Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 8 év után nem akar még elvenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év után nem akar még elvenni?

Figyelt kérdés

Nyolcadik éve vagyunk együtt a párommal. 3 éve együtt élünk, nem dúskálunk a pénzben, de nem is vagyunk szegények. Amire akartunk mindig futotta, csak ilyenkor télen húztuk mindig össze a nadrágszíjat a gázszámlák miatt. Most van egy 5 hónapos kisbabánk, mondhatni a babát sem igazán akarta eleinte. Mindig húzta-halasztotta volna a dolgot, mindig kitalált valamit, hogy miért nem. (Előbb éljünk együtt, legyen házunk, dolgozzunk mind a ketten) Ezek teljesen reális dolgok, egyet is értettem vele ezekben, viszont miután ezek a feltételek teljesültek mindig kitalált valami újabb okot. Végül egy veszekedés után beleegyezett a babaprojektbe. Lelkiismeret furdalásom is volt emiatt, mert így meg olyan volt, mintha rákényszerítettem volna a babát. Amióta viszont megvan a pici imádja őt, és elmondása szerint nem is emlékszik arra, hogy így egyezett volna bele a dologba.


Én úgy érzem, hogy ennyi idő után, főleg egy gyerekkel már "illő" volna megkérnie a kezemet. Én legalább is nagyon szeretném. Nem is kell egyből elvennie, de legalább a gyűrű legyen az ujjamon és akkor nekiállhatnánk az esküvőre gyűjtögetni. Azt mondja, hogy szeretne elvenni de... és megint jönnek a kifogások. A vége az lett, hogy mások is élnek boldogan úgy, hogy nincsenek összeházasodva. Ez nekem nagyon rosszul esett. Nagyon szeretem őt és tudom, hogy ő is engem. Soha nem néztünk más felé és mondhatni boldogok vagyunk. Viszont ez nekem nagyon fáj, hogy soha nem lehetek menyasszony. Nem tudom mitévő legyek. Nem akarom rákényszeríteni magamat, de ezt nem igazán tudom feldolgozni. Sztem minden lány, nő álma, hogy egyszer menyasszony lehessen. Mondtam is neki, hogy akkor ezt talán az elején kellett volna tisztáznunk, mert akkor talán én is máshogy álltam volna a dolgokhoz és nem hitegetni engem.

Csak én fújom fel ennyire a dolgot? Mást is bántana? Ti mit tennétek a helyemben?


2011. dec. 29. 21:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen, nem akar elvenni 8 év után.
2011. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Anyukám mindig azt mondja, hogy aki 2 év után nem tudja, hogy mit akar, az nem akar semmit.

(ugye nagyjából 2 év, amíg lecseng a szerelem)


Ha tudja, hogy te szeretnél házasságot, mégis halassza (8év???Az már amúgy is egy házasságnak megfelelő időszak)akkor egyértelmű, hogy nem köteleződött el melletted teljesen.

2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azt hozzá kell tennem, hogy elég fiatalon jöttünk össze. Mind a kettőnknek a másik volt az első, és nem is volt másunk.


Én 22L ő 27F

2011. dec. 29. 21:53
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Sajnos nagyon úgy hangzik, hogy nem akar elvenni.

Őszintén szólva nem értem miért nem.. Véleményem szerint két embert egy babánál-gyereknél jobban semmi nem tud összekötni, ha az meg van a házasság mellékes.

Mert ha van ha nem, ha el kéne válni az a gyerek miatt így is úgy is nagyon nehéz lenne.

Sajnos ha eddig nem szánta rá magát saját magától nem is fogja.

Mivel azt mondtad nem akarod magad ráerőszakolni, talán az a módszer lenne leginkább előnyös ha leülnétek ketten elmondanád mit szeretnél, a gyerek érdekében az anyagiak miatt, meg neked szimplán család elött jól esne.

Szerintem beszélj az érzéseidről, hogy minden nő álma menyasszonynak lenni, feleségnek, és , hogy te ettől boldogabb lennél.

Ha ezt nem érti meg akkor nincs mit tenni, bele kell törődnöd, nem lehet kényszeríteni.

Gondolom a családod is sűrűn emlegeti ,hogy " hűt igen nem ártana összeházasodni"

Biztos nem esik jól neked, mert te tudod a legjobban, hogy ez nem tőled függ..

De a legjobb lenne ha elmagyaráznád párodnak, hogy attól nem fog semmi változni, minden ugyanúgy marad a kapcsolatotokban is, csak neked ez fontos, hivatalossá szeretnéd tenni.


De az is lehet csak a felhajtást nem akarja.. Ha meg erről van szó kompromisszumokat kell kötni, hogy ha te meg inkább nagy eseményt akarsz akkor kicsit visszaveszel ő meg elfogadja. Mert vannak olyan férfiak akik magűtól a felhajtástól félnek.


Én szerintem mindenképp egy nyugis pillanatban üljetek le ketten és rágjátok ezen át magatokat, más megoldás nincs. Ugyancsak mondom ha 8 év alatt 1 gyerekkel magától nem jutott eszébe szerintem saját magától nem is fogja elhatározni magát.



Sok sikert! :)

2011. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

nekem nem álmom h menyasszony legyek egyszer, sőt én nem is házasodnék.Úgy érezzük egy papír nem jelent sokat, mondjuk másabb a helyzet ha van gyerek.De azért a pasidat is meg lehet érteni.

Mi 6 éve vagyunk együtt lassan, már én is mondtam neki h megkérhetné a kezem de nem azért mert össze akarunk házasodni.

De hogy megnyugodjak együtt elmentünk gyűrűt nézni egymásnak, meg is vettük, ami ilyen jelképes hogy szeretjük egymást. Egyikünk se hordja de a vitrinben elfér.


24/N

2011. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Minek megkérni a lány kezét, ha az házasodni sem akar? Gyűrűt venni, ha nem is hordja...felesleges pénzpocsékolás. Ne haragudj utolsó, de ezt a fajta felfogást nem értem.
2011. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%

azért mert ezzel az mutatja, érzékelteti hogy szereti vagy ilyesmi :)

Nem fukszot hanem ezüst karikagyűrűt.

Én azért nem hordom mert amúgy sem hordok gyűrűt, párom meg nem szereti ha van az ujján valami.

2011. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezek után már röhejes is lenne az esküvő. Bár nálatok annyira nem, mert fiatalok vagytok, de 3 éve együtt éltek, 8 éve együtt vagytok, gyereketek van, szóval nálatok tényleg semmin sem változtat az esküvő. Amikor beadják az asszony lesz a lányból-t éjfélkor, az a legnagyobb poén :)

A helyedben nem problémáznék ezen már ilyenkor.

2011. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

De most ez miért baj?

Ha én együtt lennék valakivel 8 éve, és gyerekünk is lenne, úsznék a boldogságban.


Mellesleg NEM minden nő álma, hogy menyasszony legyen.


Nem az esküvőtől függ, hogy szeret-e. Csak a női magazinok találták ki ezt a bizonyítási dolgot. Ha szeret, akkor szeret. Ha te nem hiszed el, veled van a baj.


Szereted őt? Elhagynád őt csak azért, hogy más elvegyen? Vagy már nem szereted?

2011. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

Ha már gyerek is van, és komolyan is gondolja veled, akkor házasodjatok össze. Nem kell ehhez pénz, csak pár ezer Ft, anyakönyvezető+2 tanú+szűk családi kör.

Legalábbis én ezt tenném. Mégiscsak egy család vagytok, akkor jobb ha férj-feleség.

De ehhez beszélni kell vele.

2011. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!