Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van, hogy a nők annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy a nők annyira akarnak eljegyzést, de nem is inkább maguknak, hanem a külvilágnak? Ismerőseim között is van, aki frissen van eljegyezve és iwiwen, msnen. Stb szinte "hirdeti" képekkel, kiírásokkal. Nem visszatetsző ez?

Figyelt kérdés
Az eljegyzés nem pont arról szól,hogy egymás felé mutatjuk ki a párunk iránti komoly szerelmünk,melyet szeretnénk később házassággal megpecsételni?
2009. aug. 30. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

de arrol szol


DE attol még a külvilágnak (és az egész világnak) is jó "kikürtölni" hogy menynire boldogok vagyunk...

2009. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

szia!


Igazad lehet. Az eljegyzés ígéret ugyan, de még bármi lehet belőle. Akár elválás is. Általában azok szokták eljátszani a "gerlicepárt" a gyűrű mutogatással, akik nem kis értékű ékszert hordanak. Mert azt lehet mutogatni, hogy bibibi.... :)

Ha valaki esküvői vagy babafotókkal "teszi tele" az oldalát azzal vixont egyetértek! Az már jelenti a boldogságot, elégedettséget!:)

2009. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Először is:mi magunk miatt szeretnénk eljegyzést(még nem volt),nem a külvilágnak úgymond mutogatni a gyűrűt.De én ettől függetlenül nagyon büszkén meg fogom mutatni bárkinek az erről készült képeket,mert ezt egy jelentős eseménynek tartom és szeretném megosztani mindenkivel a boldogságunkat,nem pedig kérkedni vele!
2009. aug. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én akartam magamnak eljegyzést. Annyira a mienk volt, hogy csak ketten voltunk, felhúztuk a gyűrűket. Semmi buli, semmi család, semmi fotó. Szerintünk az a kettőnk dolga.
2009. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Ismerős helyzet, nekem is vannak ilyen ismerőseim. Én ezt a ivalkodást nem tartom jónak. Mindenkinek a magánügye, hogy eljegyzést tart, vagy megházasodik. Azt gondolom, hogy az is magánügy, ha gyereke születik: miért kell ezt reklámozni? Mindenkivel megtörténhet ez, ettől aztán sem egyedi, sem különleges nem lesz az ember...


Persze én is csináltam meredek dolgokat, mikor összejöttem az azóta már férjemmel: két hete jártunk, mikor kiírtam az adatlapomra az iwiw-en, hogy házas vagyok, illetve amikor először mentünk kettesben nyaralni, az üzenőfalra azt írtam, hogy "nászútra" megyünk.

Az ötszáz ismerősöm közül ketten gratuláltak az esküvőhöz... A többieket ilyen szinten nem érdekelte, mi van velem.

Aztán amikor megtartottuk az esküvőt, már nem is akartam nagy dobra verni. Sem esküvői képek nincsenek az adatlapomon, sem a nevemben nem jelzem a változást. Tényleg nem attól lesz menő az ember, hogy eljegyzik, vagy megházasodik... Sőt, azt vettem észre, hogy a kritikus hangok ilyenkor még erősebbek lesznek, mert a sok boldogtalan, megkeseredett ember rögtön előjön az "úgyis szakítotok", "úgyis elváltok" és hasonló jellegű beszólásokkal. Szóval szerintem teljesen felesleges felvágni, mert aki magasra tör, az nagyobbat zuhan... Sokkal cikibb szakítani úgy, hogy előtte fűnek-fának hirdetted a boldogságodat, mintha az érzéseidet megatartottad volna magadnak és a párodnak.

2009. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

En magam(magunk) miatt szeretnek eljegyzest, nem azert, hogy a kulvilagnak villogjak. Es nem tobb 10000 ft-os gyuruvel, egy aranyos ezust koves gyuru pontosan megfelel...tovabba a szuleim es a parom szulei fele lenne jelzeserteku, hogy lassak O nem "csak" a baratom, hanem a jovendobeli ferjemkent tekintek ra...

szoval az altalanositas nem kell!

2009. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Az eljegyzés és különösen az esküvő egy óriási színházi előadás, ami természetesen nem az ifjú párról, hanem a nő státuszáról szól.


Sok nő évekig készül az esküvőjére, és utána évekig a hatása alatt van. Azon ábrándozik, hogy azon a bizonyos "nagy napon" a jelenlévő barátnőire milyen hatást tesznek a ruhák, a kibérelt helyiség, a jelenlévő rokonság stílusa stb. stb.


Gyakran semmi személyes nincs az egészben, csak nők nőkkel versenyeznek a státusz és stílus területén.


A férfiak ezt gyakran nem értik, nem tudják átélni. De kénytelenek együttélni a problémával. Túl kell esni ezeken a dolgokon, mint a gyermekkori mumpszon.

2009. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
rég nem jöttem rá,hogy is tudnám megfogalmazni,azt amit az előző leírt.tökéletes..én nő vagyok,de egyetértek.nagyon sok esetben pont igy van a dolog,ahogy leírta az előző.és igazából engem is érdekel,milyen hatást tesz majd a többiekre az esküvő,a ruha,stb.szerintem ez szinte minden nőben benne van,akárhogy is akarják tagadni.természetesen az esküvő kettőnkről kell hogy szóljon,és nem maga miatt ami az egész körül van,e be kell valljam hogy ez is benne van a pakliban.
2009. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Mert boldog és büszke a párjára.

Mi a baj ezzel????

H agyerek születik miért "kürtölik " szét.

Ugyanezért.

Én a hétköznapokon is tök boldog vagyok.Ki is nyilvánítom.

És olyan furcsán néznek sokan.

Mert befásultak és ritka a boldog ember főleg aki ki is nyilvánitja.

Nem szokás.SAJNOS!!!!

2009. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"engem is érdekel,milyen hatást tesz majd a többiekre az esküvő,a ruha,stb.szerintem ez szinte minden nőben benne van"


A nők számára a státusz, a presztízs, a kívülről irányítottság fontosabb, mert a férfiakhoz képest nagyobb a szerepük a társadalom összekapcsolásában. A férfiak önállóbbak és magányosabbak, a társadalmat összetartó kötőanyag inkább a nők. A nők pozitív irányban a "jólértesültek" és "figyelmesek", negatív irányban az "irigyek" és "pletykások".



"Mert boldog és büszke a párjára. Mi a baj ezzel???? H agyerek születik miért "kürtölik " szét. Ugyanezért."


Nem "baj". Objektíve semmi sem baj és semmi sem jó. De itt nem arról van szó, hogy objektíve mi jó és mi rossz, hanem hogy a férfi szemszögéből nézve mi a helyzet.


A nők társasági, összekötő-szerepe jó és rossz is férfi szemszögből. Rossz, hogy pletykálnak, rossz, hogy az életük nagyon a látszatkeltés és másokhoz képesti önhasonlítgatás körül forog. Jó, hogy fejben bírnak tartani neveket, születés- és névnapokat és más olyan ökörségeket (pl. X. Y.-nak mi lehetne jó karácsonyi ajéndék), amire egy férfi alkatilag kevésbé képes.

2009. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!