Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lánykérés előtt "engedélyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérés előtt "engedélyt kértem" a barátnőm apjától, hogy elvehessem a lányát, erre nemet mondott. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy kis faluban nőtt fel, a szülei a mai napig ott élnek. 5 éve vagyunk együtt, számtalanszor találkoztam a szüleivel, azt hittem jól kijövök velük. Eldöntöttem, hogy megkérem a kezét, de előtte az öreg áldását és engedélyét kérem. Városi, csonka családból származó gyerekként én pont lesz.rom, de tudom hogy nekik ez fontos ezért megtettem. Leutaztam az öregékhez, és elmondtam nekik hogy el akarom venni a lányukat, erre ő azt mondta hogy ő ebbe nem egyezik bele.. Nagyon mérges lettem és megmondtam neki hogy nem érdekel hogy mit gondol, csak udvarias akartam lenni, igazából nem érdekel a véleménye(ami igazából így is van). Tudom hogy bunkóságnak hangzik, de évek óta szerelmes vagyok a lányába, tényleg nem érdekel hogy áldását adja-e vagy nem.


Ez ma délután történt, a barátnőm holnap délelőtt jön haza külföldről. A napokban akartam megkérni a kezét, de most nem tudom hogy mit csináljak. Szerintem igent mondana, ha megkérném, de nem tudom hogy az öregék beszélnének-e arról, ami ma történt. Szerintetek elmondjam neki, vagy inkább hallgassak róla?


Köszönöm mindenkinek, aki elolvassa és leírja amit gondol.


2014. júl. 2. 02:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Hany evesek vagytok?
2014. júl. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%

Valszeg azért, mert az öreg tudja, h fölösleges, a lányát külföldön boldog-boldogtalan tölti.

Láttam már ilyet...

2014. júl. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg, eljutottal odáig, hogy megkerdezd, mi kifogása ellened?
2014. júl. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd meg a lány kezét, majd mond el neki hogy elmentél az apjához aki nem adta áldását rátok. aztán majd ő eldönti hogy neki ez mennyit jelent. Apám ránk sem adta az áldását és mégis összeházasodtunk, a lagzin pedig már ott volt ő is, addigra megunta a durcázást.
2014. júl. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Még a magyarországi kis falvakban is 2014-etírnak, nem 1805-öt. Mondd meg a lánynak, hogy mi történt, és ha egy mákszemet is az apja mellé áll, akkor azonnal dobd ki, mert az azt jelenti, hogy nemhogy az apja befolyása alatt áll, de cirka isteníti. Tehát ő még csak egy kislány, nem való feleségnek és anyának, bárhány éves is.


Egyébként azt csinál az apja, amit akar, nem őt veszed el, hanem a lányát. Nem neki kell nemet vagy igent mondania, hanem a lánynak.

2014. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna kérdezni az apát, hogy miért gondolja így. Egyébként ez egy régi szokás, ami illendőség talán, de igazából nagykorú gyermeknél a szülőnek nincs sok köze ahhoz, hogy mit tesz, véleménye nyilván lehet, de itt igazából rajtatok áll, hogy mit tesztek.
2014. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Meséld el a lánynak hogy mi történt, aztán ha neki se nagyon fontos hogy mit mondanak a szülei akkor hagyd figyelmen kívül.
2014. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
Arra még nem gondoltál, hogy esetleg benned van a hiba? A lánykérés nem egy gesztus, hanem azt jelenti, hogy össze fogtok házasodni és ezáltal egy család lesztek. A lány apja valami miatt lehet, hogy nem tart alkalmasnak férjnek/vejnek. Én a helyedben elmondanám a sztorit a lánynak, hátha ő tudja, hogy mi a probléma.
2014. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

De, a lánykérés a lány apja felé egy gesztus.


A helyedben mielőbb megkérném a kezét, és elmesélném, mi történt, mert ha az apjától hallja előbb, akkor oda a meglepetés, és nem lesz olyan örömteli a dolog.

2014. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon mérges lettem és megmondtam neki hogy nem érdekel hogy mit gondol" - dühöngés helyett miért nem kérdezted inkább meg, hogy miért?


Esetemben először engem kérdezett meg a párom, aztán a családot.

2014. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!