Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Itt az ideje az eljegyzésnek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt az ideje az eljegyzésnek? Félek, hátha nemet mond. Mi legyen?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 2.5 éve ismerjük egymást (ezalatt is flörtölgettünk, kavarásztunk, de nem jöttünk össze), 1.5 éve vagyunk együtt. Azóta tulajdonképpen együtt is éltünk az én albimban. Szeretem őt és úgy érzem, tudnék vele élni az életem végéig.

Mindketten most végzünk az egyetemmel, és éppen két egymáshoz közeli, vidéki településen kapnánk munkát a jelek szerint. Én még szolgálati lakást is kapok hozzá, amit már szeretnék, ha tényleg az otthonom lenne hosszú távon, nem csak egy szűkös kis átmeneti albi. Úgy érzem, hogy ezzel együtt itt az alkalom a kapcsolatunknak is a továbblépésre: jó lenne eljegyezni a barátnőmet. Szeretném kifejezni a kapcsolatom iránti elkötelezettségemet, ha már az otthonunk közös - ez nekem valahogy fontos. Ha nem költöznénk össze, akkor elég nehéz lenne megoldani, hogy találkozzunk.

Nem vagyunk együtt túl régóta, ez elbizonytalanít. Igaz, közben ha megkérdezem magamtól, hogy mire kéne még várni, akkor nem tudok rá felelni, mert tényleg nem szeretnék mást, talán csak valami jelet, hogy most már tényleg itt az idő. Vagy épp ez a jel?

A barátnőm talán fél éve érintőlegesen, kicsit viccesen azt mondta, nem is biztos, hogy hozzám jönne, ha megkérném a kezét, mert ő még nem érzi késznek magát, viszont nem tudja, mikor lenne kész. Azért bizonyára foglalkoztatja a kérdés, mert folyton mások eljegyzős, esküvős és babás fotóit nézegeti, amik kapcsán muszáj ennek eszébe jutnia. Azt is szokta mondani, nem szeretne későn szülni - hát most éppen jó időben vagyunk, hogy néhány év múlva összejöhessen.

De vajon mi lenne, ha nemet mondana? Ti kérnétek újból? Mikor? Vagy adnátok neki először "gondolkodási időt"?

Ő L/24, én F/27



2013. jún. 10. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha nemet mond, nem azért lesz mert nem szeret, hanem mert nem érzi rá késznek magát. Ennek sok oka lehet, és nem feltétlenül a kapcsolatotok milyensége. Sokan előbb biztos állást, jó pénzügyi alapot szeretnének, valamit több éve működő párkapcsolatot, hogy egy ilyen döntést meghozhassanak.


Én 1.5 év után még biztos nem mondtam volna igent, hanem időt kértem volna. De persze van aki fél év után férjhez megy...

2013. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha mindenen ennyit agyalsz, 50 leszel, mire megszületik az első gyereked. Kérd meg, ha nemet mond, akkor mond meg neki, hogy te már családi életet tervezel, ha neki ez még korai, akkor keresel mást. Ha szeret annyira, hogy veled tervezzen hosszú távon, akkor nem fog nemet mondani, ha meg nem, akkor jobb most másfelé indulni, mint elpazarolni még pár évet egy zsákutcára. (F/35)
2013. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Mire kéne várni? Mire nincs kész a barátnőd? 24 évesen mire vár? Nem szeretne későn szülni? Az 60 évet jelent? 24 évesen már nagyjából elérkezett az idő....

Szerintem kérd meg, ha nemet mond, én egy évet adnék neki. Ha azután is, akkor nem túl komoly, aki hosszú évekig várat valakit anélkül, hogy a kapcsolatban továbblépés következne be.

2013. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nagyon jó, hogy ilyen tisztán látod a dolgokat és ennyire tisztában vagy azzal, hogy mit is szeretnél. Ha úgy érzed, hogy eljött az ideje annak, hogy megkérd a kezét, és előre lépjetek a kapcsolatotokban, akkor hajrá, és ne várj másoktól megerősítést, mert ezt csak is Te tudhatod, hogy mikor jött el az idő.

Úgy gondolom, hogy a párod nem biztos, hogy komolyan gondolta, hogy nem lenne kész az eljegyzésre. Azaz, vannak olyan nők, akik az eljegyzéskor kicsit elbizonytalanodnak, ezt értsd úgy, mint mikor a férfiak az esküvő előtt bepánikolnak, hogy "na akkor most ért véget a szabadság"..(már amelyik :) ). De ettől függetlenül szerintem Igen-t fog mondani, főleg, hogy azért várható lépés ez egy komoly kapcsolatban, főleg ha közös tervek is vannak. Ha pedig Nem-et mondana, biztosan meg fogja magyarázni miért, s arra pedig már lehet építeni.


Sok sikert kívánok Neked! :)


23/N

2013. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A vicces fél évvel ezelőtti megjegyzése ellenére ilyen képeket néz? Az sokkal inkább hihető, mint egyetlen ilyen kiejelentés...


2. No para! Igaz, hogy a 1,5 év még nem épp évtizedes tapasztalat, na de az 50 éves házasságok is az első pár héttel kezdődtek, nem? No és 2,5 éve ismeritek egymást, ráadásul ha jól látom, jó ideje együtt éltek. Ha nem éltetek volna együtt, akkor javasolnám először az összeköltözést, és csak fél év-év után az eljegyzést. De így már nagyjából oké.


3. Az eljegyzés azért még nem jelent örök és felbonthatatlan fogadalmat. Az eksüvőig még lefolyik némi víz a Dunán, főleg a mai áradásos időkben, szóval nyugodtan léphetsz.


4. Igen, itt az idő és itt a jel. Mondd meg neki, hogy az a lakás már igazi közös kis kuckó lenne, és minden vágyad, hogy oda menyasszonyodként vidd haza.


Sok sikert!

2013. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az csak vicc volt!


Minden eselyetek megvan egy boldog jovohoz. Ketten egyutt felepiteni az eleteteket. Idovel gyerekekkel egyutt. Ennel tobbet kivanni nem lehet.


Legy bator, proaktiv. Ne azt mondd, hogy gyere hozzam felesegul, hanem azt, hogy "Milyen otletnek tartanad, ha megkernem a kezedet?"

2013. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy nemet mondata - már csak illemből sem és mert együtt vagytok.

Attól, hogy kap egy gyűrűt, még nem történik nagy változás az életében (nem kell minden iratot újracsináltatni egy férjezett névvel, nem kell azonnal gyereket vállalni, nem korlátozzátok egymást semmiben)

2 évig simán járhattok jegyben, az idő alatt még jobban összeszoktok, még jobban kiismeritek egymást, össze tudjátok szedni az alaptőkét a közös élethez.

2 év múlva már talán ő is úgy érzi, hogy hozzád menne, (26-29) aztán meg jöhet a gyerek is. Ideális kor lenne.


szerintem tedd fel a kérdést, biztos nem szalad el :)

de add meg a módját, romantikusan, komolyan :)


Sok sikert és boldogságot

2013. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés még nem kell biztosíték legyen semmire sem..:-)

Hajrá..:-)

2013. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj hát másfél éve együtt laktok, végeztek, munka, elvagytok - nem igazán látom, mire kéne még várni, főleg, hogy ahogy írták, ez csak eljegyzés, nem házasság :) Egy pár vagytok, miért kéne félni, legfeljebb nemet mond (vagy időt kér), bár nem tudom, miért tenné, akkor megbeszélitek, hogy miért s jobban tisztába jössz azzal, hogy hogyan áll a dologhoz... Ha Te meg szeretnéd kérni, kérd meg, ezzel kifejezed érzéseidet és szándékaidat. Ez a Te dolgod, az meg, hogy ő mit felel, az övé. Nem kell ebből akkora lelki problémát csinálni szerintem :)
2013. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A mi helyzetünk is hasonló a barátommal. Másfél éve vagyunk együtt, de előtte is ismertük egymást. Ebben a másfél évben nagyjából együtt is éltünk, ismerem minden jó és rossz szokását, minden kis hóbortját, ahogy ő is az enyémeket. Ő is pedzegette már nekem a lánykérést. Őszintén szólva nem tudom. Egyrészről örülnék neki, mert vele tervezem leélni az életemet, és borzasztóan örülök, hogy ő is így gondolja, és késznek érzi magát erre. Másrészről a másfél év szerintem kevés. Most még nagy a szerelem, de én szeretném megvárni azt, hogy a szerelem átalakul egy kölcsönös szereteten, ragaszkodáson, és tiszteleten (nem pedig rózsaszín ködön) alapuló igazi, érett kapcsolattá. Azt hiszem csak akkor tudnék igazán minden kétséget kizáróan igent mondani.


Lehet, hogy azért is van ilyen érzésem, mert a húgomék nagyon jól induló kapcsolata a szerelem elmúltával, 3 év után sajnos inkább csak fásult megszokássá vált. Ő is igent mondott volna másfél év után, de ez nem változtatott volna a kapcsolatuk folyásán, és most ugyanitt tartanának.


Meg a mi esetünk annyiban más, mint a tiétek, hogy nekem még jó pár évem hátra van az egyetemből, és még ő is csak másfél év múlva diplomázik. Annak ellenére, hogy mindketten dolgozunk, egyelőre nem tudnánk úgy közös fészket építeni, mint ti. Ez is nyilván sokat számít.


Ettől függetlenül, ha ma este megkérné a kezem, igent mondanék, mert nagyon szeretem. :) De jobban örülnék ha várna még egy kicsit.


Ezt csak azért írtam le, hogy hátha így segítek megérteni, hogy esetleg miért érzi úgy a barátnőd, hogy nem áll készen. Ennek semmi köze a szeretet hiányához. Csak egy nő jó esetben egyszer szeretne gyűrűt kapni, és egyszer szeretne férjhez menni. Ehhez pedig akár 19 éves, akár 24, biztosnak kell lenni.


Akárhogy döntesz, szurkolok nektek! :))

2013. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!