Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha szóbakerül az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szóbakerül az eljegyzés téma, és azt várja, hogy bátorítsam, akkor meg akar kérni mostanában?

Figyelt kérdés

Multkor beszélgettünk az eljegyzésről, és kérdezte,a véleményem róla. Én meg mondtam neki, hogy ez nem az én döntésem, elsősorban neki kell kitalálnia, hogy akarja e,és, hogy mikor, mert szerintem undorító dolog kihisztizni egy eljegyzést, ugyhogy én nem is fogom. Erre annyit mondott, hogy ha úgy gondolom, legalább valami bátorítót mondjak neki, nehogy később koppanjon.

Aztán pár nappal később ujra feljött a téma, hogy hogyan mondanánk el a szülőknek, vagy fontos e elkérni engem az anyukámtól ( mert nincs apám). Elmondtam a véleményem, és úgytűnt, hogy neki is tetszik.


Szokatlanul sokszor hozza fel a témát, és egy hónap mulva lesz a 2. évfordulónk. Lehet, hogy tervez valamit?


2013. okt. 28. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, igen.
2013. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért nem tudtál neki őszintén válaszolni?

Ha megakarja kérni a kezed, akkor tudni szeretné, hogy igent mondasz-e neki?

2013. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Őszintén válaszoltam is neki, hogy én szeretném, nem mondanék nemet, de nem fogom kihisztizni, legyen az ő döntése.
2013. okt. 28. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nevetséges választ adtál...Milyen reakció már az, hogy nem a te döntésed? Ez pont ilyen megkerülős kisírásnak tűnik, de így is úgy is szánalmas egy reakció.

Az nem kihisztizés, ha megmondod, hogy drágám, én innentől bármikor készen állok a házasságra, mert téged akarlak magam mellett látni életem végéig. Ugyanis az, hogy eljegyzitek egymást, igenis közös döntés, illene legalább afelől megnyugtatnod, hogy készen állsz rá. Maga a kérdés feltevés úgyis csak formalitás ilyen szempontból.

2013. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a lehető legrosszabb választ adtad. Miért nem lehet azt mondani amit gondolsz, de egyben a kérdésére válaszolni?

Tudod mi a kihisztizés?


"Vegyél már el, a Katinak nem kellett 3 évig várni. Miért nem lehet nekünk is kis családunk" vagy ehhez hasonló. Erre a jó válasz az lett volna (már ha így látod):


"Szerintem a házasság egy komoly kapcsolat velejárója, igen egyszer szeretnék majd :)"


Miért nem voltál egyenes? Így nekem is elmenne a kedvem amúgy.

2013. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarod kihisztizni legyen az ő döntése?

1. Ez mindig két ember döntése.

2. Akkor minek kattogsz a kérdésen ha nem akarod kihisztizni, legyen az ő döntése.

2013. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod kihisztizni, az szerintem egy jó dolog.

De olyan nincs, mármint a pasid részéről, h valami bátorítót akar kisajtolni, mert nem akar koppanni.


Mi az, h nem akar koppanni? Az ember nem tudja bebiztosítani magát kudarc ellen, egy kapcsolat nem így működik. Ha meg akarja tudni, hogy mi lenne a válasz arra a kérdésre, akkor fel kell tennie azt a kérdést. Ennyi!


Ha bátorítani szeretnéd, mert abból indulok ki, hogy Te is szeretnéd ezt a dolgot, akkor legközelebb, ha ezt kéri, nézz mélyen a szemébe, és mondd azt: szeretlek!


Ha ebből nem találja ki, felejtsd el, elveszett ember.

2013. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát most nagyon leszóltak téged a válaszod miatt, de őszintén szólva nálunk is volt hasonló beszélgetés és én is hasonlót is válaszoltam. Azért válaszoltam azt,hogy nem az én döntésem,mert sztem így van és tudom, hogy a párom is így gondolja. Szerintem a leánykérés igenis a férfi döntése, a nő döntése hogy igen vagy nem. Így lesz az egész közös döntés. Mondjuk a bátorításként nem teljesen értem mit vár, talán ha gyűrűk képét mutogatod? De az meg a kihisztizés kategóriájába tartozik. Szerintem. Mondjuk én egyik reggel mondtam a páromnak az ágyban fekve, hogy szeretem és le tudnám vele élni az életem(3 éve élünk együtt). Komolyan gondoltam, úgyhogy szeretném az eljegyzést. Azt hiszem egy hasonló komoly mondat megtenné a hatását és nem hiszti. Ha meg nem tudnád ezt mondani,akkor ne házasodjatok. Viszont arra kíváncsi lennék majd, hogy lett-e eljegyzés. Majd írj! :)
2013. nov. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, megkérte a kezem az évfordulónkon:)

Most már csak azon gondolkodunk, hogy hogyan mondjuk el a szülőknek, mert véleményezni könnyebb volt, mint megvalósítani:D

2013. nov. 25. 15:33
 10/10 anonim válasza:

Gratulálok! :)

Kéz és lábtörést a szülőkhöz!

2013. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!