Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz, hogy az esküvői kiadások...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy az esküvői kiadásokat a lány szüleinek szokás fedezni?

Figyelt kérdés

Párom így hallotta. Amúgy ő a férfi, naná. :) Nálunk még nem aktuális a kérdés, csak egy ismerős kapcsán említette, ahol valóban a lány szüleinél volt a lagzi és ők is szerveztek mindent.

Amúgy páromnak van nővére, de annak az esküvőjén még csak ott sem voltak a szülők, nemhogy ők fizettek volna bármit is...


2011. júl. 5. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom, hogy mindkét félnek a szülei felesben fizetik a kiadásokat. De van aki így, van aki másképp egyezik meg ebben.
2011. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elméletileg igen, régen a lányos ház állt mindent.(vidéken esetleg még tartja magát a szokás) DE! Mostmár máshogy is lehet mi pl. közösen rendeztük, a fele -fele arányban.

2011. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmeletileg van egy ilyen szokas, de ma mar inkabb felesben alljak a szulok vagy a fiatal par fizeti.
2011. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát én nem tudok róla, lehet, hogy így volt régen...

Szerintem ez KÖZÖS kiadás, mert a KÖZÖS életetekre készültök. Majd akkor is ezt fogja mondani, mikor összeházasodtok? Szívem a tejet Te fizeted, mert azt Te iszod... Hát, érdekes gondolkodása van a párodnak.


Mi közösen álltuk az esküvő költségeit (talán férjem családja kicsivel többet tett bele, de mindkét család segített), de a költségek részét MI álltuk, a saját fizetésünkből spóroltuk KÖZÖSEN.

2011. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
mi egy fillért se kértünk,szép is lenne ha a szülők fizetnék!!!
2011. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Én is hallottam olyat, hogy felesben a szülők állják, de a menyasszonyi ruha a lány keresztszüleinek a költsége.De nálunk mi álltuk, vagyis a pár. A mi vendégeink voltak, a mi napunk, és úgy volt fear, hogy "a saját pénztrácánkban" kotorásszunk. Baromi egyszerű ám mást pénzét költeni! És ezt semmiképp nem akartuk. És a mai napig se bánom. Addig nyújtózkodtunk, ameddig a takarónk ért. :)
2011. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Miért kellene, hogy bármelyik szülő is fedezze a ti döntéseteknek az "ünnepét"? Szerintem, ha elég felelősségteljesen gondolkodtok, akkor csak minimális költségeket terheltek a szüleitekre! Nekem eszem ágába sem jutott, hogy majd a leendő nejem vagy az én szüleim teremtsék elő az esküvőnk költségeit...Ez egyébként is csak visszás helyzeteket teremthetne már a legelején (SZERINTEM)
2011. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én a sajátomat úgy akarom, hogy mi magunk fizetjük. Biztos, hogy a szüleimnek módjában lenne hozzájárulni, de én nem várhatok el tőlük ilyet, tartunk akkorát, amekkorát mi saját erőnkből tudunk, ha kicsit, akkor kicsit. :)

A szülők felesben úgysem működne, párom szüleit ismerve.

2011. júl. 5. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi magunknak fogjuk állni.

De azt még nem tudjuk pontosan, hogy hogyan. Mert a mi rokonságunkból több ember lesz meghíva, mint az övéből(ő döntése) de lehet, hogy felesbe megy. De lehet, hogy úgy, hogy én fizetem a többet az esküvőn ő meg állja a nászutat.

De ezt majd kiderül:) De mindenképpen úgy oldjuk meg, hogy a szülőknek ne kelljen pénzt adniuk.

2011. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen (valahol még most is) ez volt a szokás. De ez csak megegyezés kérdése. Nálunk pl a párom anyukája fizeti a nagyobb rész kb 50%ot, anyukám 10%, apukám 20%, és mi a maradékot.
2011. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!