Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mire véljem ezt az a ambivalen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korkin kérdése:

Mire véljem ezt az a ambivalens viselkedést?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal/nyár elején (ekkora már 1,5 éve együtt éltünk) feljött többször is az eljegyzés/esküvő téma. Mindketten egyformán vélekedtünk róla és egyre többet beszélgettünk erről. Még az esküvői dekorációt is kiveséztük... Konkrétan a gyűrűméretemet is kiszedte belőlem, elcipelt ékszereket nézni (eljegyzési és karikagyűrűket is) aztán 1-2 hónap után nagy lett a csend. Azt gondoltam biztos meglepetésnek szánja és kicsit azt akarja h a téma feledésbe merüljön.

Azóta viszont eltelt már 1 év és kicsit csalódtam. Azt hittem ha egy pasi ilyeneket mond/kérdez, akkor ő is tervez..de mégis rá kellett jönnöm, h nem. Az év elején megvoltak a szokásos "alkalmak" (évforduló, valentin-nap, szülinap, közös telelés, előtte wellness hétvége) és mégsem történt semmi. Nem mintha feltétlen alkalmakhoz kellene kötni, de mégis, így már azok is kilőve :(

Szerintetek van még remény? vagy csak beijedt és azért nem veszek észre jeleket h tervezne vmit, mert nem is? Mit gondoljak?

27F/26L


2014. ápr. 2. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Meggondolta magát

Beijedt

Mégsem gondolta komolyan

Nem akar házasságot

Nem érez úgy, hogy meglépje ezt veled


ezek közül valamelyik

2014. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozd szoba megint ezt az eljegyzeses dolgot,es figyeld a reakcioit.
2014. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerősöm hasonló cipőben járt. Annyi külömbséggel, hogy ők 4 éve voltak együtt.

Megelégelte az örökös várakozást, szépen leültette a barátját, és megkérdezte, hogy ha már a múltban feljött az eljegyzés téma, esküvő stb. mégis mire számíthat a jövőben?

A fiú szépen bevallotta, hogy kicsit beijedt, mert fél a "szabadságának" elvesztésétől. Egy jót beszélgettek, kidumálták a témát és egy-két hónap múlva menyasszony lett a lány. A következő évben meg meglett az esküvő.

Tanulság: tényleg hozd szóba újra.

2014. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

A gyagyás pasasoknak nincs előrevetített képzelőerejük. Például, hogy évekig együtt élnek, s azt hiszik, hogy az esküvő után más lesz. :-)

Pedig a csak együtt élésben is megvannak a szabályok, amiket együtt alakítanak ki: együtt, egymásért, bizonyos szabadság, közös kassza stb.

A házasságkötés nem csak papír, talán ez az, ami megijeszti némelyik férfipalántát, mert nem elég érettek.

Sajnos a mai fiúk/férfiak nem akarnak semmiért felelősséget vállalni. Még önmagukért sem.

Gyávák!

Nem ártana nekik úgy három hónapos katonai kiképzés, hogy megtanulják az egymás iránti felelősségvállalást. Is.

2014. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem is ez a félelmem, h beijedt..vagy már nem is akarja.

Tényleg csak egy dolog maradt, h leüljek és beszéljek vele erről, de kicsit félek. Nem akarom h úgy jöjjön le,ráerőltetem a dolgot. Nem akarom h hisztis p*** legyek a beszélgetés végére, aki "csak" el akarja vetetni magát és nem tudom h álljak úgy neki, h az arany középutat találjam meg.

Így most ott tartunk, h ő beijedt tőlem én meg tőle...


Ti mit gondoltok, h kellene felhoznom a témát, h ne a félelmeim igazolódjanak be a beszélgetés végére?

Fiúk véleményét, válaszát is várom!

köszönöm

2014. ápr. 3. 10:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha akartok gyereket, arról az oldalról is megközelítheted, és akkor kevésbé erőltetett. PL. megkérdezheted, hogy gyereket mikor akar, és megemlítheted, hogy te házasságba szeretnéd majd szülni.


Vagy barátok/ismerős esküvője kapcsán megkérdezheted, hogy ő majd milyet szeretne/vagy még mindig úgy gondolja-e, hogy olyat szeretne, amilyet mesélt előtte 1 évvel, amennyiben mondta.


Vagy egy közös barátot megkérhetsz, hogy kérdezzen rá nála, mert te futólag megemlítetted neki, hogy nem tudod, hogy ezzel mi van.

2014. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os!


Igen, beszéltünk már a gyerek témáról is...természetesen anno ez is feljött az esküvős téma kapcsán. kb. 3-5 év múlva tervezünk gyereket, így erről az oldalról sem megközelíthető a dolog. (mindenképp tudja és ő is úgy gondolja h gyerek házasságba való)


A 2. verzióval az a baj, h míg régen elbeszélgettünk mindenféle rossz érzés nélkül akár más akár a saját esküvői elkézeléseinkről, manapság már ez nem megy..

Pl.: február elején pont a plázába mentünk, amikor ott esküvő kiállítás volt. Felhoztam a témát (kb. mint ahogy te is javasoltad), de szűkszavú válaszok miatt hamar abba is maradt a téma. (egyértelműen nem volt olyan a beszélgetés, mint korábban. Mivel én is éreztem h kellemetlen a téma, hát hagytam..)


Így marad talán a 3. verzió. Talán lesz annyira nyílt h nem csak azt válaszolja az illetőnek, h tervezi, de csak majd..mert akkor sakk-matt megint.

A "majd" ugyanis jelentheti, h sohanapján kikedden

VAGY "majd" h***le leszek elmondani, hisz meglepinek szánja

VAGY "majd" egyszer ha nagyon muszáj, mert beérett a gyerek dolog.


Én mondom jó lenne a fejébe látni :)

2014. ápr. 3. 15:50
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, van még két verzió, én ezeket hagynám utoljára:) Az egyik a konkrét szembesítés és rákérdezés, a másik meg a kivárás arra az időszakra, amikor már gyereket akarsz. Bár ha ezt 3-5 év múlva szeretnétek, akkor esedékes lenne lassan a lánykérés, hiszen az esküvőt leszervezni általában 1-1,5 év (mondjuk mi hamarabb csináltuk, de lagzi nélkül, így gyorsabban ment), és utána még 9 hónap a baba, ha egyáltalán elsőre összejön, mert az is beletelhet pár évbe.


Mondjuk az is igaz, hogy még fiatalok vagytok, mi is pont ennyi idősek vagyunk, és ebben a korban, legalábbis a mi ismeretségi körünkben még nem nagyon házasodnak kevés kivételtől eltekintve, szóval nem mondható az sem, hogy ez az átlagéletkor a házassághoz a férfiak esetében.


Viszont ott van az, hogy ha jól értem, már 2,5 éve együtt is éltek. Én biztos megpróbálnám kideríteni ismerősön keresztül, vagy valamilyen úton módon. ha anyósjelölteddel, (vagy ha van, akkor testvérével) jóban vagy, vele is meg lehet dumálni, hogy kérdezzen rá, mert ők ezt "büntetlenül" megtehetik, és magyarázkodniuk sem kell, hogy minek kérdezik. Bár talán, ha barát kérdezi meg, annak sem kell, az én párom is rákérdez néha a haverjainál, ahol már régóta együtt vannak, hogy mikorra terveznek házasságot, szóval mégcsak meg sem kell említenie, hogy te felhoztad a témát.


Majd mesélj, hogy mi lett. Amúgy a pasik el tudnak kényelmesedni olyan szempontból is, hogy halogatják a dolgokat. A párom már korábban meg akart kérni, mielőtt ténylegesen meg is tette, és akkor is elég gyorsan kellett intéznie mindent:)

2014. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még valami, valaki olyat próbálj megkérni, akit a ,,tervezem" válasszal nem lehet lepattintani, aki esetleg tud arról, mert a párod mesélt neki, hogy nézegettetek esküvői terveket tavaly és aki esetleg kifejti neki, hogy kész csoda, hogy te még nem hisztizel a gyűrűért, hiszen már pár év múlvára gyereket terveztek:)
2014. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megfogadom, mivel én "beszari" vagyok, (attól félek leginkább h lejáratom magam) majd igyekszem keríteni egy olyan embert, akit nem is tud lerázni.

Aztán majd írok, ha kíváncsi vagy, h hogy alakult..


Addig is mesélj te! Hány évesek voltatok, amikor megkért? Mit mondott a párod, mikorra tervezte és ehhez képest mikor valósította meg? Hogy zajlott? Minden érdekel...szeretem mások pozitív élményeit hallani:)

2014. ápr. 4. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!