Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ezüst gyűrűvel tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezüst gyűrűvel tényleg nem illik megkérni a lányt? Tovább lent

Figyelt kérdés
Ismerős szerint ezüstöt ilyenkor nem illik adni a lánynak, csak aranyat vagy fehéraranyat. Tudtok erről valamit, vagy mindenfelé más a szokás?
2015. aug. 16. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Csak arannyal illik. Ne csóróskodj fiam, nyisd ki a pénztárcádat!
2015. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kitaláltak-e erre bármilyen szabályt, hogy "illik"-e, csak annyit tudok, hogy én örülnék egy ezüst gyűrűnek is.


Maximum annyiban nem praktikus szerintem, hogy el tud színeződni, pl. a víz nem tesz jót neki.

2015. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret akkor tömítő gyűrűvel is megkérheted.
2015. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a víz. Az ezüst a konyhában tönkremegy. Elszíneződik és dobhatjátok ki.
2015. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én aranygyűrűt kaptam, a társaságbeli lány pedig fehéraranyat. Az ezüst tényleg olcsóbb az aranynál, és lehet, hogy emiatt. Nem tudom. Köszi a válaszokat!
2015. aug. 16. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy illik vagy nem illik.. Az ezüstön sokkal jobban meglátszik az idő, mint az arany ékszereken. Pláne ha sokat tüsténkedik a konyhában, mosogat, kezet mos.
2015. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az ezüst tényleg olcsóbb az aranynál, és lehet, hogy emiatt. "


Úristen, de buta vagy...téged sem az eszedért szeretnek.

2015. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy lányt megkérni nem illem szerint kellene, hanem - mivel szerencsére már nem abban a korban vagyunk, hogy a szomszéd Julcsi néni beszóljon - a személyiségéhez igazítani a dolgokat. Én személy szerint inkább örülnék egy ezüst gyűrűnek, mint egy aranynak, egyáltalán nem tetszenek nekem a sárga fém ékszerek, sosem tetszettek, abszolút ezüstpárti vagyok, csak ezüst ékszereim vannak. Nyilván, ha el akarja kerülni a kedves udvarló, hogy csórónak higgye őt bárki, akkor nekem tökmindegy, milyen fémből van az eljegyzési gyűrű, amíg szép az az ékszer, így nyitott vagyok a fehéraranyra is, platinára is (ez utóbbira különösen, nagyon tetszik a fénye).


Csak azért írtam ezt, mert látod, engem ugyan hidegen hagyna az illem, ha arany gyűrűt kapnék, már csak azért is megdöbbennék, hogy úgy akar eljegyezni, hogy ennyit nem tud rólam (sokszor mondtam már, hogy ha ékszert vesz, eszébe ne jusson aranyat). Manapság már kétlem, hogy az ilyesmi szokás vagy illem szerint működik.

2015. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az eljegyzési, de a jegygyűrű is ezüst. Öt éve hordom, ha megfakul beleteszem tisztító folyadékba. De soha nem színeződött el.

Utálom az aranyat.

2015. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy nálunk a lánykéréshez nem is szokás gyűrűt venni. Ha már megbeszélték, hogy összeházasodnak, akkor vesznek egy pár karikagyűrűt, ami mindegy, hogy milyen. Pl. még régen a vas is szokás volt, hogy ezzel a kapcsolat szilárdságát, tartósságát szimbolizálják.
2015. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!