Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » MI a különbség a jegygyűrű és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MI a különbség a jegygyűrű és az eljegyzési gyűrű között?

Figyelt kérdés
Nah most melyik az amit az esküvőn felhuzunk?az a jegygyűrű nem? és melyik az eljegyzési? az nem csak a sima kísérőgyűrű,csak eljegyzési a neve?
2009. okt. 3. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Az eljegyzésre vett JEGGYŰRŰ azonos a házasságkötéskor használatos gyűrűvel. Mindössze arról van szó, hogy a JEGGYŰRŰT jegyben járás alatt a bal kézen viselik, házasságkötéskopr pedig ugyanaz a gyűrű átkerül a JOBB kezekre. A kísérő gyűrűnek semmi köze a jeggyűrűhöz. Az egy külön ajándék /ha van rá anyagi fedezet/, tehát nem kötelező. Jeggyűrűként csak karikagyűrűt illik venni!!! Kvázi CSAK karika gyűrűvel lehet valakit eljegyezni, un.kisérő gyűrűvel nem. Aki ezzel széditi a lányt, félrevezeti.
2009. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
valaki kiírja ide , hogy ő anyakönyv-vezető, Ti meg elájultok tőle. Na mindegy. Régen nem is volt eljegyzési gyűrű, előbb jött be a karikagyűrű, mint a házasság jelképe. (Kör alakú és a folytonosságot jelöli)
2009. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
az itt a probléma, hogy nálunk más a szokás kissé mint külföldön, vagy pl. Amerikában, de már itthon is van akik így csinálják. Ott láthatjátok a filmekben is, hogy a köves gyűrűt mint eljegyzésit kapja a nő, és csak házasságkor van a karikagyűrű. Nálunk a köves inkább a kísérőgyűrű szerepét tölti be.
2009. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
20:31: én is azért vennék pecsétet,mert ugy tudom h régen ez volt a hagyomány csak nem tudom h most meg miért szóltok le, hogy az nem arra való.
2009. okt. 5. 15:56
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne vegyél gyűrűt. Az a férfi dolga. Amikor megkéri a kezed, gyűrűt húz az újjadra. Amikor pedig elvesz feleségül, szintén. Én úgy gondolom két gyűrű dukál. Egy köves, ez az eljegyzésnél kerül a kezedre, egy karika, amit ketten is megvehettek, ez pedig már a házasságkötéskor.
2009. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem ezt mindenki belátása szerint dönti el. Mivel ennek nincs kötelező menete. Szerintem eljegyzésre a férfi vegyen egy köves szép gyűrűt amivel megkéri a lányt( mivel ezt általában a pasi választja ki mivel meglepetés) utánna a jegyes pár együtt elmegy és kiválsztja a karikagyűrűket amit egész életükben(jobbik esetben9 viselnek. ezt már ketten kell kiválsztani(a méret és egyebek miatt).
2009. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Norbert37 válasza:

A karikagyűrű az a jegygyűrű. A lánykérő gyűrű az az eljegyzési gyűrű.


[link]

2023. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!