Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hosszú eljegyzés vagy pár év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú eljegyzés vagy pár év gyerekmentes házasság? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen mindegy, a lényeg nem változik:) de érdekelne ki mi mellett voksol.


3 éve vagyunk együtt, ebből 1,5 éve együtt is élünk. Most volt az eljegyzésünk, de nem tudjuk az esküvőt mikor tartsuk. Egyik opció hogy jövő ilyenkor. A másik hogy 3-4 év múlva. Gyereket addig nem szeretnék. 24 vagyok, egyet szeretnénk úgy gondoltam 30 körül szülök. Szóval ráérünk "összehozni" 4-5 év múlva.

Ti most házasodnátok eljegyzés után 1 évvel vagy majd akkor mielőtt belekezdtek a babaprojektbe?


2013. máj. 2. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2,5 év után egyeztünk meg, h összeházasodunk (direkt nem eljegyzést írtam), majdnem 3 év után házasodtunk össze. 10 évvel később született meg az első gyerekünk. Mi akartuk így és jó döntésnek bizonyult.
2013. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre esküvő,gyerek meg majd később.


Mi is így csináltuk,1 év járás,2 év együttélés,1 év jegyesség,3 év édes kettesben házasként,majd jött a kisfiunk,ekkor voltam 31. (így is terveztük)

2013. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint 1 évvel az eljegyzés után. Így nem az jutna eszembe az eskuvorol, házasságról, hogy a baba project miatt "kell".
2013. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Házasság, majd utána gyerek, a sorrend nálunk mindenképpen ez, az idő a kettő között pedig majd adja magát...


(Idén ősszel esküvő, ha nem tudjuk leszervezni, akkor csak áprilisban...)

2013. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly házasodtunk, de gyereket még nem akarunk úgy 2-3 évig legalább. Szóval nekem ez tűnik a jobbnak. Mégis más házasként együtt élni.
2013. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...



Amugy 4,5 éve vagyunk együtt, 3 éve élünk együtt, héten vettük meg a gyűrűet.

Gyereket már szeretnék, de a körülmények nem adottak (munkanélküli vagyok...)


26/n

2013. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi probléma nincs a pár év gyermekmentes házassággal. Olyan 4-5 év után mondhatni már ideális házasodni, úgyhogy én inkább azt választanám (mi így tervezzük).


A gyerek meg jöjjön akkor, amikor anyagilag és érzelmileg úgy álltok, azt úgysem lehet évre, hónapra pontosan behatárolni. Ráadásul ki tudja, hogy rögtön jönne-e majd, ha nekiálltok, vagy csak évek múltán? Ne izguljatok ezen :)


Szóval én a jövő ilyenkorra tervezném az esküvőt, mért kellene addig várni, amíg gyereket szeretnétek? Nem csak a gyerek a házasság lényege.

2013. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eléggé egybehangzóak :)
2013. máj. 2. 09:22
 9/17 A kérdező kommentje:

Gyereket még biztos nem szeretnénk, én még csak másfél éve dolgozok, még élvezem:) majd ha már nem akkor "pihenek" És páromnak van már egy kisfia, őt "felesben" neveljük az anyukájával, ennyi még most bőven elég mindkettőnknek :)

Nem tudom miért akartam addig várni az esküvővel, talán azért mert ezt látom magam körül. Esküvő utána rögtön gyerek.

2013. máj. 2. 09:26
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan manapság tényleg kb csak a gyerek miatt házasodnak, szerintem fontos lenne házasságban is csak kettesben lenni legalább egy rövid ideig. Ráadásul akkor nem akkor kell mindent megszervezni, amikor már ugy gondoljátok, hogy szeretnétek gyereket. Ha ugyis együtt lesztek együtt éltek eldöntöttetek, akkor felesleges addig várni... De ez az én véleményem.

Igy, hogy a párodnak van már gyermeke, akivel foglalkoztok is érthető, hogy egyáltalán nem éreztek sürgetést a közös gyekre (amugy is eérthető, mert mindenki más, de ez plusz egy ok:))

4.6.

2013. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!