Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed "esetünkről",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed "esetünkről", mint külső szemlélő?

Figyelt kérdés
Helló!Kedvesemmel 5 éve élünk együtt, segítjük egymást mindenben, jól megvagyunk. Párom 38 éves. Mióta ismerem, mondja hogy szeretne gyereket,és hogy nincs ellenére az esküvő sem. Hogy mikor? Majd 1-2 év múlva, de ezt már 5. éve mondja. Eddig nem zavart,mert nem vágytam gyerekre.Most már egyre inkább szeretnék, ezt el is mondtam neki,hogy szeretnék összeházasodni vele,és szeretnék utána kisbabát. Azt mondja, hogy ő nem szeretne addig babát, amíg albérletben lakunk, első legyen egy saját lakás, utána nincs akadálya a többinek. Ez az "ütemterv". Nem tudom mit gondoljak, mert valahol úgy érzem, 38 évesen már rég lakhatna egy lakásban és fizethetné annak a törlesztőjét esetleg, az albérlet helyett, ha akarná, nem igazán töri magát érte. Talán csak kifogás ez az egész ütemterv. Nagyon jól megvagyunk, nem hagynám el egy olyan ultimátummal, hogy na akkor eltelt 5 év, nekem esküvő kell meg gyerek, vagy veled, vagy mással. Nem is nyaggatom a témával, hiszen világosan elmondtam már mit szeretnék, erőltetni pedig szerintem felesleges. Egyszerűen zavar, hogy úgy érzem sosem lesz ebből se esküvő, se baba, mert mindig jön valami ami fontosabb. Gondoltam talán kívülről szemlélve ezt a helyzetet, tudtok értékes véleményt mondani. Ha meg nem, hát legalább kiírtam magamból mi nyomaszt :)
2013. szept. 30. 15:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Ezt így nem lehet elsőre megítélni.


Mennyi a keresetetek? Tesztek félre lakásra? Belátható időn belül van erre esély?


Ha az utóbbi 2 kérdésre nem a válasz, akkor valószínáleg csak vetít.

2013. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Mikor van esély saját lakásra? Mennyit tesztek félre rá?
2013. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Együtt laktok? Te gyűjtesz? Ő gyűjt lakásra? Fizetés? Munkaviszony megvan a gyedhez? Nem akarlak megijeszteni, de 38 évesen sajnos egy nőnek nem szabad a végtelenségig várni. Nem azért mert mindenáron kell a gyerek, de 40 év felett elég veszélyes vállalni. Ez így van, ez tény. Nem azt mondom nem lehetséges az egészséges gyermek vagy a teherbeesés, mert teljesen lehetséges, de egyre nagyobb a kockázat.


Én megpróbálnám megbeszélni, hogy ne hárítson, mert ha átver, akkor neked lassan lejár az időd csúnyán kifejezve. Ha nem akar, de eddig hitegetett, akkor lehetséges választás a beletörődés vagy a szakítás. De ha szakítotok, akkor is az időd lopta, mivel 38 évesen nem biztos, hogy 4 év alatt vállalna veled valaki gyermeket. 40 fölött pedig elég veszélyes. Nem beszélve arról, hogy szinte nyugdíjas leszel mire felnő. Mérlegelj! És beszéld meg vele komolyan!

2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
*2 év alatt
2013. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
38 évesen már igazán vágyhatna teljes családra, nekem ez a véleményem. Te hány éves vagy?
2013. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Idemásolok egy korábbi kérdést a válaszokkal, szerintem elég tanulságos.

Enyém a 17. válasz, és ott a fiú még csak 30 körül van

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2013. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan beszélgess el vele.

Nézzétek meg, mekkora kerettel rendelkeztek. Mennyi félretett pénzetek van. Mikor tudtok lakást venni. Azért kb. ki lehet számolni, ha most csak 300ezretek van, akkor még kell jó 10 év a saját lakásig. De ha már van 7 milliótok, akkor csak 2 évet kell várnotok.


Tényleg akar-e belátható időn belül gyereket. Ne fogadd el az 1-2 éves választ. Komolyan gondolja veled, vagy nem? Mert az oké, hogy szeret. De ha mások a terveitek, akkor csak ezért ne maradjatok együtt.


Hány éves vagy? Mióta laktok együtt? Mennyit tudtok félretenni havonta?

2013. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
5 éve lakunk együtt. 24 éves vagyok. Havi 140 az albérletünk, rezsi nélkül! Ezért szerintem ennyiből már nyugodtan lehetett volna eddig is lakást törleszteni, de nem látom hogy keresné a lehetőséget, az állítólagos ütemterv 1. pontjához.
2013. szept. 30. 15:59
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Havi 140 az albérletünk, rezsi nélkül!"


Palotában éltek?


Tágas 2 szoba konyha-fürdő-wc-erkélyes, jó állapotú/új építésű lakásokat a belvárosban lehet már bérelni 80.000 ft-ért, ráadásul nem is panelban, Budapesten...

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és konkrétan kérdezz rá. Mond el, hogy úgy érzed évek óta csak ígérget, hogy mindig halasztja.

Számoljátok ki, hogy ha annyit kerestek és tesztek félre, mint most, akkor mikor lesz saját lakásotok.

2013. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!