Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elítélendő ha én kérem meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő ha én kérem meg a párom kezét nőként úgy, hogy tudom, biztosan tőlem akar gyereket?

Figyelt kérdés

3 és fél éve vagyunk együtt, ami nem egy óriási idő, viszont egy éve együtt is élünk, csak ketten, saját lakásban. Dolgozunk, az állásunk biztos, tartalékunk van, a lakás a miénk. Az anyagi feltételek szerintem adottak a gyerekvállaláshoz. Másrészt, harminchoz közeledve szerintem két év után sem korai összeházasodni, ha előtte együtt is éltek a felek.


Ismerjük egymást is és magunkat is annyira, hogy tudjuk, mit akarunk, és kivel szeretnénk lenni. Tudom, hogy szeret engem, és velem tervezi a jövőjét, beszéltünk már arról is, többször, hogy egymástól szeretnénk gyereket.

Én lassan 30 leszek, és egy év múlva már szeretnék teherbe esni, ezt is tudja. Gyereket ő is szeretne. De neki maga a házasság, a formailtás nem lenne fontos. Nekem viszont igen (ezt is tudja, de magától úgy tűnik, nem tesz semmit).


Viszont én nem tudom elképzelni katolikusként, hogy házasságon kívül szülessen gyerekem.


Hülyeség lenne, ha én kérném meg őt? Mert ha belegondolok, hogy a közeljövőben már a babaválallás lenne aktuális, várni is hülyeség, mert lehet, hogy ő magától soha nem is kérne meg.


2015. okt. 9. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne kérd meg! Ez a férfi dolga. Ha magától nem teszi, akkor ülj le vele, és mondd el, hogy ez neked mennyire fontos! Azt gondolom, ha szeretünk valakit, akkor megteszünk neki olyan dolgokat is, amihez nincs kedvünk. Ő nem házasságpárti, te meg az vagy. Ha úgyis veled képzeli el az életét, akkor nem fog neki fájni a két szertartás (polgári+egyházi).
2015. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan nem mindennapi dolog, de szerintem simán megkérheted. Nem látom mi benne a rossz. Elvégre ez a XXI. század, sokat változik a világ akár néhány hónap alatt is. Ráadásul néhány párkapcsolati szokásunk idejét múlt, értelmét vesztett. Szóval csak hajrá.
2015. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elbeszélgetnék vele erről,de így a kérdést nem tenném fel,hogy "Leszel-e a férjem?" Ha nem akar esküvőt,akkor nem fog jól esni a visszautasítás.A férfi is sok esetben csak akkor kéri meg a nőt,ha tudja,hogy biztos igent fog mondani.
2015. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazat adok kérdező, tényleg ne szülessen házasságon kívül gyermeked. Ha már összeköltöztetek, van közös lakás, minden adott, akkor felmerül a kérdés bennem, hogy a kapcsolat elején nem tudtátok annyira egymásról, hogy ki házasságpárti és ki nem? Vagy sodródtatok az eseményekkel és most gondolod, hogy szeretnél 100% házasságot és vele....?


Nyugodtan mond el neki, hogy te szeretnél házasodni és babát, persze ne bicskanyitogató hangnemben :)

2015. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt tudja, hogy te az esküvő után szeretnél gyereket vállalni? Összeállt benne a kép, hogy ha 1-2 éven belül gyereket akarsz, akkor már itt lenne az ideje lassan az esküvőnek? Mit mond, amikor felvázolod neki a terveidet? Egyetért?


Újra el kellene beszélgetned vele. Ha elfogadja, hogy 1 év múlva teherbe szeretnél esni, akkor mondd meg neki nyomatékosan, hogy neked nagyon fontos, hogy a baba házasságba szülessen. Ha ezt elfogadja, de nem kér meg rövid időn belül, én nyíltan megkérdezném tőle, hogy tervezi-e egyáltalán, vagy mégis máshogy képzeli a jövőt?


De az is lehet, hogy csak nem ilyen lánykérős fajta. A bátyámék is úgy házasodtak össze, hogy előtte nem volt se lánykérés, de eljegyzési ebéd vagy bármi ilyesmi, még a konkrét "Leszel a feleségem?" kérdés sem hangzott el. Egyszerűen megbeszélték és eldöntötték, hogy össze szeretnének házasodni, nekünk már rögtön az időponttal együtt mondták.

2015. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

A helyedben inkább csak leülnék vele ezt megbeszélni. Elmondanám, hogy én házasságban szeretnék élni, családot alapítani, és megkérdezném mi erről az őszinte véleménye.

A kezét biztos, hogy nem kérném meg.

2015. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Hát, szerintem csak megalázod magad. A lánykérés a férfi dolga és kész. Ha ő nem érzi a késztetést a házasságra, lánykérésre az már rég rossz. Neked tényleg nem esne rosszul, hogy csak azért házasodtok (már ha egyáltalán igent mondana) mert te vágysz rá, te kérted meg őt, de neki eszébe sem jutott volna?
2015. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha már egy lánynak kell vele előhozakodni, az már "férfikérés"-nek számít. Sajnos a mai világban soka tutyimutyi alak, aki nem képes rá:(

Ha nem akarsz éveket vesztegetve várni, akkor ülj le beszélgetni.

2015. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!