Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Te mit gondolsz a házasságról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit gondolsz a házasságról? Csak egy papír vagy több annál?

Figyelt kérdés
Tőlem onnan ez a kérdés, hogy még a nyáron a barátom megkérte a kezemet, és hirtelen örömömben igent mondtam neki. Lassan 3 éve, hogy együtt vagyunk, távkapcsolatban élünk, és nem tudom mi lenne a legjobb. Szerintem így nem sok értelme van. Másrészt én még csak 20 éves vagyok, ő meg már családot szeretne, hiszen 32 éves. Lényegében én félek a házasságtól, sokak szerint csak egy papír, és felborítja a "családi idillt". Ti mit gondoltok erről?

2013. febr. 6. 21:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

"sokak szerint csak egy papír, és felborítja a "családi idillt"."

Elégé ellentmondásos mert ha csak egy papír és nincs jelentősége akkor nem tud hatni az életemre nem?


Igen elég nagy köztetek a korkülönbség én megértem, hogy te nem akarsz, én sem akarnék 20. évesen de 32 évesen azt is megértem, hogy ő akar.

Nem kell semmit sem elsietni, mert abból van a válás.

2013. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva:


A házasság nekem egy szép ceremóniába foglalt eskütétele annak, hogy egymás mellett akarunk megöregedni. Az együtt megöregedés mehet persze enélkül a ceremónia nélkül is, de nem hiszem hogy ez rontana el egy jó kapcsolatot. Szerintem ez egy nagyon szép formája az összetartozás megmutatásának, illetve jogilag is tisztább ezután.


Nem a kérdésedre válaszolva:

ha távkapcsolatban éltek milyen családi idillt borít fel? Amúgy nem ártana az esküvő előtt együtt lakni 1 évig, hogy megismerjétek egymást rendesen, ne csak felszínesen. Ha ezután is boldogok vagytok együtt, egy papír és egy ceremónia nem borítja fel az idilleteket.

2013. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

Az számít, hogy nektek mit jelent. Ne aggódj, mindent vissza lehet csinálni, ha nem működik, majd elváltok.

Persze az anyagiakra nem árt odafigyelni, ki mit visz a kapcsolatba, akár összeházasodtok, akár nem.

2013. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

nekem is csak az. macera, megfelelés, illem, sok hülye rokonnal bájvigyorogni,elviselni oylat is akit nem birsz, mondjuk ha a párod igen,(ez most az esküvö rész)


és a legtöbb házasság az esküvö után megromlik. nem gondolnám h átok de ez mostanság igy van. talán mert az emberek tul hamar házasodnak,nem is ismerik egymást.utána meg nehéz elválni a papirok miatt és ha nincs közös megegyezés.én tuti nem...

2013. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a házasság teszi tönkre a kapcsolatokat, hanem az, ha a kapcsolatban nincs egy bevált módszer a konfliktusok kezelésére, és arra, hogy hogyan kezeljük a kemény szitukat, különbözőségeket. Vagy pont az, ha nem jó alapokra építünk. Én belementem egy olyan házasságba, amikor pont azt éreztem, mint most Te. Nem voltam biztos magamban. Az ára az lett, hogy négy év után elváltunk. Két fiunk született, akik sajnos nem családban nőttek fel. Szerintem, ha nem vagy kész, akkor ne menj bele. Szerintem a házasság egy biztonságos kikötő mindkét fél számára, de csak akkor az, ha mindketten komolyan gondolják, és hajlandóak azon dolgozni, hogy a biztonságot fenn is tartsák. Két ember közti harmónia olyan dolog, amin dolgozni kell, hogy fennmaradjon. Tudom ezzel sokan vitatkoznak. De jelen pillanatban van egy olyan kapcsolatom, ami sok vihart megélt, de az tartja egyben, hogy együtt akarunk maradni. Minden nehézségből erősebben jövünk ki. Ehhez viszont elszántság kell, és az a szándék, hogy együtt akarunk maradni, biztosnak kell lenned magadban.
2013. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
2.: 2 havonta találkozunk pár napra, viszont most karácsony óta együtt vagyunk, mármint nem ment haza. A távolság az Nyíregy-BP. Olyan a "családi idill", hogy a távolság csak erősebbé teszi a szerelmünket, és még így 3 év után is azt érzem, hogy napról napra jobban szeretem, és nem tudnék nélküle élni. Sokat gondolkoztam már azon, hogy eggyel nagyobb szintre kellene emelni a kapcsolatunkat, és az szerintem az lenne, hogy együtt lakunk, aztán a házasság. Valamilyen részről ez a "folyamat" nem visszafordítható, mert már majdnem minden meg van beszélve, hogy mi hogy lesz, meg általában jó pofát vágok hozzá, mintha annyira szeretném, azonban legmélyen nem ezt érzem. Sok barátom is mondja, hogy ez hülyeség, de mivel már igent mondtam nem szeretném megszegni az ígéretem..
2013. febr. 6. 21:16
 7/27 anonim ***** válasza:

Számomra kicsit több, mint egy papír. Valahogy az élettárs olyan hideg, rossz dolog nálam. Mindig a hírek jutnak eszembe: leszúrta az élettársa... az "élettárs" szóról nekem egy cigiző, piáló, igénytelen, alkalmi munkákból megélő műveletlen ember jut eszembe. Tudom, hogy ez nem így van, férj is és feleség is lehet a fenti, és élettárs is lehet normális ember, de mégis...

Szóval a házasság egyfajta biztonság számomra. Ugyanakkor azt vallom, hogy nem fontos. Ha egy kapcsolat jól működik, az jól működik papír nélkül is, és a gyereknek úgy is lesz családja, hogy a szülei nem házasok. De valahogy mégis úgy kerek a család.


Engem maga az esküvő nem vonz... totálisan eltérnek az igényeim és az elképzeléseim az esküvőmről a családométól, márpedig ők csak hatalmas lagzit tudnak elképzelni, annak minden hozzávalójával. Én meg ezt semmiképpen nem akarom. Egy polgári esküvő, majd egy vacsora a szűk családdal, ennyi. Nekem több nem kell. Vágynék a templomi esküvőre is, mert nagyon szép tud lenni, viszont nem vagyok hívő, nem fogok egy olyan lény előtt esküt tenni, aminek a létezésében nem hiszek. Épp ezért keresztelő sem lesz a gyerekeknek, egyikünk sem hívő, és nem teszek esküt olyanra, amit nem tartok majd be.


Tehát nálam vegyesfelvágott a dolog. Nem fontos egyáltalán, de mégis valamiféle biztonságérzetet ad.

2013. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Butaság lenne csak azért hozzámenni, mert már igent mondtál. Hidd el, kisebb bajt okozol, ha most vonod vissza, mint ha 5 év házasság után megcsalod, stb. stb...
2013. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nekem az ilyen dolgokkal, mint pl hűség semmi gondom sincs, mert nem lennék képes ilyenekre. Nekem csupán az a bajom, hogy ilyen fiatalon egyszerűen félek a házasságtól. Oké, hogy az én anyám 18 volt, mikor férjhez ment, viszont az régen volt... a mai világban meg semmi sem életbiztosítás..
2013. febr. 6. 21:32
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Erről a volt sógornőm jut az eszembe. Pont így érzett, mint Te most. Az esküvője napján arról beszélgettünk, hogy nem akarja megbántani a rokonságot, meg a vőlegényét, meg ilyesmik. Aztán 5-6 év után elváltak, és nagyon sokat bántották egymást.


Szóval, ha nem akarod őt megbántani, akkor ne tedd. Szerintem, ha hozzá mész ez a "nem akarom bántani őt" dolog eleve halott ügy. Bántani fogod, és kölcsönösen fogjátok bántani egymást.


Amikor férjhez mentem az esküvő napján azon gondolkoztam, hogy bárcsak megmondaná valaki, hogy miért is nem kéne hozzá mennem ahhoz a férfihoz, akihez épp hozzámenni készülők. Utáltam magam ezért. A legokosabb dolog lett volna a részemről, ha akkor ott NEM-et mondok. Az ár, amit fizettem érte, sajnos sok részletből áll. Mondhatni, életfogytiglan, és a fiaim is fizetik a részleteket. Én átgondolnám. 16 éve váltunk el. Van két fiunk, és most épp olyan élethelyzetben vagyok, amikor a fiammal kapcsolatban fontos döntéseket kéne hoznunk, és sajnos nem értünk egyet. Ennek az árát a fiam fizeti, mert fogalma sincs, hogy kire hallgasson...Én meg azt nem tudom, hogy azt tegyem amit az eszem diktál, vagy azt, amit a volt férjem, és melyik a józan ész útja?....

2013. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!