Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vajon akar nősülni? Engem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon akar nősülni? Engem akar, de akkor miért fél a házasságtól? Minden férfi így tart tőle?

Figyelt kérdés
Egy éve már megkérte a kezem, úgy volt összeházasodunk, már a gyűrűket is megvettük, de összevesztünk és annyiban maradt. Azóta kibékültünk, már jól megvagyunk, de azóta nem került szóba, úgy érzem egyikőnk sem meri felhozni. A gyerek témát már latolgatja, de a házasságot nem. Társaságban mondott olyat, h nem érdemes mert sok a válás, akkor lenne érdemes, ha a törvény tiltaná a válást, meg hogy legfeljebb 3 gyerek után érdemes elvenni a nőt... És hogy felmérések szerint a férfiak válás miatt lesznek öngyilkosok. Hihetetlen! Bár néha emlegeti, hogy jó lenne ha a nevét viselném. Ennyire megváltozott a véleménye? vagy csak fél? Félek rákérdezni a negativ válasz miatt. Nem tudom mit akar, pedig benne lennék (a gyerekvállalásban is) és olyan szívesen hordanám azt a gyűrűt...:)
2009. dec. 2. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

több férfitípus van:


1. Fél, mert egyszer már csalódott

2. Fél, mert nem akar nősülni

3. Fél, mert akar is nősülni, meg nem is

4. Fél, mert nem akar döntést hozni.

2009. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez jó, de az okait nem magyaráztad meg:)
2009. dec. 2. 14:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán az okait azért nem magyarázta meg az előző hozzászóló mert nem simeri a párod.

Hozzá akarsz menni feleségül, és egyáltalán nem ismered, nem tudsz vele megbeszélni dolgoket :S

Idegenektől kérdzeed hogy mit miért csinál.Itt csak nagy általánosságokat tudunk mondani

2009. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Na engem már ezután nem is érdekelne: "Társaságban mondott olyat, h nem érdemes mert sok a válás, akkor lenne érdemes, ha a törvény tiltaná a válást, meg hogy legfeljebb 3 gyerek után érdemes elvenni a nőt"


Mi vagy te, hogy akkor leszel érdemes a házasságra, ha már van 3 gyerek?


Nehogy gyereket szülj neki, mert nem fog elvenni! Ezt meg kell beszélni vele. Merd bátran felhozni a témát, mert ez fontos.

2009. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Még annyit, hogy nézz körül, már 3 gyerekesek is elválnak. Gyerekkel nem lehet sem nőt, sem férfit megfogni. A válási statisztikával meg nem kell törődni. Ilyen alapon ki se lépjünk az utcára, mert közúti balesetet is szenvedhetnénk a statisztikák alapján. Ez mind kifogás, hidd el.
2009. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egyezer már csalódott (különmentetek). Benne van a tüske, hogy "Mi lesz ha...?" Döntést nem mer felvállalni, abból is látszik hogy butaságokat mond (a férfiak válás miatt lesznek öngyilkosok...). Nos, minden házasság úgy indul, hogy "csak Te és senki más" és így is kellene véget érnie. Az az érdekes, hogy jópár házasság boldog, mert a felek az alapvető kérdésekben is egy véleményen vannak, vagy tudják közelíteni az érveiket a másikéhoz.Ezzel nem azt írom, hogy más házasságoknak esélyük sincs eleve, csak a párod fél valamitől.
2009. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, veszteni valód nincs. Szerintem egyenesen kérdezz rá, de csak akkor ha szembe mersz nézni a válasszal.


Egyébként persze, igaza van, sok a válás, de akkor is úgy gondolom, hogy ez nem arról szól, hogy mások válnak-e, hanem arról, hogy te szeretnéd, és hogy ő is szeretné-e. Tudod tapasztalatom szerint a férfiak akkor nem akarják a házasságot,


a) ha nem biztosak a nőben, tehát nem szerelmesek eléggé

b) magukkal nem elégedettek, vagyis úgy érzik nem tudják boldoggá tenni a nőt (nincs elég pénzük, depressziósak...) még akkor is így érezhetnek, ha a nőt ez nem érdekli.


Szóval, ha el akarsz mozdulni a holtpontról őszintén kell vele beszélned erről. nyíltan mondd meg, hogy sajnálod hogy volt az az összeveszés, mindketten hibáztatok, ez előfordul. De azóta te úgy érzed, hogy benne megváltozott valami, és megkéred mondja el mit gondol. Te nem akarod eröltetni a dolgot, bár igaz, hogy jobban esne feleségnek lenni, mint élettársnak. Szóval csak rajta, mert úgysem fogsz megnyugodni. De fel kell készülj mindenféle válaszra.


Ha nyiltan megmondja, hogy igen, sajnálja, de elbizonytalanodott, mert nem biztos hogy ti jók vagytok egymás számára, akkor kell időt hagynod. Legalább te is tudod mi a helyzet. De lehet hogy magától fog időt kérni. Vagy megmondja hogy milyen más baja van.

2009. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket. az a furcsa, hogy már nagyon nyaggat, hogy gyereket szeretne. meg azt is mondja, hogy nekem már örökre vele kell maradnom. ennek ellenére mégis ilyen... még arra gondolok, hogy ő jóval vagyonosabb mint én. én fiatal vagyok semmim sincs csak egy autóm (meg segítő családom), ő viszont vállalkozó, sok minden a nevén van. úgy meg akar engem fogni de nem bízik és mintha félne hogy kihasználom
2009. dec. 2. 14:59
 9/14 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, nem akarok házasodni, CSAK akkor ha gyereket vállalunk! viszont akkor mindenképp
2009. dec. 2. 15:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a vagyon miatt "fél" arra találták ki a házassági szerződést.Sőt szerződés nélkül is a házasság előtti vagyon sose lesz közös
2009. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!