Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akiknél nem volt köves eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknél nem volt köves eljegyzési gyűrű, annak hogy kérték meg a kezét? Vagy az nem meglepetés volt, hanem megbeszélve csak?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék köves eljegyzési gyűrűt,nem hordanám.

Azt szeretném,hogy eljegyzéskor meglegyen a két karikagyűrű ami esküvőkor átkerül a másik kezünkre.

De ilyenkor hogy van a lánykérés?

Gyűrű nélkül és együtt megvesszük?

Vagy a férfi ilyenkor 2 gyűrűt vesz?

(közös kasszán vagyunk,tehát ebből a szempontból mindegy)


2012. dec. 19. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak karikagyűrűt vettünk együtt és azt húztuk egymás ujjára és hordtuk az esküvőig és utána is, előtte bal, aztán jobb kézen. Már előtte megkérte a kezem a párom gyűrű nélkül, úgyhogy megbeszéltünk mindent előre. Tudom, hogy sokan szeretik, ha ez meglepetés, de nekem jobb volt, hogy megbeszéltük, elvégre a közös életünkről volt szó.
2012. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem is jobban tetszik a megbeszélősdi,hisz kettőnk élete.

De zajlani hogy zajlott,ki hozta fel? Megkérni hogy kérte?

2012. dec. 19. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Akkor már régóta beszélgettünk róla, először a párom hozta fel hogy majd szeretné, ha összeházasodnánk, aztán telt az idő, érlelődött bennünk, egyre többet beszéltünk róla, aztán a gyűrű témát is a párom hozta fel, hogy mi lenne, ha... , én egyetértettem vele, aztán ahogy anyagilag kicsit úgy álltunk, elmentünk az ékszerészhez, hogy megnézzük, mi a kínálat gyűrűk terén, aztán annyira megtetszett kettő (ráadásul pont a méretünkben voltak), hogy nem is keresgéltünk tovább, megvettük rögtön. Akkor még az esküvő idejét sem tűztük ki, csak majd később.
2012. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik,ilyet tudok én is elképzelni.

(Szép a filmekben a tengerparton letérdelős gyémántgyűrűs jelenet,de valahogy nem mi vagyunk)

Akkor konkrét lánykérés sem volt,igaz?

2012. dec. 19. 15:34
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk meglepi volt, de előtte sokat beszéltünk már az eljegyzésről, meg arról, hogy szeretnénk. Tiszta volt első perctől, hogy valamikor majd összeházasodunk...


"de nekem jobb volt, hogy megbeszéltük, elvégre a közös életünkről volt szó."

Persze, és ha a férfi felteszi a kérdést, a nő mondhat nem-et, vagy igen-t tehát az ominózus döntést ketten hozzák meg. Szerintem is az eljegyzés gondolata először a férfiban kell megszülessen, aztán jöhet a közös döntés.



A nővéremék viszont megbeszélték, vettek egy-egy ezüst karikagyűrűt, márciusban veszik meg az aranyat.

2012. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ki hogy gondolkodik.

A kérdés nem arról szólt hogy kinek melyik verzió tetszik jobban,hanem hogy akiknél megbeszélve volt,és csak két karikagyűrű,azoknál hogy volt.


A kövesgyűrűs férfieldöntimitakar meglepis lánykérős nem érdekel,azokról van rengeteg kérdés itt is.

2012. dec. 19. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem volt konkrét lánykérés, igaz a párom egy alkalommal megkérte a kezem a szüleimtől, de akkor mi már megbeszéltük a lényeget előtte.

Nekünk nagyon jó volt így, már amúgy is egy jó ideje együtt éltünk.

2012. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaidat :)
2012. dec. 19. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
A párom megkérte a kezem,váratlanul:)Aztán még kétszer megkért,én mindig igent mondtam,csak arra kértem várjunk még az esküvővel mert másra kellett a pénz,aztán együtt mentünk el,és együtt választottuk ki a gyűrűinket.
2012. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk pont ilyen megbeszélős, együtt gyűrűt választós volt a történet.


elmentünk az ötvöshöz, elmondtuk milyet szeretnénk, határidőre kész lett.

aztán egy számunkra szimbolikus helyen tettünk egymásnak fogadalmat, felhúztuk a gyűrűket, és elmentünk egy szintén számunkra fontos dolgokat jelképező étterembe ebédelni.

a pincér véletlenül leöntött almalével, erre mondtam neki, h ma volt az eljegyzésünk, hamarosan jöhet a keresztelő is ezek szerint :D

házasodni nem fogunk, de fontosnak éreztük, h az összetartozásunknak legyen egy jelképe.

a keresztelő még várat magára, de hamarosan arra is elkezdünk gyúrni :)

2012. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!