012. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

9-es, csak gratulálni tudok, ha a 6-os válaszából ezt így mind le tudtad szűrni... Pont te vagy a beszűkült, és nem az, aki tartja a hagyományokat..


Amúgy a kérdésre válaszolva, kb. leírtak már előttem mindent. Ez tényleg szokás kérdése. Szerény véleményem szerint, én nem kérnék köves gyűrűt, helyette nekem az lenne megfelelő, hogy ha a párom megkérné a kezem, csak így szóban, aztán közösen megvennénk a karikagyűrűket, amit esküvőig mindketten hordanánk (bal kézen, esküvő után meg jobb kézen). Nem nagyon értem, hogy miért jó az, ha csak a menyasszony hord egy gyűrűt, a vőlegényen meg "nem is látszik", hogy már vőlegény. Kicsit olyan, mintha ő nem vállalná fel, hogy elkötelezett. (Persze, most tekintsünk el olyan helyzetektől, hogy nem szereti a gyűrűket, stb.) Szerintem az összetartozást jelenti, ha mindketten hordják.

2012. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

"A lánykéréskor köves gyűrűt adni amerikai szokás. De ez NEM eljegyzés, és a köves gyűrű viselésétől MÉG nem lesz a lány menyasszony. "


Ez egy jó nagy baromsááág. Amerikában a lánykéréskor igen köves GYÉMÁNT gyűrűvel kéri meg a férfi a nő kezét. És ez már igen is eljegyzésnek számit!!! És ezt a lánykérést Amerikában nem követi még 4-5 év jegyesség, hanem hónapokon belül elskűvő lesz. Nem ugy mint Magyarországon.


Magyarországon mára igen csak családja válogatja az eljegyzési szokásokat.

Ha az lánykérés meglepetés, akkor azt mondom egy köves gyűrűvel történjen. (gondolom itt csak az ifjú jegyesek vannak jelen) Aztán szépen eggyütt elslattyogtok és kiválasztjátok a karika gyűrűket amit kissebb családi banzáj (egy családi vacsora és koccintás) kiséretében egymás újjaira huztok.

Igyhát először megkéred majd "hivatalosan" is eljegyzitek egymást aztán jöhet a lakodalom.

Igazából Mo.on tudtommal a karika gyűrű az eljegyzési gyűrű nem pedig a köves gyémántos. De nálunk ugyebár szokás a kisérő gyűrű a hölgyeménynek. Ezzel a kicsit különleges kisérő gyűrűvel megkérheted, ha a lánykérés meglepetés. Majdan az eljegyzére eggyütt kiválasztjátok a gyűrűt amint a családi banzájon felhúztok egymás kezére. Ekkor viszont, ha a hölgyemény kisérő gyűrűt kap (ott) illő az ifjú vőlegénynek ajándékot adni. Ami ált.ban egy arany karlánc.

Sok mindentől függ az eljegyzés módja szerintem.

Nem mindeegy, hogy meglepetés e vagy előre megbeszélitek.

Igy hát nem mindeegy az sem milyen gyűrűvel kéred meg a kezét. Egy biztos a Karikagyűrűket eggyütt kell kiválasztanotok hiszen mindketten hordani fogjátok ha jól megy egy életen át.

Sok sikert.

2012. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

ma 11:41


Ez nem hagyománytartás, hanem primitív elítélő paraszti modor. ÉS igen ez a régi korok jellemzője.

2012. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem onnantól jegyesek, hogy elhatározták közösen, hogy összeházasodnak, függetlenül attól, hogy ezután mindketten hordanak gyűrűt, vagy csak a lány, vagy nincs gyűrű egyáltalán. Bár én úgy gondolom, hogy a jegygyűrű attól jegygyűrű, hogy a jegyesek mindketten hordják; ha csak a lány hord egy köveset, akkor lehetnek jegyesek, de az a gyűrű nem jegygyűrű. (De én nyilván nem lennék annyira tapló, hogy ezt így egy frissen eljegyzett lány képébe vágjam...)


Én annak a híve vagyok, hogy megbeszéljük, legyen-e esküvő és közösen gyűrűt választunk, amit aztán esküvőig egyik, utána másik kézen hordunk, ez a letérdelős-gyűrűs lánykérés szerintem erőltetett, de mindenkinek a maga ízlése szerint :)

2012. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
57%

[link]

ezt találtam. :)

2012. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 jegecske ***** válasza:

Ez változó.Általában az a szokás, hogy a vőlegény vásárol egy karikagyűrűt és egy un kisérőgyűrűt, ami általában köves. A menyasszony pedig a vőlegénynek egy un pecsétgyűrűt.

Ez tájanként változik és a "modern"időkben már akárhogy lehet

2012. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Én mindenképpen azt szeretném hogy egy gyémánt gyűrűvel jegyezzenek el!!!

(Mielőtt azzal jönne valaki hogy nem mindenkinek van erre pénze, elmondanám hogy a gyémánt ára nagyban függ a tisztaságától, ezáltal lehet jóval olcsóbbat is venni!)

Nem érdekel hogy amerikai szokás vagy sem, a 21.században élünk és szerintem ma ez a normális! A környezetemben élő Nők egytől egyig hasonlóképpen gondolkoznak! Az eljegyzés után pedig együtt kell elmenni karikagyűrűt választani, amit majd a házasságkötéskor egymás kezére húztok!

Azt még hozzá tenném hogy eljegyzés után ki kell tűzni az időpontot, és nem kitudja hány éveket várni a lagzira!

25/Nő

2012. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!