Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17 éves lány vagyok és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves lány vagyok és a barátom el akar jegyezni. De sajnos a szüleim csak akkor mennek bele ha leéretségiztem! Szülők nélkül ez lehetséges? Hogyan zajlik egy eljegyzés?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Én azt gondolom, hogy az eljegyzést megtarthatjátok, de az esküvőbe 18 év alatt a szülőnek is bele kell egyezni.

Az eljegyzés úgy zajlik, ahogy Ti akarjátok. Lehettek kettesben, vagy családi körben, asztalt lehet foglaltatni egy étteremben, ha nagyobb banzájt akartok, ilyenkor felhúzzátok a gyűrűt. Ha ott az egész család, akkor általában egy-egy családtag köszöntőt mond a fiatal párnak.

Azért ne siessétek el a dolgot, még nagyon fiatalok vagytok! Élvezzétek az életet, ismerjétek meg minél jobban egymást. Soha többé nem lesztek 17 évesek, házasságban viszont még el fogtok tölteni jópár évet :)))

Tudom, hogy ezt nem kérdezted, de a házasság egy idő után már nem csak a szerelemről szól, 17 évesen viszont hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ez az érzés örökké tart. Bár így legyen, én azt kívánom nektek, de a házassággal tényleg ráérnétek még!

Döntsetek okosan, sok boldogságot!

2008. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Házasodni még nem akarunk! az tényleg korai lenne. De tényleg azt érezzük hogy ez örökké tart a barátom húszéves és én úgy érzem h tényleg komolyan gondolja.:)))

Köszönöm a választ sokat segítettél!:):)

2008. okt. 4. 10:00
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom hogy megosztom a saját példámat veled.18 évesen ismerkedtünk meg a párommal és szinte pár hónap után már tudatta velem hogy a 100-200 Ft-osai amiket gyűjt azokból gyűrű lesz.És mi onnantól kezdve arról beszéltünk hogy négy év múlva ha befejezem a fősulit eljegyzés lesz.Lett is de kivártuk a négy évet és töretlenül szelemben, szeretetben maradtunk meg egymás mellett.Ezt követően 2 év múlva összeházasodtunk idén augusztusban és várjuk első kicsi gyermekünket.Azért meséltem el mindezt neked, hogy szerintem érdemes még jobban megismernetek egymást, és ha kiállja a próbát a szerelmetek akár 18 éves korodig akár ha több időt adtok neki akkor rajta.De úgyis a döntés a tiétek.Én tiszta szívből sok boldogságot kívánok nektek!
2008. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
várok további válaszokat.:):)
2008. okt. 4. 10:09
 5/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! És én is tiszta szívből gratulálok nektek:):)
2008. okt. 4. 10:11
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Az eljegyzés nem jogi fogalom, így jogi szabályozása sem létezik. Ha a fiú vesz neked egy gyűrűt, te onnantól hordod, akkor ez a hétköznapi értelemben azt jelenti, hogy eljegyzett téged. Ehhez a szüleidnek az égvilágon semmi köze sincs, megakadályozni vagy beleszólni nem tudnak. Más kérdés, hogy jogi értelemben nem is jelent semmit, kaptál egy gyűrűt és kész. Ha össze akarnátok házasodni, akkor ahhoz 18 év alatt szülői engedély szükséges, de ezek szerint az még nem került szóba, így egy év múlva, amikor betöltöd a 18. életévedet, már arra sem szólhatnak egy szót sem.


Összegezve: Az eljegyzéshez mindössze a gyűrű kell, a szüleid pedig legföljebb moroghatnak, mást nem tehetnek.

2008. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!:)
2008. okt. 4. 10:44
 8/19 A kérdező kommentje:
Olvasgattam egy kicsit és sokan úgy gondolják egy-két embernél h korai ha csak fél éve vannak eggyütt! Mi két éve eggyütt vagyunk ez korai?
2008. okt. 4. 10:48
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

ne hallgass arra, aki azt mondta, hogy nem tart örökké, én 10 éve élek egyutt a ferjemmel, es meg mindig szerelmes vagyok bele, es nem latom okat, hogy miert valtozna :D

Sok boldogsagot

Amugy ha szeretned, titokban is eljegyezhet a párod, az izgi :D

2008. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Én azt mondanám, azért beszéld meg még egyszer velük.

Mond meg, hogy házasságot még nem terveztek - és azt is, hogy komolyan gondoljátok. Egy titkos eljegyzéstől lehet, hogy később megharagudnának.

2008. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!