Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Olvasom itt a kérdéseket....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olvasom itt a kérdéseket. Férfiak miért tekintetek az eljegyzésre úgy mint ha ajándék lenne a hő számára? És fordítva miért hiszitek lányok hogy ez nektek jár?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

A ma népszerű "divat-eljegyzésekről" nem nagyon tudok mit mondani.

Viszont ha egy pár valóban úgy gondolja, hogy össze akarják kötni az életüket, akkor egymás ajándékaivá válnak. Ajándék a férfi számára is a nő, és a nő számára is a férfi. Bár nem hiszem, hogy a kérdés pont erre vonatkozott, de én így látom az eljegyzés lényegét. Itt nem a gyűrűn, a meglepetésen, meg a letérdelésen van a hangsúly, hanem azon a szándékon, hogy a két fél a másik mellett szeretné leélni a teljes életét.

Én azért hiszem, hogy nekem ez "jár", mert szeretném házasságban leélni az életemet a társammal és a házasság "előszobája" a jegyesség.

2013. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

hő számára? azt nem tudom, hő-s-szerelmes.

Azt nem tudom, mi "jár " egy lánynak. Keze lába meg a szája jár, mint a férfinek is.

A lány számára az eljegyzés egy ígéret a jövőre nézve, egy elkötelezettség a hűségre - a legszebb ajándék.. És a férfi attól férfi, hogy a szava igaz és szép.

Indoklás:

Közösülni egy okapi, vagy egy csótány is tud, attól még nem férfi a férfi. Ha a szava igaz és tiszta szép: az a szellemi erejéről tanúskodik. És a legszebb ajándék a lány számára ez a SZÓ.

2013. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nyilván :)

2013. dec. 26. 13:04
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Valoban igy tekint ra sok ferfi, en magam sem ertem miert. talan, mert az enyem elmondasa alapjan, neki ez nem valtoztat mar a lenyegen, hogy igyis- ugyis velem akar lenni. Inkabb formalitasnak latjak, ok kevesbe romantikusak.


En azert erzem, hogy nekem "jar" (ami nem igaz, hanem azt erzem, hogy ez megtiszteltetes reszerol), mert en is a draga fiatal eveimet toltom mellette husegben. es jolesik amikor ilyen modon IS jelzi, hogy mellettem szeretne tolteni az eletet.

2013. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sanci1983 válasza:
97%

Nem értek egyet, én FFI vagyok, de nekem volt ajándék amikor IGENT mondott.

Eleve nem úgy prezentáltam az egészet, hogy én adok Neki ajándékot, hanem pont fordítva, Ő ad nekem. Mégpedig a legeslegszebbet.

2013. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Én női részről tudok nyilatkozni... illetve nálam ez a nekem nem állt be, mert előbb kérte meg a kedves a kezem, minthogy számítottam rá.

De azt értem, hogy miért gondolja egy nő, hogy jár neki, mikor teljesen objektíven ez senkinek sem jár. Vegyünk egy kapcsolatot, ahol a férfi nem jelzett semmit olyan értelemben, hogy ő nem akarna megházasodni soha. Már együtt vannak mondjuk 5-6 éve, és mondjuk nem 16 és 21 között, hanem idősebbek már. A pasi nem lép, ha szóba kerül a dolog, akkor sumákol. Közben a nő hűségesen vár (durvább esetben már együtt élnek, a nő nem tartatja el magát, a pasinak megvan mindene, meleg vacsi, mosott ruha, szex), és a végén besokall. Szerintem amikor ilyen esetben adnak ultimátumot, az nemcsak azért van, mert úgy gondolják, hogy ilyen kapcsolat után ez nekik jár, hanem azért, mert igazából azt szeretnék tudni, hogy hányadán áll a dolog, mert ennyi idő után azért már csak el tudja dönteni egy férfi, hogy vele akarja-e leélni az életét vagy nem (ha nem mondta, hogy házasságellenes)... mert ugye olyan kapcsolatban ki akar élni, ahol nem tudja, hogy mennyire fontos a másiknak / megvan rá az esély, hogy csak azért vannak együtt, mert a pali addig még nem talált jobbat, és inkább kivár, de azért a kényelemből nem mozdulna ki. Meg hát a nők alapvetően érzelmesebbek.


Férfirészről talán az lehet benne, hogy a férfiak kevésbé érzelgősek általában, a legtöbbjüknek az eljegyzés nem bír akkora horderővel... főleg ha olyan férfiról van szó, aki görcsösen akarja mutatni, mekkora macsó.

2013. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Azért gondolják így a férfiak, mert ezt általában a nők akarják jobban. Férfiakat annyira nem villanyozza fel a lánykérés, a nagy felhajtás, lagzi... Akit igen, az meg valószínűleg nem tartja úgy hogy ajádnék a nő számára.
2013. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Én, mint nő azért gondolom, hogy ez nekem 'jár', mert a ffi mindent megkap tőlem ami neki egy házasságban 'jár'. Mosott ruha, meleg étel...stb. Ha mindezt nem kapja meg tőlem, akkor nekem sem 'jár' az eljegyzés és a magasabb kapcsolati státusz, de akkor neki sem 'jár' semmi extra, és csak lakótársak vagyunk. magyarán x év együttélés után az élettársi kapcsolat netto kihasználás. szerintem. aki másképp látja az meg nem is gondolja, hogy neki ez 'jár', tehát ott nem is áll fent ez a kérdés.
2013. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
uhh utolsó na ez az a hozzáállás amit fel nem foghatok de komolyan ezt gondolod?
2013. dec. 27. 13:05
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Nézd kérdező, ez az élet, nincs ellenemre egy laza kapcsolat sem, de ha már felső szintre emeljük a dolgokat, akkor csináljuk rendesen, vagy sehogy. Nem arról van szó, hogy elvárom, hogy 2 hónap után megkérjék a kezemet, de x év együtt járás után vagy ez, vagy mondjunk istenhozzádot. Ha valaki nem velem akarja leélni az életét, nem gond, joga van hozzá, de az én időmet ne rabolja, a gatyáit ne velem mosassa. Magyarán, ha úgy élünk, mint a házasok, legyünk házasok.


Nem tudod megérteni? Gondolom pasi vagy... Hogy is szokta mondani az idősebb korosztály? Tejet kapsz anélkül, hogy tehenet tartanál. Na ez az együttélés. Ami teljesen rendben is van mondjuk max 3-4 évig, utána már eléggé khm.

2013. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!