Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez csak szerintem képmutatás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez csak szerintem képmutatás?

Figyelt kérdés
Anyósjelöltem sosem kedvelt, és ezt nem is titkolta (rendes, normálisan kinéző, átlagos lány vagyok, egyszer meg is mondta, hogy nem velem van baja, valószínűleg bárki mást is utálna a helyemben). Most azonban kedvesem megkérte a kezem, én pedig igent mondtam. Legutóbbi hazalátogatásakor elmondta otthon (nem mentem vele), mire az anyja kiborult, hogy ezt nem így kell, mi lesz az ebéddel, a rokonsággal, a "tisztességes" eljegyzéssel. Fél éve még megkérte a fiát, hogy szakítson velem, most pedig azon háborog, hogy nem csináltunk nagy hepajt, csak felhúztuk egymás ujjára a gyűrűt otthon, kettesben. Mi nem akarunk szervezkedni, jó így nekünk, de nem értem anyósjelöltet - ha egyszer utál, minek erőlteti a családi banzájt?
2014. márc. 1. 07:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez nem neked szól. Ő már nem egy mai darab, gondolom, vannak olyan hagyományok amiket szeretne tiszteletben tartani. Szerintem ez nem képmutatás.
2014. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sem képmutatás. Hagyományok stb. Szerintem biztos nem nagyvárosban él.
2014. márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem képmutatás, hanem a hagyományok tisztelete.
2014. márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
A hagyomány szerint az eljegyzésen illik megkérni a szülőktől a lány kezét, és az eljegyzésen a fiú szüleinek is illik ott lenni. Ehhez nem kell nagy hepaj, csak egy sima vasárnapi ebéd.
2014. márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de biztosak voltunk benne, hogy botrányt csinál. Vőlegényem öccsének a barátnőjét ugyanúgy fúrja, evidens, hogy nem lát szívesen a családban egyikünket sem. Ráadásul a két család irtó messze lakik egymástól (több száz km). Így mi értelme egy asztalnál feszengni?
2014. márc. 1. 07:42
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi egy-egy válással a hátunk mögött, harmincon túl, nagyvárosban, közös gyerek után húztunk gyűrűt. Meglepő módon párom anyja és tesója hajtogatta pár napig, hogy eljegyzési ebéd/vacsora. Én vagyok a nő. Felesleges pénzkidobásnak gondoljuk, nem lesz.
2014. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Ne foglalkozz anyósoddal. Sztem az a típus, akinek ha van rajtad sapka az a baj, ha nincs, akkor meg az a baj.

A hagyományoknál meg jobban illene (neki) tiszteletben tartania a Ti választásotokat. Mi nagy városban lakunk (nem tudom,h ennek köze van-e ehhez), de nekünk is "csak" ennyi volt az eljegyzésünk - kettesben, romantikusan. A családnak utána mondtuk, akik gratuláltak, örültek. Egyébként az ismeretségi körömben volt egy csomó eljegyzés az utóbbi pár évben, mind így zajlott. Én már olyanról nagyon régen hallottam,h hagyományos módon a lány kezének megkérése stb. De ez lehet,h tényleg attól függ,h hol él az ember.

Sztem mindent csináljatok úgy, ahogy Ti szeretnétek, megengedhetitek magatoknak. Ne szokja meg anyós,h beleszólhat ilyen szinten. Mi lesz akkor az esküvőnél?!

2014. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

"az anyja kiborult, hogy ezt nem így kell, mi lesz az ebéddel, a rokonsággal, a "tisztességes" eljegyzéssel"


Szerintem igenis képmutatás, nem pedig hagyománytisztelet.

Egyszerűen jobban érdekli az, hogy mit szólnak az egészhez a rokonok, mint az, hogy ti mit szeretnétek. Igaz miért is érdekelné, ha utál téged. Vannak emberek, akik nagyon szeretik megmutatni a külvilág felé, hogy náluk minden rendben, minden szép és jó, minden úgy történik, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Szerintem nála is ez lenne a helyzet.


Én nem erőltetném a családi felhajtást, ha egyszer ti nem szeretnétek. A kettőtök életét éljétek a saját elképzeléseitek szerint, ne úgy ahogy mások, meg ahogy a hagyomány megkívánja. Ez nem csak a lánykérésre vonatkozik, hanem minden másra is.

2014. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem képmutatás. Úgyis felfoghatod, hogy valóban nem voltál neki eddig szimpatikus. Viszont most, hogy a fia elvenne téged, így adna neked egy esélyt.
2014. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem képmutatás. Látod, nem veled van baja, hanem azzal, hogy 'elkel' a kisfia. De gondolom ha már muszáj beletörődnie, akkor szeretné hagyományosan csinálni. Szép gesztus lehetne tőletek, ha hagynátok neki, hogy szervezzen nektek egy ilyen ebédet. Senki nem halna bele.
2014. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!