Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha valaki azért nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki azért nem akar házasodni, mert MÉG nem érzi késznek magát rá, netán felbontja az eljegyzését emiatt, mennyi az esélye, hogy később összeházasodnak?

Figyelt kérdés
Fú, ez kicsit hosszú lett, tán el sem fogadja a rendszer, de azt hiszem, érthető a kérdés: van valakinek saját tapasztalata? Netán ismerősé? Akármelyik nemből, ha az egyik házasodni akar, a másik meg azt mondja, h MÉG nem, és a másik tán nem sértődne ezen meg, van olyan utána, hogy x idő után mégis esküvő lesz belőle...? Vagy az időkérés tképp visszautasítás, amit sosem élhet túl egy kapcsolat?

2015. nov. 4. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elutasítja az eljegyzést, az olyan, mintha szakítana.

Ha elfogadja, és megegyeznek, hogy még nem házasodnak (velünk is ez volt, 2 éve vagyunk jegyesek), az normális, de kell hozzá két értelmes felnőtt, meg alap kommunikáció.

2015. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oké, nem tagadom: épp Szex és NY-ot nézek :D (4. évad), és tképp én is vmilyen szinten hasonló helyzetben vagyok, bár fordítva, vagyis itt a véleménykülönbség a lényeg, meg hogy egy párkapcsolatban ki hogyan látja a jövőjét, mind a sajátját, mind a kapcsolat jövőjét, és mondjuk ezt a kérdést belőlem a sorozat váltotta ki, ahol eléggé megértettem szerintem a helyzetet, a főszereplő gyorsan mondott igent, és amikor már sürgettek a mikor és hogyan esküvős kérdések, azzal meg a stressz is sürgősen jött, akkor felmerült, ugye, h miért is mondott igent, illetve lehet-e lassítani. És ezért érdekel, hogy vajon van-e eset egyáltalán, hogy ilyen helyzetben a másik fél megértse, hogy oké, túl hamar vágta rá az igent, de tán valamikor... Amire persze logikus a kérdés, hogy na jó, de mikor... Ami meg persze már megint nekimegy az elköteleződésundorosnak, és mivel ha erre nincs válasz, az szinte borítékolható sértődés a másik részéről, ugye...

De ja, értelmes és nem túlérzékeny egyedek vszeg bármiről tudnak értelmesen beszélni, ez is igaz... De vajon valószerű...? Mármint van rá példa képernyőn kívül is...?

2015. nov. 4. 12:21
 3/14 A kérdező kommentje:

Amúgy meg, kedves első hozzászóló, ha már így saját élményt is írtál: azt megbeszéltétek, hogy két évig lesztek jegyesek? És azt megbeszéltétek, hogy meddig akartok jegyesek lenni?

Az a baj, amúgy, szerintem, hogy ennél szerintem nincs is érzékenyebb téma, hiszen mindenki számára ez a legfontosabb: vagy házasodni minden áron, vagy semmiképp se házasodni... :) (vagy amit a nőkre szoktak mondani, hogy a nők két dolog miatt képesek bármire: ha gyereket akarnak és ha nem...)

2015. nov. 4. 12:24
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Én nem fogadtam el az első lánykérést, mert úgy éreztem, nem a megfelelő időben történt. Ezt a párommal is megbeszéltük, ő elfogadta és megértette az indokaimat, utóbb ő is belátta, hogy kicsit elhamarkodta a dolgot. Pár hónap múlva teljesen spontán újra megkért, akkor igent mondtam, nemsokára lesz az esküvőnk.
2015. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :) És köszi a választ! :) (esetleg időpontilag lehetne konkretizálni a történetet? Hogy mennyi ideje ismertétek egymást, mennyi ideje jártatok, amikor megkérte a kezed és mondtál-e konkrétumot, hogy meddig akarsz várni, ill. mennyi idő telt el a két kérés között?)
2015. nov. 4. 15:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy nagyjából négy éve ismertük egymást és harmadik éve voltunk együtt ebből. Nem mondtam konkrétumot időre, és a második lánykérés olyan 3-4 hónapra volt rá (az első még télen, a második április végén).
2015. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2 ember kapcsolatban van x ideje, és elvben azért vannak együtt, mert szeretik egymást: Mindkettejüknek ugyanannyi ideje volt kiismerni a másikat, és végiggondolni, érezni stb, hogy vele képzeli el a jövőjét vagy sem. Ha nem tartanak érzelmileg ugyanazon a szinten, az egyik már többre vágyik, de a másik nem, az baj szerintem. Akkor igazság szerint nem illenek össze.


Szerintem ez az időkérés kb felér egy visszautasítással, igen. Ismerősöm járt így. Olyan 2 év körül volt lánykérés náluk, de a pasi halogatta az esküvőt, összeköltözést, mindig volt valami kifogása. A végén 5,5 év után maradt egyedül az ismerősöm, mert megcsalta a pasija, ment a másik nőhöz. Ők együtt vannak, ismerősöm 30 évesen (is) egyedül. Akkoriban már gyereket szeretett volna ennyi idős korában, házasságban, de nem hogy esküvő és gyerek, még párja sincs évek óta. Észre kellett volna vennie, hogy a srác nem veszi komolyan a kapcsolatot.

2015. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy azért nem egyértelmű, h x idő alatt mindketten ugyanolyan szinten lennének, mert alapból lehet, hogy az egyik fél még mielőtt megismerte volna a másikat, már komoly kapcsolatot keresett, elköteleződést, házasságot+gyereket tervez, a másik meg egyáltalán nem, és éppen ezért az, aki elköteleződéspárti, rövid időn belül bizonyítva láthatja, hogy oké, ez a másik jó lesz nekem arra, hogy összeházasodjunk és családot alapítsunk, míg a másiknak nem hogy eszébe sem jut, de még akkor sem képes ezt a szándékot elfogadni, amikor a másik közli vele a szándékát. Vagyis az sem kizárt, hogy már az első randin más volt a két ember fejében a kapcsolat jövőjéről, pl. az egyiknek konkrét tervek és szándékok, a másiknak meg a totál semmi, max. a most érezzük jól magunkat és egymást, de semmi elköteleződés... Kár, hogy nem szokás ilyen szinten tisztázni a kapcsolatbéli terveket első randikon... :) Sok fejfájást lehetne megspórolni... De akkor persze mindenki próbál megfelelni, ugye, a másiknak...
2015. nov. 5. 00:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki igen mond a lánykérésre, majd felbontja mondván, hogy még nem érzi késznek magát a házasságra, akkor ott nem ez a gond..
2015. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért olyan biztos ez?
2015. nov. 7. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!