Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek nem gáz ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem gáz ez a helyzet? (Részletek a kérdésben. )

Figyelt kérdés

A barátnőm és én beszélgettünk az eljegyzésről.

Mindketten kezdők vagyunk a szakmánkban, és mivel nem túl nagy a jövedelmünk arra jutottunk hogy én megveszem az ő jegygyűrűjét, ő pedig az enyémet.

Nem gáz ha nem én veszem meg mindkettőt hanem megosztjuk az ilyen irányú költségeket?

(Hozzátenném az ismerkedős szakaszban is úgy randiztunk, hogy ő fizette mindenét étteremben/szórakozóhelyen, mivel azt mondta hogy ha van saját bevétele ő megalázónak érzi azt hogy én fizessek neki akármit, szereti megtartani a függetlenségét ilyen téren. Az eljegyzés szerintem viszont ennél egy nagyobb dolog, nem tudom ilyen esetben is érvényesülnie kellene e ennek.)

[22/F]



2014. márc. 17. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez nem az az alkalom, amikor jó testérhez méltóan megfelezitek a kiadásokat.


Amúgy ahogy én tudom, és már kétszer mentem férjhez, eljegyzéskor csak a lány kap gyűrűt. Pár évvel /vagy ahogy tervezitek/ később az esküvőre kap egyforma gyűrűt a pár.

2014. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
szerintem hülyeség, hogy te neki veszel gyűrűt, ő pedig neked. ennyi erővel mindenki vehetne magának gyűrűt. spóroljatok és ha meg lesz a pénz akkor vegyél gyűrűt.
2014. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már több mint egy éve együtt vagyunk, és szeretnénk mindketten ha rajtam is lenne gyűrű ami jelzi hogy van jegyesem. Nem mellesleg konzervatív keresztények vagyunk, az eljegyzés is egy hosszú szakasz lesz nálunk. (.min még 1 év.) Szóval nem tekintjük pénzkidobásnak, viszont ez a dolog már aktuális lenne, csak nem voltam elég előrelátó. :D
2014. márc. 17. 16:39
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, ha ez mindkettőtöknek megfelel, akkor tök mindegy, hogy mások szerint gáz-e.


Mi például együtt éltünk a későbbi férjemmel, amikor eljegyzett - fizikailag ő vette a gyűrűket, de a közös kasszából, vagyis ha úgy vesszük, a felét én fizettem, lehet, hogy pont az övét. Tízéves házasok vagyunk két gyerekkel. Nem ezen múlik.

2014. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

állapodjatok meg egy összegben amennyit szánnátok rá és menjetek el közösen karikagyűrűket venni.

Nem ciki, és nem ezen múlik egy házasság.

2014. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi pont így csináltuk, én vettem az övét, ő az enyémet, nem hiszem hogy valaha is megemlítettük volna bárkinek. Ez több mint 10 éve volt, azóta is együtt. Nekem az lenne a fura hogy a férfi magának veszi. Persze ha az anyagi helyzet olyan, akkor vegye ő, nem pont az a lényege az egésznek hogy hamarosan úgyis közös lesz minden?
2014. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne ez gáz?


Igazából szerintem csak túlbonyolítjátok :) Szépen félretehetnétek a pénzt és elmehetnétek együtt is választani. Végülis manapság az emberek nagyja már együtt él ilyenkor, egyébként is megosztja a kiadásokat/közös kasszán vannak, tehát az esetek 99%-ában nem a férfi veszi a "saját" keresetéből a gyűrűket, hanem a kettejükéből kerül ki az összeg.

2014. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem fura, ha a barátom felvetné az eljegyzést, akkor én is felajánlanám, hogy vegyük meg felesben a gyűrűket, mert ez egy nagyobb kiadás, és nem várom el, hogy ő fizesse az egészet.

Viszont azzal mélységesen nem értek egyet, hogy mindent kis vackot felesben fizetünk, mert szerintem egy férfinak az a megalázó, hogy nem hívhat meg sehova, mert mindenbe bele akarok szállni. Ez nem függetlenség kérdése, nem attól leszek független, hogy fizetek én is..

Szóval szerintem inkább a kisebb dolgokban kéne érvényesülnie annak, hogy a férfi áll bizonyos dolgokat, az eljegyzés meg egy közös élet kezdete, tehát nem érzem gondnak, ha ott megoszlanak a költségek.

2014. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ebben a világban az a legrosszabb hogy mindenki azzal foglalkozik, mások hogyan intézik a dolgaikat. HA nektek ez így megfelel, legyen. Úgyse fogja soha senki megkérdezni, ki vette a gyűrűket. De ha megkérdezik, azt mondjátok, 'mi vettük' téma lezárva.
2014. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Elmesélem, mi hogyan terveztük, aztán mi lett belőle.

A párom 24 (F) én meg 23(N). Kettőnk közül én dolgozom, ő még nem, mivel 6 plussz 4 év egyetemet jár.

Ennek ellenére már 6,5 éve együtt vagyunk, mindketten úgy éreztük, hogy lépni kellene kicsit egyről a kettőre.


Ő vett nekem egy köves gyűrűt júliusban, aztán megbeszéltük, hogy a karikagyűrűket az én aranyaimból fizetjük (vagyis beadjuk az aranyamat) a különbözetet meg ő melléteszi. Volt egy csomó aranyam (vagy 9 g) amit soha nem használtam...A munkadíj így csak annyi volt, hogy még kb 1 g-ot kellett ráfizetni...



Aztán jöttek anyósomék, hogy ez így nem illik...meghogy a férfi veszi a gyűrűt és jól összevesztek a párommal, amiért nem szólt nekik, hogy mit tervezünk.

A történet vége az lett, hogy anyósomék kifizették a gyűrűket és az összeget ideadták nekem (amit félretettünk).



Úgyhogy én megértem, amire készültök, de inkább ne mondjátok el senkinek, mert a világ erre még nincs felkészülve :))) szépen mondjátok azt, hogy Te vetted a gyűrűket és megvan a békesség.

Esetleg nincs aranyad? :P



23-L

2014. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!