Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A férjed/párod letérdelt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjed/párod letérdelt a lánykéréskor?

Figyelt kérdés
Manapság már nem hallok róla, és nem is vagyok egy olyan nagy hagyományokat követő lány, de szerintem ez annyira szép dolog.
2013. márc. 1. 11:13
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

12:15!


Ez mennyire aranyos! Ennél szebb nem is lehetne egy lánykérés. Otthon, egyszerűen, őszintén. :) Sok boldogságot nektek!

2013. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Nem térdelt le első alkalommal,nem is tudott volna ,de bepótolta aztán,ugyanis még kétszer megkért:)
2013. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Nem, de semmi bajom nincs ezzel. :) Ettől függetlenül nagyon jó férj. :)
2013. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Igen. :) Szerintem túl sok amerikai filmet nézett előtte, mert kibérelt egy újonnan nyílt kávézó/bár félét, és a pincér a koktélomba rakta a gyűrűt, mikor eleget ittam, és megláttam, kivette és letérdelt, eléggé furcsáltam, de aranyos volt tőle, hogy ennyire próbálkozott. Azóta már házasok vagyunk. :)
2013. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

nekem ott kérte meg a kezem,ahol először megpillantottuk egymást (egy kis étteremben). A pincérek kihozták a desszertet, aztán egy kistányéron egy angyalkát (amit a főnök küldött nekem karácsony alakalmából,mivel anya ott dolgozott nála) és az angyalka alatt volt egy doboz,amiben a gyűrű volt.Én speciel már régóta vágytam rá,hogy megkérjen,aztán mikor megláttam a dobozt,a kezemben tartottam és könnyes szemmel,mosollyal a számon ennyit kérdeztem: Ki merjem nyitni?

ő csak mosolygott,majd mikor kinyitottam már totál elsírtam magam ő felállt,kis aranyosan kivette a kezemből és mondta,hogy le is térdelek hozzá,tehát letérdelt és az aranyos szöveg után kinyögte,hogy hozzá megyek-e,persze én nagyon sírtam és igent mondtam.akkor átöleltük egymást,majd az ujjamra húzta a gyűrűt. Nyáron pedig esküvő :)

2013. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Letérdelt. Nem volt nagy attrakció meg szervezés, meg romantika "csak" letérdelt, elmondta mit érez és megkérdezte, hogy hozzámennék-e. Ennyi.
2013. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
100%
Az én párom annyira izgult, hogy a nagy monológ közben közölte, hogy elfelejtett letérdelni, pedig nagyon akart :D. Abban a szituációban vicces volt :D Azért igen-t mondtam :D
2013. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

én 24 voltam, ő 21 éves. igen letérdelt elém mikor megkért:) épp egy Velencei tavas strandolós haverozós délutánra igyekeztünk, és átugrottunk hozzá összeszedni néhány dolgot az útra. álltunk egymással szemben a szobában, akkor letérdelt és elmondta mennyire szeret,velem akarja leélni az életét és hogy hozzámennék e feleségül:)


nos igent mondtam, aznap délután elég sokat késtünk a találkozóról. meg kellett ünnepelni a lánykérést:)


azóta már házasok vagyunk:) és mindjárt a 3 évesek leszünk júniusban. pont akkor lesz másfél éves a házasságunk:)


27/N

2013. márc. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Magyarországon sohasem volt divat a térdelés, manapság kezd divatba jönni az idióta romantikus filmek hatására.30 évvel ezelőtt még ott sem volt ilyen vagy legalábbis a filmekben. Az a tévképzet, hogy a térdelés a tisztelet jele. Valójában az alázat jele a megalázkodásé. A lovagok az is alázat jeleként térdeltek, Isten és a király előtt.

A király meg a hűbérúr előtt kellett térdelni, illetve a legyőzötteknek és a rabszolgáknak.

Ne gondolja bárki, hogy a király előtti térdelés szabadon választott volt, ha nem térdeltél le lefejeztek, A legyőzöttek és a rabszolgák sem jókedvükben térdeltek.

Perzsiában is volt ilyen szokás: "Ha kisebb volt kettejük közt a különbség, az alacsonyabb rangú arcon csókolta a másikat, ha viszont nagy volt, a földre kellett borulnia, le kellett térdelnie köszönéskor. " Ez bárkinek úgy tűnik, hogy ez a tisztelet? (kellett =kényszerből)

2021. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!