Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Sértő, idióta dolog, avagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sértő, idióta dolog, avagy sem?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Véleményre lennék kíváncsi!


3 éve vagyunk együtt a párommal. Én nem kívánok házasodni soha - bár ez még változhat-, Ő azonban szeretne. Én nem vagyok vallásos, Ő viszont az, keresztény, bár nem foglalkoztatja a vallás, ahogy engem sem. (Bár ez most mind mellékes)


Én szeretnék egy-egy (jegy)gyűrűt Neki is és magamnak is, hogy legyen egy szimbólum, ami kifejezi, hogy összetartozunk. Szerintetek hülyeség? Vagy netán sértő a hagyományokkal szemben? Vagy csak szimplán röhejes? Kíváncsi lennék, hogy ki milyen véleménnyel rendelkezik az ötletről. Kérem, idióták kíméljenek, az értelmes válaszokat köszönöm!



2012. dec. 7. 15:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Nekem kicsit fura. Olyan, mint valami "kiskapu": elköteleződni nem akarsz, de azt igen hogy mindenki lássa hogy összetartoztok.


Elnézést, ha megbántottalak.

2012. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Én is hasonlóképp képzeltem el. Ennyi belefér, többre nem vágyom, de ez tetszik.
2012. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
Amit te szeretnél azt hívják kísérőgyűrűnek,ezt az eljegyzéskor kapja a lány a férfitől.A jegygyűrű pedig akkor kerül fel amikor házasodtok,és kimondjátok az IGEN-t.
2012. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: amúgy nem vagyok vallásos és házasodni sem szándékozok, szóval nem tudom, hogy sértő-e azok számára, akik igen.
2012. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Részemről mindegy, akár köldökpiercinget is hordhattok, mint az összetartozás szimbólumát.

Én sem vágytam férjhez menni sose, mert nekem mellékes a szertartás része az egésznek. Viszont a párom szeretne esküvőt, így mivel nekem "mindegy" alapon megy a dolog, hát megbeszéltük, hogy összeházasodunk.

Konkrétan van valami bajod a házassággal? Mert ha úgy lennél, mint én, amolyan "nincs vele bajom, csak nem érdekel", akkor nem keresnél feltétlenül más alternatívát. Hiszen nem osztana, nem szorozna, ha házasok vagytok.


Igazából nem muszáj válaszolni a kérdésemre. Nem akarlak meggyőzni és nem akarok vitát sem generálni, ha jönne valaki más, aki meg akarna győzni.

Pároddal beszéld meg a dolgot, hogy mit szólna az ötletedhez.

2012. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudtok kompromisszumra jutni, akkor ebből később nagyobb gondok is lehetnek. A gyűrű meg tipikusan az elköteleződés jele, akkor most neked mi is a bajod a házassággal? Nem értem. Amúgy nem hülyeség, emberek százezrei hordanak gyűrűt, mert ez tényleg az összetartozás jele. De el kellene döntened, hogy akkor te most mi ellen is vagy tulajdonképpen? Mert szerintem magad sem tudod.
2012. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%
Hááát...tudod nőből van. Szóval erősen verd bele a buksijába,hogy nem eljegyzés címén kapja a gyűrűt! Mert ha te sose akarod elvenni, azért lesz dühös... És a környezetednek is mond el ez,mert ahogy meglátják az ujjatokon,jönnek a : mikor lesz esküvő? És mikor lesz gyerek? Kérdések. Szóval én azt mondom,hogy ha ezt meg tudod értetni vele,akkor hajrá. Ha nem fogja érteni,hogy miért kap gyűrűt,ha te sose veszed el,akkor felejtős.
2012. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha egymás közt tisztáztátok, hogy mi a közös jövőkép, akkor tök mindegy, hogy mások mit gondolnak. Én ugyan keresztény vagyok és házasságpárti, de nem sértődöm meg attól, ha mások nem.


Az viszont elég gáz, ha kettőtöknek kétféle jövőképe van: neked a gyűrű és slussz, neki meg a gyűrű és esküvő... Ha a gyűrűhúzás, mint kompromisszum mindkettőtöknek megfelel, és senkiben nem marad tüske emiatt, akkor remek. Bár ennyi erővel bemehetnétek két tanúval aláírni egy papírt, akár élettársit, akár házasságit.


Sértő nem lenne, hiszen a karikagyűrű nem vallási szimbólum. (Példaként írom: ha mondjuk egy feszülettel támasztod ki a billegő asztal lábát, az sokaknak sértő lehet. A gyűrűhöz nem kötődik efféle vallási értelmezés.)


Idióta dolog sem lenne, hiszen a világon rengetegen élnek együtt házasság nélkül, ti is csak egy lennétek a sok millió ilyen párból.

2012. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék majd házasodni, tisztelem a hagyományt és vallásos is vagyok. Sértőnek nem sértő nekem, felőlem aztán mindenki úgy éli le az életét, ahogy neki tetszik, csak nem értem.

Én biztos nem lennék együtt olyannal, aki nem akar házasodni, mert számomra ez a család alapja. Ha nem akar házasodni, akkor olyan, mintha nem lenne semmi jövőképe, célja, akkor meg minek vagyok vele?

A gyűrűről nekem nincs semmi véleményem, már annyian lejáratták a jegyességet, hogy ma már igazából semmit nem jelent egy jegygyűrű sem.

2012. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a totál kölönböző jövőkép szúrt szemet. Ebből baj lehet, beszéljétek meg!!

Amúgy nem zavar, ha más így csinál (gyűrű és slussz). Magamban a privát véleményem az, hogy bohóckodás...de ezt senkinek nem mondanám, mert nem akarnám megsérteni ezzel.

Mindig azt mondom: egy kapcsolatban az a normális, ami a két félnek normális.


24N

2012. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!