Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ciki a sima karikagyűrű?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ciki a sima karikagyűrű?

Figyelt kérdés
Párommal kő és metszet nélküli gyűrűt vettünk, mert ez teszett, de olyan sokan megjegyzik hogy csak ennyi? Miért ez? Már nem Divat! Ti mit gondoltok erről? szerintem egyszerű és tökéletes, én nem agyűrűt, hanem a párom szeretem, nem hiszem, hogy ennek ilyen nagy jelentőséget kell tulajdonítani, szeretem sőtt nemis akár hogy szeretem a párom ezzel a gyűrűvel is!! kinek van még ilyen gyűrűje? "Nem a gyűrű teszi a menyasszonyt"
2014. jan. 1. 19:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem gáz, én majd ha valaha is odáig jutok, akkor ugye szeretnék egy köves gyűrűt meg egy karikát. És szeretném a kettőt egy ujjamon hordani, és már én is gondolkodtam rajta, hogy jobb lenne egy sima, mert a köves plusz a csicsás karika gy ujjon, nem lenne a legjobb :D


de ettől eltekintve is tetszik nekem a sima sallang nélküli arany karika.

2014. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 és fél éve házasodtunk össze a férjemmel, de nekünk is sima karikagyűrűnk van, fehéraranyból készült, mi ilyet szerettünk volna és semmi metszet nincs benne, csak két szimpla karikagyűrű. És nekünk tökéletesen megfelel.:)
2014. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is olyan van és nekem nagyon tetszik. Egyszerű, hagyományos és szép. Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, az a lényeg, hogy Nektek tettszen.

Ui.: Gratulálok és sok boldogságot :)

2014. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem arról van szó, hogy a gyűrű teszi-e a menyasszonyt, vagy sem, hanem arról, amiről sokan vagy megfeledkeznek, vagy nem is tudnak, hogy a jegygyűrű szimbólum: egy önmagába érő, azaz végtelen, karcolatlan, makulátlan és nemes (nemesfém, általában arany) ékszer, ami a múlhatatlan házasságot és a szeretetet jelképezi. Ezért nem fér bele igazán a kő, vagy a karcolat ebbe az ékszerbe. Egy jegygyűrűn kívül még akár 9 másik gyűrűt viselhet egy nő, ha akar, és azok lehetnek különféle mintájúak, vagy kővel díszítettek akár. A karikagyűrű nem.

Csak manapság a design legyőzi az ősi jelképeket.

2014. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Ezelött 30 évvel még senkinek eszébe sem jutott volna köves gyürüvel kérni meg a lány kezét, a köves gyürü ugyanis NEM jelentett menyasszonyságot.

(Pl nekem is volt már elötte is 5 köves gyürüm, és mégsem tartotta senki eljegyzési gyününek.)

A lány kezét karikagyürüvel illett megkérni, és a férfinek is ugyanolyan volt az eljegyzéstöl kezdödöen a kezén - az egyforma karikagyürü jelezte a jegyességet.


Szóval szerintem ez a hagyományos és nem ciki, söt nekem sokkal inkább az az Amerikából átvett szokásokat majmolni.

2014. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
nekünk is az van, szerintem tökéletes !
2014. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Teljesen egyetértek mindenkivel! Milyen igaz, "a szimbólum", nagyon elgondolkodtató! Elég elszomorító, hogy ilyen megjegyzéseket tesznek az emberek. Számomra csodálatos ez is, nincs szükségem "kísérőgyűrűre" Kövekre... Szerintem maga az egyszerűsége teszi olyan csodássá, arról nem is bezsélve nem esik ki a kő, nem kopik a minta, és nincs megtörve, megszakítva a gyűrű...
2014. jan. 1. 19:43
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne foglalkozz mások véleményével. Mi most vagyunk a gyűrű választás fázisában. Egyetlen oka van annak, hogy miért szeretnénk két színűt. A párom sárga arany párti és azt is hord, én pedig fehérarany és ezüst párti vagyok inkább, ilyen ékszereim is vannak, ezeket szeretem viselni. Számomra nem jelentene "egységet", ha egyikünknek sárga lenne, a másiknak fehér, ezért döntöttünk amellett, hogy két színből legyen. Ha már két szín, akkor valamilyen elválasztás lesz benne, de nagyon csicsázni és mintázni mi sem szeretnénk. Több okból sem.

Egyrészt szerintem az egyszerűbb sokszor szebb. Másrészt egy barátnőmnek mintás gyűrűje van, másfél éve jegyezték el egymást, tavasszal lesz az esküvő és már most panaszkodott, hogy borzasztó hogy néz ki, valószínű vesznek újat az esküvőre. Nagyon gyorsan elkoszolódott és egyszerűen nem lehet úgy megtakarítani, hogy szép legyen, mert nagyon apró mintája van. Szerintem érdemes úgy választani gyűrűt, hogy az tartós legyen és egy életre szóljon. Szívesen viseljük. Minden más mellékes!

2014. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

off:30 éve is volt köves kísérő gyűrű,legalábbis anyunak,és az összes korabeli nőrokonnak van...


On: semmi baj nincs vele..ha ezt érzitek magatokénak...Mi rengeteget felpróbáltunk,és valahogy egyik sem fogott meg..Míg végül egy szimpla hullámmal vésettre mketten azt mondtuk,h ezt kerestük...Nekem a hullám is jelentőséggel bír benne,hiszen bár körbefut és végtelen,de van fent és lent is benne,ahogy az életben is....

Mondd azt,h nem is divatból házasodtok,ennyi..ha valaki van annyira intelligens,akkor észbe fog kapni..

2014. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem ciki, kinek mi tetszik. De a szimbólumra annyit mondanék, amit egy válaszoló említett, nem fogok azért egyszerű jegygyűrűt hordani, mert az a hagyomány. Ennyi erővel tartsunk mindent hagyományosan. Ne költözzünk össze férfival, ne feküdjünk le vele házasság előtt, mert régen az szégyen volt. A családtól kérje meg a kezedet. A család fizesse az esküvőt. És még sorolhatnám. Nagyon sok ízléses, nem egyszerű karikagyűrű van.


Te pedig kedves kérdező, ne törődj mással, ha valaki lehurrog mond meg nekik, hogy majd maguknak olyat vesznek amilyet akarnak, nektek ez tetszik.

2014. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!