Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzésnél mit szokás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésnél mit szokás mondani a nőnek?

Figyelt kérdés
Mivel még eljegyzésről lenne szó és nem házasságról, ezért kérdem hogy van-e valami különbség.
2013. szept. 9. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kissé értelmetlen a kérdés. A férfi ha meg akarja kérni a párja kezét felteszi a kérdést: Hozzám jössz feleségül? Lennél a feleségem? Lennél a menyasszonyom? stb. A nő akaratától függően válaszol, szerencsés esetben IGEN-nel. Onnantól kezdve lehet majd egyszer esküvő is.
2013. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit szokás mondani??? Szeretném megkérni a kezed, vagy Hozzámjössz feleségül? Leszel a feleségem? Persze, hogy van különbség. Az eljegyzés az még csak a szándék kifejezése, hogy Ő már foglalt és hogy feleségül szeretnéd venni, a házasságkötés pedig anyakönyvvezető előtt történik két tanúval és ez már hivatalos, anyakönyvi kivonatot is kaptok róla. Hány éves vagy, hogy ez a kérdés?
2013. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudod, hogy kérd meg a szerelmed kezét, akkor inkább még várjatok vele.
2013. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az érzéseidet mondd el neki,hogy miért akarod Őt eljegyezni.
2013. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem étteremben desszertben jött a gyűrű, így nem volt felvezetés. Csak mikor megtaláltam megkérdezte hozzá jövök-e.

Nem kell túlbonyolítani.

2013. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Ha megkérted a lány kezét, és ő igent mondott, az még nem hivatalos eljegyzés, Akkor sem, ha adsz neki egy gyűrűt. Akkor lesztek jegyesek, ha mindketten karikagyűrűt viseltek.

De eljegyzésnek csak akkor van értelme, ha utána rövidesen össze is házasodtok.

2013. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Nekem azért nem lett volna elég egy "Hozzám jössz feleségül?" szlogen...

A Párom elmondta,hogy számára milyen csodálatos társ vagyok, miket szeretne velem elérni és mindezek után tette fel a kérdést.

Egy ilyen monológ után nekem az is tetszene, hogy: "Megtisztelnél azzal, hogy a feleségem leszel?"


25N

2013. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
5- most láttam egy valós sztorit a TLC-n, amiben a fiú a lány családját is beavatva a leendő ara kedvenc fagyiturmixában rejtette el a gyűrűt. Összeültek, lapátolták be a fagyit, mivel türelmetlenek voltak, még fagyievő versenyt is szerveztek. Aztán mindenkinek üres volt a pohara, megrémültek, vitték a csajt a sürgősségire. A lány a röntgen képen látta először a gyűrűjét (ezzel kérte meg a fiú, ott a kórházban). Mivel túljutott a veszélyes béltraktuson, nem kellett műteni, csak figyelni reggelente a székletet. Meg is találta a lány, nevetve mesélte, hogy sohasem hitte, hogy milyen utat jár be a gyűrűje. Nagyon aranyosak voltak, ahogy mutogatták a családi videókat arról az estéről, még a doki is teljesen kész volt.:)
2013. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"Mivel még eljegyzésről lenne szó és nem házasságról, ezért kérdem hogy van-e valami különbség."


Normális embernek nincs. Annak, aki retteg az elköteleződéstől, de a barátnője kikönyörögte a gyűrűt, nagyonis van különbség, gondolom, nálatok erről van szó. Ha kamuskodni akarsz, hagyd ki a "feleségem" részt, mondd azt, hogy "elfogadnád-e ezt a gyűrűt?". Ha együgyű a csajszi, annyira fog örülni, hogy észre se veszi, hogy ez csak terelés.


Remélem, kimerítő választ adtam. Meg azt is, hogy csak akkor jegyzel el valakit, ha tényleg el is szeretnéd venni. Mert ha így van, nem kellene törnöd a fejed a szövegen, menne magától.

2013. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha megkérted a lány kezét, és ő igent mondott, az még nem hivatalos eljegyzés, Akkor sem, ha adsz neki egy gyűrűt. Akkor lesztek jegyesek, ha mindketten karikagyűrűt viseltek."


Remélem ezt te sem gondoltad komolyan. Ha igen, az elég mulatságos. Ezek szerint én csak úgy hiphopp férjhez mentem egy év jegyben járás után kövesgyűrűvel az ujjamon. Most házasként pedig nem hordjuk a karikagyűrűt. Akkor mi nem is vagyunk házasok? Sosem értettem, hogy jegyesség alatt minek karikagyűrű. Az a házasságot jelképezi. Ha én valakin meglátok egy karikagyűrűt, azt feltételezem, hogy házas, nem pedig azt, hogy el van jegyezve. Ha egy nőn látok kövesgyűrűt, arra gondolok, hogy menyasszony.

2013. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!