Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Falun még mindig ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Falun még mindig ennyire divat összeköltözés előtt eljegyezni egymást?

Figyelt kérdés

Kissé megdöbbenve látom, hogy mennyien el vannak úgy jegyezve, hogy közben szülőknél laknak, mindenki a sajátjánál. Egy részük csak akkor költözik össze, mikor házasságot is kötnek, és akkor is csak valamelyik szülőhöz. Némelyik el is mondja, nekik a szülők nem engedik, hogy összeköltözzenek, mert vallásosak. Érettek lennének olyanok a házasságra, akiknek a szülők mondják meg, mit tegyenek?

Pedig ez Nyugat-Magyarország, mégsem a tanyavilág. Mi a helyzet máshol? Szinte már az megy itt ritkaságszámba, aki együtt is él a párjával...

Titeket kinéztek azok, akik ilyen régies felfogásban vannak azért, mert vadházasságban éltek?


2013. aug. 19. 17:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
nyugi, ez a fővárosban is így van, egy gimnáziumban dolgozom, itt 2 hét járás után vesznek gyűrűt egymásnak a fiatalok...
2013. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ja és olyan párok is vannak köztük, hogy már 5-8 éve együtt vannak... Ebből 2 év járás, a többi jegyesség. Összeköltözés tervben sem.
2013. aug. 19. 17:58
 3/31 anonim ***** válasza:
61%

Én városi vagyok mégsem akarok senkivel sem összeköltözni csak a férjemmel.

Nem nézek le senki aki nem így él de ezt viszont is elvárom.

2013. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%

Én is összeköltözés előtt szeretnék jegyes lenni, mivel nem értek egyet a házasság előtti együttéléssel. De nem falun lakom, hanem Pest mellett városban, és nem a szülők nyomására gondolom így.

Ettől függetlenül kinézni nem fogom azokat, akik meg összeköltöznek, mert szerintem ők vannak többen, és igazából nincs jogom beleszólni más magánéletébe.

Egyébként a barátom falusi, és ott náluk van ilyenre és olyanra is példa. Nem nézik ki már azt sem, ha házasság nélkül élnek együtt.

2013. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Én azon az állásponton vagyok, meg kell ismernem azt az embert, akivel le akarom élni az életemet. Ebbe beletartozik az együtt élés, és a szex is. Ha nem egyforma az életritmusunk, az életstílusunk, és a szexkultúránk, akkor nincs meg az összhang.

Én nem kockáztatok, nem házasodom össze valakivel, ha nem vagyok benne 100% biztos, hogy tudnánk közösen élni boldogan.

2013. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
Na igen és a pontozás is sok mindent elárul.
2013. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Én tényleg a "tanyavilágban" élek és itt sem "divat" külön élni házasság előtt. Senki, de senki, akit ismerek közel s távol nem házasodott úgy össze a párjával, hogy előtte nem éltek együtt egy darabig. Na, erre varrjál gombot! :)
2013. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem akartam sértő lenni a tanyavilággal. :) Úgy értem, itt azért nincsenek olyan elzárt falvak, mint Kelet-Magyarországon.


Ja, és nem pontoztam senkit le.

2013. aug. 19. 18:10
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom amúgy, hogy ez miért érdekel másokat, hogy ki hogyan szeretné alakítani a jövőjét. Mi ugyan együtt élünk a párommal, de van olyan barátnőm, aki már három éve jegyben jár a barátjával, mégsem költöznek még össze. Hogy miért? Mert nincs pénz külön lakásra, a másik építkezik, a harmadik meg csak házasság után költözne össze, a negyediknek a szülők mondják, hogy még maradjon. Hogy miért? Mert tisztelik a hagyományokat, vagy mert ténylegesen úgy döntöttek, hogy csak házasság után költöznek be a házukba. És akkor ez kit érdekel? Mindenki foglalkozzon a sajátjával és kész. Nem szabad senkit elítélni az alapján, hogy mikor költözik össze a párjával.
2013. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg, az ország minden táján van ilyen, nyugaton és keleten is, nem szabadna különbséget tenni az ország két fele között... szép, mondhatom.
2013. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!