Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek? (Anyós probléma)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (Anyós probléma)

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt az eljegyzésünk. Mikor anyukám felhívta anyós jelöltet, hogy hogy legyen mit szeretnének, -mert nálunk volt tartva- felajánlotta, hogy a felét állja az összegnek.

Nem volt egy álomeljegyzés. Összesen 12-en voltunk. Párom anyukája és élettársa, párom testvére és felesége, én szüleim, nővérem férje és a két gyerekük.

Anyumnak jó beszélőkéje van, így próbált ő beszélgetni vele, beszéltetni :) :)

Meg nővérem is próbálkozott, de nem sok sikerrel.

Ültünk ott, próbáltuk oldani a helyzetet, de valahogy nem jött össze.

Mikor felálltak, hogy mennének, elkezdtem csomagolni nekik, hogy azért mégis úgy illik. :)

Becsomagoltam az ételt odaadtam nekik, elpakolták, de mikor felöltöztek, odament az asztalhoz és szinte az összes kaját elrakta. Maradt 2 szelet hús 3 db kaszinótojás, és egy kanálnyi francia saláta egy egész étkezőasztalnyi hidegtálakból. Nővéreméknek nem maradt...


Anyum elmondta nekem, hogy felajánlotta a számla felét anyósom. de ez titok mert úgy kérte meg anyumat, hogy nem mondja el nekem meg a páromnak...

szeptemberben volt az eljegyzés... Azóta fizet..... Novemberben felhívta, hogy akkor mi legyen, annyi volt a válasz, hogy majd a hónap elején adja a pénzt.

Mindennel együtt 30 ezer volt az étel ital alapanyag. Apum megoldotta mert szakács :)

Mit tegyek? Elmondjam páromnak vagy ne? Eléggé ciki helyzet. De ezt nem hagyhatom, hogy ő éli világát és dolgozik szüleim meg már nyugdíjasok kemény 80 ezer nyugdíjjal. Ketten.


Előre is köszönöm a válaszokat! 27/N


2013. febr. 27. 02:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Milyen házasság lesz ez, ha ezt is itt kérdezed meg? :) Egy jó kapcsolat alapja az, hogy MINDENT meg tudtok beszélni. Hidd el tudom, van tapasztalatom.
2013. febr. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Mindent megszoktunk beszélni a párommal, de ez eléggé kényes helyzet.

Anyumat hoznám ezzel kellemetlen helyzetbe, mivel vele beszélt anyósom és őt kérte meg, hogy ne mondja el nekünk. De mivel anyummal nagyon jó a viszonyom, így elmondta, hogy milyen rendes dolog az anyósomtól, hogy segíteni akar...

De azóta sem fizetett, sőt még csak fel sem hívta szüleimet...

2013. febr. 27. 04:25
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk is volt egy hasinló szitu, csak ott apámmal és apósommal. Apósom mondott valamit apámnak a hátam mögött, hogy mit azt most nem írnám le, de rám nézve sértő, bár nem konkrétan engem emlegetett hanem egy másik személyt de akkoris rám nézve volt sértő mind1. Szóval apu elmondta nekem és mondta, hogy páromnak egy szót se. Én sokáig nem is mondtam el aztán végülis nem bírtam tovább, inkább elmondtam, mint hogy magamban őrlődjek rajta. Az ő kapcsolatát nem befolyásolta az apjával és apósom sem tudja azóta sem, hogy én ezt megtudtam.
2013. febr. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha akartok valamit, akkor azt magatoknak rendezitek, magatok fizetitek ki, és akkor senki sem kerül cikibe.
2013. febr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
mindenképpen beszéljétek meg, és majd a párod eldönti, hogy miként rendezi el az anyjával. Milyen dolog már, amit csinált???!!! Gondolom annak fejében pakolta le az asztalt, hogy ő is fizet bele, na, de ez milyen már, ah már csomagoltál is neki? Ráadásul nem fizet. Minek ajánlotta akkor fel? Ez vér ciki az öreglányra nézve, nem szégyelli magát? Mondjuk legalább látod, hogy mire számíthatsz tőle, így a későbbiekben nem ér meglepetés, a felajánlkozásait meg ennyire kell komolyan venni...A párodnak valószínű kínos lesz, na, de azért ilyesmit meg kell tudni beszélni, ha már házasodtok, közös életet terveztek.
2013. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
lehet, hogy az anyósnak nem kellett volna azt mondani, hogy kifizeti a felét de neked pedig nem kellene elvárni, hogy a szülők fizessék ki az eljegyzést. felnőtt emberek vagytok, a szüleid nyugdíjasok 80 ezret kapnak és elfogadtad a pénzüket??????
2013. febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Beszéld meg a pároddal, hogy mi történt és ti ketten összeadhatnátok azt a 15.000 ft-ot.

Egyébként hogy várhattad el a szüleidtől, hogy akár csak a felét is, de ők fizessék az eljegyzést abból a kevés nyugdíjból. Nem vagy te egy kicsit anyagias és önző?

2013. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
valószinű anyósnak sincs annyi pénze, lehet szégyenli bevallani és a szüleid meg hivogatják, hogy mikor adja már oda....áááááá....
2013. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez NEM anyós probléma, hanem a Ti problémátok? Nem értem miért nem tudod mindezt megbeszélni a pároddal. Nem értem azt sem, miért nem Ti fizettétek ki az eljegyzést?
2013. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, az anyósod nem viselkedik szépen, ha megígért valamit, azt úgy illik, de...


Ti vagytok a fiatal jegyespár, ennyi idősen nyilván van saját bevételetek, főleg, ha házasodni is készültök (azt csak nem a szülők fogják fizetni, ugye?), tehát amit nem értek: miért nem TI álljátok a saját eljegyzési ünnepségetek költségeit? Így lenne tisztességes, és nem lennének belőle problémák.

2013. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!