Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mennyi idő kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy az ember megismerje a párját?

Figyelt kérdés

Úgy értem,ha együtt élünk elég 1-másfél év?

És mennyi idő után derül ki,hogy komoly-e a kapcsolat( eléggé érett házasságra,esetleg gyerekvállalásra)

Kinél hogy volt?

Köszi a válaszokat!!


2010. márc. 14. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mi 8 év után házasodtunk össze, és ujabb 5 év után (tehát 13 év múlva) jött a gyerek. :) Jöhetett volna előbb is, de így akartuk. Már 17 éve együtt vagyunk lassan, nagyon fiatalon jöttünk össze. Én azt mondom, (ez csak az én véleményem!!) hogy 2-3 év alatt jól ki lehet ismerni a másikat, de az én férjem most, 17 év után is tud még meglepetéseket okozni :)
2010. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyjából én is így gondolom,hogy 1-2 év alatt meg lehet ismerni a párunkat.

A Párom picivel több,mint fél éve lakik nálam,jól megvagyunk,bár sokan azt mondják,hogy nem látunk a "rózsaszín ködtől" mert még nagyon az elején vagyunk.

Ezért is elhiszem,hogy tud meglepetéseket okozni a férjed ennyi idő után is!! :-))

2010. márc. 14. 11:05
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem attól függ, hogy mennyire AKAROD látni, hogy milyen valójában. Ha mindig a "lehetőséget" látod benn, és azt várod, hogy bizonyos dolgokban megváltozzon, akkor nem ő a hibás, hogy nem ismered meg, hanem te kergetsz álomképeket.

Pl. sok nő szeretné, ha a párja figyelmesebb lenne, és azt hiszik, majd megváltozik. Nem fog. Amikor a nő erre évek múltán rájön, zokog, hogy átverték, pedig nem. Ő verte át saját magát, és képzelt bele olyanokat, amik nem voltak a pasiban.

Másik példa: pasi nem mutatja ki a ragaszkodását, sok nő erre azt mondja, hogy "még nincs túl az előzőn, de ha majd túl lesz, rajongani fog értem". Nem. Ha nem mutatja ki, nem szeret.

Vagy: pasi link alak, nő erre azt mondja, majd miattam megváltozik. Ismét nem fog.

Remélem, sikerült elmondanom, mit akartam. Szóval a szerelemben nincs "ha" és nincs "de". (Szeretem, de jobb lenne, ha...) Ha az elejétől olyannak látod, amilyen, kis idő is elég a megismerésre. Ha erre nem vagy képes, akkor tőled függ, meddig tudod illúziókban ringatni magad.

2010. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem évektől, hanem embertől függ. ráadásul az ember folyamatosan változik, ahogy az első hozzászóló is mondta, mindig tud a másik meglepetést okozni (vagy negatív, vagy pozitív) amire nem is számítasz, sőt az ember néha még saját magának is tud meglepetést okozni :)
2010. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ige,kedves második,ebben tökéletesen igazad van.

Voltam már életemben úgy,hogy azt hittem,majd megváltozik a (volt)párom,de nem változott.Én változtattam: mivel továbbra is gépfüggő volt,elküldtem haza a szüleihez.Szóval tapasztaltam,hogy a férfi nem fog megváltozni.

De: én se változok,és hálisten a Páromat úgy szeretem,ahogy van és ő is engem.

A kérdést is azért tettem fel,mert kíváncsi vagyok mások álláspontjára!

Köszi!!!

2010. márc. 14. 11:17
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Mi 5évig voltunk együtt, az utolsó évben költöztünk össze, tehát 4év után. Az első 6 hónap csodálatos volt...voltak súrlódások, de tkp minden ment a maga útján. Aztán nem sokkal később szakítottunk...kár hogy nem volt lehetőség előbb összeköltözni, 5év túl sok idő a semmire.

Szóval remélem a ti következő félévetek ennél sokkal jobban sikerül :)

2010. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másfél év elég hozzá, hogy megismerd a másikat és el tudd dönteni: le tudnál-e élni vele egy egész életet, hozzád való-e.


A megismerés folyamata azután azonban egészen halálig tart. Napról napra újabb és újabb dolgokat fogsz felfedezni a párodban.


Igazából nem az idő a lényeges, hanem a megismerés mélysége. Ismerek házaspárt, akik egy hét (!) járás után döntötték el, hogy összeházasodnak, és immár 35 éve boldogok. (Tényleg.) És nap mint nap hallani 7-8 éves kapcsolatokról, akik 3 hónapnyi házasság után egyszercsak tönkremennek... Na, ott a 7 év se volt elég egymás alapos megismeréséhez.


Mi másfél éve ismertük egymást, és egy éve jártunk, amikor a párom megkérte a kezemet. Újabb fél év múltán házasodtunk össze, most múltunk egyéves házasok. Szóval még nincs mögöttünk "nagy múlt", de nagyon nem úgy néz ki, hogy ebből akármikor is válás lenne. :-) Egyszerűen pont egymáshoz illünk.

2010. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Végeredményben nagyon nehéz kiismernunk egymast,mivel mindig valtozunk,DE ha igazi érzelmekkel,szeretettel allunk szemben,ezt a valtozast letudja gyozni,barmilyen nehéz helyzetben is lehetunk!
2010. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

11:32es!

Én is remélem,hogy jobban sikerül,mint nálatok!

Jó úton haladunk afelé szerintem,hogy együtt maradjunk még egy jó ideig.Remélem életünk végéig!!!

2010. márc. 14. 12:22
 10/19 anonim válasza:
54%
Mi kb fél év alatt majdhogynem teljesen megismertük egymást. :) És ugyan akkor tudtuk,hogy a mi kapcsolatunk komoly. Máig is együtt vagyunk. ^^ 1 éve 2 hónapja. 16/F
2010. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!