Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor a lány szüleit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor a lány szüleit mióta szokás megkérdezni?

Figyelt kérdés
Láttam itt egy kérdést, meg amugy is olyan régimódi dolognak találom. Én soha nem kérdezném meg őket, nem mintha bajom lenne velük (nincs is olyan komoly barátnőm, tehát nem erről van szó)
2009. aug. 20. 13:34
 1/9 anonim válasza:
88%
Amióta világ, a világ...
2009. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy kedves gesztus. Először úgyis a lányt kérdezed meg, a szülők pedig jogilag már nem tilthatják meg. Nem is fogják. Ezzel mindössze azt fejezed ki, hogy hálás vagy nekik, amiért a lányt felnevelték neked.


Majd ha ott tartasz, te is természetesnek fogod találni.

2009. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mindig is szokás volt. De manapság igazából nincs jelentősége. Onnan ered, hogy régen ebbe a lánynak amúgy sem sok beleszólása volt. Néha a fiúnak sem. A szülők és a fiú, vagy a fiú szülei döntötték el, mondván, hogy ők tudják, mi a jó neki(k). A lány meg hálás lehetett, hogy valaki elveszi (teszem hozzá, hogy ezzel a férfi akkoriban vállalta, hogy az anyagi biztonságát megteremti), és mondjuk azt el tudom képzelni, hogy ebbe azért a szülők jobban bele láttak.

Ma már természetesen az ifjú pár dönti el, hogy akarnak-e házasodni, tehát valójában nem kell megkérdezni a szülőket, csak illik. Nyilván először a lány kezét kéri meg a fiú, és utána beszél csak a szülőkkel, hiszen elég ciki lenne, ha előbb a szülőkkel beszélne aztán a lány nemet mondana. Bár én hallottam olyanról, hogy volt szülő, aki megsértődött, hogy nem tőlük kérte meg először a fiú a lány kezét, mert hogy úgy már persze mi mást mondhatnának. Hát ez elég hülye gondolkodásmód, hiszen igazából nem nekik kell eldönteni, még szép, hogy először egymással beszélik meg.

2009. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
ja, még annyi, hogy ez a szülőktől megkéri a kezét dolog ez igazából azt jelenit, hogy bejelentik a szülőknek az eljegyzés tényét, igazából nem engedély kérés, csak tudatják. Ma ennyi a funkciója.
2009. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ennek a mozzanatnak mindig megvolt a rituáléja mindenféle kultúrában. Számos népnél nemcsak megkérik a lányt a szülőktől, haenm komoly ajándékot is várnak a jövendőbelitől. Ha nálunk is így lenne, nem is tudom hány fiú menne leánykérőbe.
2009. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

"Én soha nem kérdezném meg őket,"


Hány éves vagy?


Ugyanis te nem érzed az alkalom meghittségét és az eljegyzés boldogságát, mert egy érzéketlen fadarab vagy, de inkább egy csacsi kis gyerek vagy.


Minden részvétem a leendő feleségednek, ha nem változik a hozzáállásod!

2009. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Minden ember más, nem kötelező a szülőket megkérdezni ha te úgy érzed. Elég akkor ha már megtörtént, esetleg utána egy közös vacsorát a szülőkkel. Ennyi.
2009. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

lány vagyok,párom az az ember,aki szeretném ha eljegyezne (2 éve együtt vagyunk),de az én szüleimet meg ne kérdezze...páromat bemutattam nekik,de ennyi,majd ha eljegyezzük egymást,akkor én szolok,és kész.

22/L

2009. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én férjem nem kérdezte meg a szüleimet. Engem vett el, nem őket... ( hozzáteszem a kapcsolatom a szüleimmel sosem volt az igazi... )
2009. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!