Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Illik ajándékot venni eljegyzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik ajándékot venni eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Hivatalosak vagyunk unokatesóm eljegyzési ebédjére. Nem tudom, ilyenkor illik-e valamilyen ajándékot vinni.

Nem akarom őket megkérdezni, hisz csak illetlen lenne.


Valaki volt már hasonló helyzetben?


2012. febr. 24. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az egész egy nagy marhaság.... Mi nem tartottunk eljegyzési bulit,,,mit is ünnepel akkor az ember?????? NA MINDEGY, ha valaki ezzel akar divatot teremteni, hát tessék. Férjem tesójáék is tartottak, 40 főset (mi esküvőn voltunk ennyien) és annyi méregdrága ajándékot is kaptak, mintha esküvőn lettünk volna. (étkészletek, festmények, fényképezőgépek, stb) Mi direkt nem nagyon vittünk semmit, lázadásból. Ágyneműt kaptak és kész... nem bunkó akarok lenni, de ez a valentin naphoz hasonló marhaságnak tartom.. neked mi amúgy a véleményed,?
2012. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Mi felénk szoktak valami ajándékot vinni, de ne legyen tul nagy, mert akkor mit fogsz venni az eskuvore. Gondolj bele, az a cikicebb, ha mindenki visz ajándékot és te nem.
2012. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

üveg bor és kész


graviroztasd ha flancolni akarsz

2012. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk voltak ajándékok - pedig mondtam, hogy nem kell...
2012. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem nagy eljegyzési buli lesz, csak egy ebéd a lány szüleinél. 9-en leszünk összesen.


Egyébként én sem szeretem a nagy családi összejöveteleket,névnap-születésnap gyanánt. Felköszöntöm persze az illetőt, csak amikor már valahova kötelező elmenni, és csak akkor, mert akkor tartják, na azt nem bírom (itt szülinapra gondolok,vagy névnapra).


Volt egy ilyen, hogy szülinapot tartottak, s mondtam, hogy én akkor reggel végzek a munkahelyen, s majd másnap megyek csak köszönteni. Nem bírták megérteni, hogy én egész éjjel dolgoztam, s fáradt vagyok hozzá. Volt sértődés stb.

Én se tartok a szülinapomkor nagy bulit, főzést stb...s persze ezt is zokon veszik, hogy miért nem, mert jönnének...

2012. febr. 24. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszoló: szerintem egy eljegyzési ebéd nem flancolás,hanem HAGYOMÁNY, méghozzá a lányos háznál szokták tartani. Nálunk itt az a szokás, hogy a vőlegény, hivatalosan,ekkor kéri meg a menyasszonyt az édesapától. És erre az ebédre a szülők,testvérek,nagyszülők, és a majdani tanúk vannak meghívva. És ajándékot is szoktak vinni, de nem túl nagy dolgokat. ( Mi pl étkészlétet, ágyneműt,asztali grillt és pénzt is kaptunk.)

Nem értem miért kell mindent lehurrogni, nem minden Amerikából származik, nekünk is vannak szokásaink, hagyományaink, és ez pl az.

2012. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen illik ajándékot vinni, de nem kell nagyba gondolkodni. Egy szép pohárkészlet is elég.


Az eljegyzési buli, ebéd, vacsora ki hogy hívja pedig nem flancolás hanem ahogy már más is írta hagyomány. A lányt illik elkérni a szülőktől.

2012. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem szokásom amúgy lehurrogni semmit, sőőőt.

És értem hogy hagyomány, sógoromék is eljátszották ezt a kikérősdit. Rá fél órára számolgatták mit, és mennyit kaptak...szóval még mindig az a véleményem, hogy a HAGYOMÁNY kihalt amikor lefekszenek egymással esküvő előtt már :) Nos azok az igazi hagyományok, Én is tisztelek hagyományokat, de nem olyasmit, amiből valamit betartunk, ami nem tetszik azt a felét nem :D

Szóval igazatok van, és bocsi akit megbántott a véleményem, de előttem sajnos rossz példa van..

Sorryyyy csajok

2012. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Csak sajnálni tudom, hogy előtted csak ez a negatív példa van.
2012. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hidd el ,ezt én is nagyon sajnálom, mert ez szomorú dolog...
2012. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!