Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig "illik" jegyben járni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig "illik" jegyben járni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam innen-onnan ismerősöktől, hogy egy évig kellene jegyben járni, és ha lejár az egy év utána rögtön esküdni kell. Ez valóban így van? Szerintem hülyeség...

2 és fél éve vagyunk jegyesek a párommal, és a házasságkötés még odébb van.

Miért gáz az, hogy nem házasodunk azonnal az eljegyzés után?

Köszi a választ!


2014. márc. 30. 22:16
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, pontosan azért írtam, hogy a házasságkötés még odébb van. Szeretnénk mi is összeházasodni, de majd ha lesz rá elég pénzünk akkor.

2014. márc. 31. 10:58
 32/43 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömet kb. 1 év után jegyezte el a párja, és további 7 év volt, mire megvolt az esküvő.

Unokatesómat pár hónap együttjárás után vette el a férje, 1,5 év múlvára már a gyerek is megszületett.

Engem januárban kért meg a férjem, 2,5 hónapra rá, március végén volt az esküvőnk.


Na akkor ha most megpróbálok átlagot számolni ezekből, akkor az jön ki, hogy... nincs értelme, mert mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné:) Itt gyakorin olyat is olvastam, akik csak a gesztus miatt jegyezték el egymást, de nem terveznek házasságot sem most, sem később. És ez az összes eset így rendben is van, mert mindenki úgy csinálhatja ezt, ahogy neki jó.


Kedves Kérdező, te hogyan szeretnéd?:)

2014. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
77%

Én nem igazán tudom megérteni ezt az X évig jegyben járás dolgot. Az eljegyzés arra van, hogy tájékoztassuk a családot, ismerősöket, hogy hahó, kb. egy év, és házasodunk, mindenki úgy gondolkodjon. Ismerősi körömben is van, aki 4-5 éve menyasszony, amivel semmi baj nincs, viszont, hiába lehet, hogy nem így van, az emberben automatikusan az merül fel, hogy a hapsija betömte a száját az eljegyzési gyűrűvel, de házasodni nem akar. Ezt nem csak én érzem így, szegény csajról mindenki szánakozva beszél, ha ez a dolog szóba jön. Olyan ismerős pár is van a környezetemben, akik nem akarnak házasodni, de eljegyezték egymást.


Szerintem inkább legyen élettársam, minthogy évekig jegyben járjak. Ráadásul ez, hogy mindenki úton-útfélen eljegyzést tart, és utána az esküvő sehol, elveszi az egésznek a lényegét, mert tulajdonképpen kötöttséget nem jelent.

2014. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
30%
Urtolsó miért eljegyzés házasság nélkül összeköltözést miért nem szólod meg ugyan úgy. Összeállnak mint a kutyák az nem baj, de ha van közte egy eljegyzés az már érthetetlen?
2014. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
35%
#34: Próbáltam értelmes választ írni, de nem tudok rájönni, hogy mégis mit jelent az, amit leírtál.:D
2014. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Az, hoogy szerinted élettrsi kapcsolatban nincs semmi baj, de ha ezt egy eljegyzéssel is több az már érdekes számodra, miért?

Teljesen ugyan az, csak az egyikben van egy szándék , hogy elveszik a nőt a másikban meg nincs.

2014. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
54%
Azzal sincs baj, ha eljegyeznek valakit, viszont ne verje a mellét, ha X éve menyasszony, és szánakozó pillantásokat kap. Most vagy elvesz a vőlegényem, vagy nem.
2014. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom meddig illik, mi 22 hónapig jártunk jegyben.


Az ok egyszerű, júniusban volt a lánykérés és tavaszi esküvőt szerettünk volna.


A lánykérést követő évben úgy döntöttünk, hogy még spórolunk, mert lakást is szerettünk volna venni idővel, de az esküvőt előtte akartuk megtartani.


Így 2010 júniusában volt a lánykérés az esküvő pedig csak 2012 áprilisában. Senki nem mondta, hogy gáz lenne...

2014. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Nem. Addig jártok jegyben amíg akartok. A férjem pl 1 hónap után kérte meg a kezem, de összességében másfél év kapcsolat után házasodtunk össze. Tehát több mint 1 évig : 17 hónapig voltunk jegyesek.


Bár akik 2-3-x évig járnak jegyben, ott óhatatlanul azt fogja gondolni a környezet, hogy komolytalan az egész, hisz nem lép előre a kapcsolat.

2014. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

1, max 2 év.

Kell a pénz, a szervezés, az idő az átgondolásra (van, aki a szervezés közben jön csak rá, hogy ez milyen nagy dolog és bepánikol), ott a karrier, a lákás meg a kutyafüle, de ha ennél tovább húzzák, ott valami van. Sokszor a pasiknak kényelmes együtt lenni valakivel, és most, hogy a nő kicsit elcsitult, és nem rágja a fülét, már nem is olyan fontos az egész. Vannak a "hátha jön egy jobb emberek", akik néha maguk sem tudják miért húzzák a dolgot, mégis csak ülnek a fenekükön és néhanap odaböffentenek valami kifogást, vagy csak kitérnek társuk elől.

Az, ha nem akarnak házasságot, csak eljegyzést, szép, de 50%-ban az egyik fél idővel meggondolja magát, és jön a kényszer, a beletörődés vagy a szétválás..

2014. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!