Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a különbség a karika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a karika gyűrű, a kísérű gyűrű és az eljegyzési gyűrű között?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ez a három létezik, melyiket mikor kapja meg az ember, melyik kezére teszi? Hogy van ez?

nagymamámtól kaptam egy gyűrűt és azt mondta hogy jó lesz kísérőgyűrűnek.


2009. aug. 23. 14:58
 1/7 anonim válasza:
Szerintem az eljegyzési gyűrű(jegygyűrű) és a karika gyűrű ugyanaz, csak más szóval, és azt kapod eljegyzéskor, amit egymás ujjára húznak, és házasságkötésig a bal kéz gyűrűsujján viselnek. Házasságkötés után kerül a jobb kéz gyűrűsujjára át. Én úgy hallottam, hogy a kísérőgyűrű általában ilyen drágaköves és ajándékba kapod a jeggyűrű mellé. De nem biztos. Ezüstlakodalomkor vagy aranylakodalomkor meg megint kapsz egy jegygyűrűt ajándékba. Írj be a google-ba,ezzel kapcsolatban, biztos találsz valami érdekes cikket. Ha meg valamely részét rosszul írtam, akkor bocsi. Én sem értek hozzá tökéletesen.
2009. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt:

a párom megkérte a kezemet = kaptam eljegyzési gyurut = kísérogyuru (nálunk így hívják, ált. koves, v. amilyen tetszik). ez meglepetés gyuru volt, a férjem választotta.


az eljegyzési ebéden felhuztuk a karikagyuruket (bal kézre), az eskuvon ez kerult át a bal kezunkre. ezt már egyutt választottuk ki.

vannak helyek, ahol a karikagyurut a jegyesség alatt nem hordják, csak az eskuvore veszik meg.

vannak, ahol pont fordítva: a jegyesség alatt a jobb kézen, eskuvo után a bal kézen.

2009. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocs, javítok: az eskuvo után a jobb kezunkre kerult, azt hiszem, ez magyar szokás, kulfoldon sok helyen fordítva viselik.
2009. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem :)
2009. aug. 23. 23:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eljegyzési gyűrű ugyanaz, mint a kísérőgyűrű, köves, soliter gyűrű (csak a menyasszonynak van és a vőlegény választja). A karikagyűrű az meg világos! És együtt választják! Az eljegyzési gyűrű a bal kezemen van a karika a jobbon!
2009. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kísérőgyűrű csak az utóbbi időben lett egyenlő az eljegyzési gyűrűvel. Mert az én értelmezésemben az eljegyzési gyűrű = jegygyűrű, magyarul a karikagyűrű, amit eljegyzéskor a bal kezetekre húztok, az esküvőn pedig ez átkerül a jobb kézre. A kísérőgyűrűt meg a jegygyűrű mellé adják, ami egy köves gyűrű szokott lenni általában. Ez a magyar szokás szerint van, de mostanság már bejött külföldről az a szokás, hogy a kísérőgyűrűt használják eljegyzési gyűrűnek, a karika gyűrű pedig csak esküvőn kerül a kézre, amit a pár együtt választ ki.


Ami engem illet, én jobb szeretem a hagyományos megoldást, én már jegyesként is azt a karikagyűrűt (jegygyűrűt) szeretném hordani, amiről egyértelműen lerí a világnak, hogy menyasszony vagyok. A sima köves kísérőgyűrűről ez nem jön le egyértelműen. De kinek mi.

2009. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk a kísérő gyűrűt úgy hívják, hogy foglaló gyűrű, mert a vőlegény azzal foglalja le a menyasszonyt, azzal kéri meg a kezét. Ezután az eljegyzésen a család előtt húzzák fel a jegygyűrűt, amit már együtt választanak ki. De ahány ház annyi szokás, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.
2009. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!