Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért viselkedik így? Arra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedik így? Arra vár, hogy nő létemre én kérjem meg őt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, más férfiak is tesznek-e hasonlót. Én 28 vagyok, ő most múlt 29 éves. 3,5 éve vagyunk együtt, 1 éve élünk együtt.


Már úgy 1 éve is kérdezett párszor olyat, hogy "nálunk mikor lesz az esküvő?", gondoltam, csak viccből.

Most viszont vagy 2 hónapja, folyamatosan ezen kattog. Vagy 10-szer megkérdezte, "mikor megyünk a templomba?", ha visszakérdeztem, mit szeretne ott csinálni, volt, hogy nem mondott semmit. Egyébként már 4 hónapja is mutatta interneten, milyen tanfolyamokat látott a házasulandóknak a templomban. Úgy 1 hónapja megkérdezte, szerintem csináltasson-e magának új öltönyt, ha "kell valahova", és ha igen, milyet.


Két napja vagy egy órán át erről beszélt. Hogy akkor ugye mi is lemegyünk a templomba, meg hogy akkor ugye megkeresztelkedek majd, hogy lehessen templomi esküvőnk. Nagyon kellemetlenül éreztem már magam tőle. Mondtam neki, hogy erre most mit mondjak? Kellemetlen, hogy már vagy 30 x megkérdezte. Mondtam, persze, de azzal legyen tisztában, hogy nem én fogom megmondani, "mikor megyünk a templomba", és, hogy általában előtte azért szoktak venni egy gyűrűt, és szoktak kérdezni is valamit. Elmegyünk majd a templomba, meg is keresztelkedek a kedvéért, de csak akkor, ha tudom, hogy komolyan is gondolja, nem csak kérdezgeti vaktában, mint ahogyan már fél éve azt csinálja. Azt is mondtam, hogy én azért sem haragszom meg, ha egyáltalán nem lesz esküvő, de én őt egyelőre nőként nem tervezem megkérni, ha erre célozgat.


Tudja, hogy 30 évesen szeretnék már gyereket, ő is szeretne. Olyanokat is mondott, hogy akkor majd "utána kell néznie, nem hívőként mennyi idő alatt lehet megkeresztelkedni", és miközben próbálkozunk a gyerekkel, majd járunk a tanfolyamra. Elmagyaráztam neki, hogy ha nem akar megházasodni egyáltalán, én nem haragszom meg érte és nem kényszerítem rá. De ha szeretne, ne akkor jusson eszébe, mikor már terhes vagyok jó nagy hassal, mert az nagyon megalázónak tartom, és úgy nem mennék esküvőre.


Más férfiak ezt hogy csinálják? Az én párom miért rágódik ezen?


Én azt hittem, ha egy férfi akar valamit, egyszerűen megkéri a barátnője kezét, és nem "hangosan gondolkodik róla". Elég megalázónak is érzem. Szerintem ilyet, hogy "mikor lesz az esküvő?", csak egyszer kérdez az ember és nem 40x, és csak akkor kérdezi, ha komolyan is gondolja.


2015. nov. 10. 08:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt is mondta 2 napja, mikor beszélgettünk, hogy "nem akarja ő kihagyni a lánykérést", de biztos hallottam már a szabályt, hogy előtte a szülőktől kell kikérni a lányt (Debrecenben élnek a szüleim, az ország másik végén), és azt majd csak nyáron lehetne. Meg gondolkodott rajta, mennyi idő megszervezni egy esküvőt.


Mondtam neki, ha nem akarja az egészet, ne rágódjon rajta, nem fogok megsértődni, ha nem lesz esküvő, de terhesen és nagy hassal nem vagyok hajlandó "oltárhoz menni", azt nagyon megalázónak érzem.

Meg egyébként ezt a helyzetet is, hogy így, és ennyit beszél róla. Mintha arra várna, hogy én kérjem meg őt, vagy győzzem meg róla.

2015. nov. 10. 08:46
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én még ilyemről nem hallottam.

ültesd le és kérdezd meg.

a legtöbb pasinak sztem ha egy nő kérné meg a kezét akkor már a golyóit is levághatja. legalábbis nekem párom ezt mondta.

2015. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy mafla? Célozgat, figyeli a reakciódat. Kérdezz vissza, hogy ez most egy lánykérés volt?
2015. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg készül a "nagy pillanatra", és azért viselkedik ilyen bután.

Reméljük, nem a nyárra vár, hogy előbb a szüleidtől kérjen meg. :/

2015. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

hát, szerintem a mai világban a szülőknek már semmi köze nincsen az egészhez. Szerintem csak közölni szokták velük a párok, hogy össze akarnak házasodni, és ennyi.


a szülőktől engedélyt kérni pedig nagy vicc szerintem, főleg akkor, ha már együtt élnek és rendszeresen lefekszenek egymással a párok. arra sem kért tőlük engedélyt senki sem.

2015. nov. 10. 13:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én biztos nem bírnám ha ilyen együgyű pasim lenne.

esküvőt akar? kérjen meg.

nem akar? akkor ez mi?

leültetném és elbeszélgetnék vele.

2015. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy vagy az egyik, vagy a másik, de köztes állapot szerintem sincsen.


Ha házasodni akar, kérjen meg. Ilyen egyszerű. Elméletben és a levegőbe nem tervezgetünk.


Ha meg nem akar házasodni, akkor csak éljük az életünket, senki és semmi nem kényszerít rá. És már nincs is miről beszélni.


Az a furcsa, hogy mióta ismerem, semmi másban nem viselkedett így, előtte így "agyalni valamin" még soha nem hallottam. Az összeköltözést kb. 3 mondatban beszéltük meg, de utána már pakoltuk is be a cuccainkat.

2015. nov. 10. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele a dolgot. Nem is értem mit akar ezzel az egésszel. Ennyire nyámnyila lenne? Ha egy pasi el akar venni akkor megkér és kész. Esetleg még előtte puhatolózik 1-2 kérdéssel, hogy mi a te véleményed a témában, na de nem ennyiszer. Ez így tényleg idegesítő.
2015. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol az a szokás, hogy az esküvőt és eljegyzést közösen beszélik meg, utána együtt elmennek karikagyűrűt választani, amit egy eljegyzési ebéd/vacsora keretében a család előtt felhúznak egymás ujjára. A mostanában elterjedt verzió szerint viszont meglepetés a lánykérés, kísérő köves gyűrűvel, és én is ilyet szerettemvolna, így abszolult megértelek. Nekem teljesen az jön le a leírásodból, hogy a párod nagyon szeretne házasodni, viszont nem ismeri az utóbbi lánykérős módot, vagy neki nem ez a megszokott. Ha ebből a szemszögből nézed, pont neki tűnhet úgy, mintha te adnál neki kitérő válaszokat.


Tisztáznám vele mindenképpen ezt a kérdést, és elmondanám a helyedben, hogy milyen jellegű lánykérést szeretnél, mert úgy tűnik, neki teljesen más elképzelése van a dolgok menetéről. Egy férfi, aki nem akar házasodni, az nem hozza fel így, és ilyen formában a témát, szerintem itt másról van szó.

2015. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Igazából nem értem ezt a "kérjen meg" mániát.


Felnőtt emberek vagyunk; nem arről van szó, hogy azért "kér meg", mert el akar tartani, hogy legyél a felesége, aki neki hátteret, otthont, családot biztosít. Hanem ketten, közösen egyenlő félként közös életet akartok élni ketten. Azaz, úgy néz ki már éltek is, gyakorlatilag.

Ilyen helyzetben még képmutatásnak is tűnik a "lánykérés", hiszen a valós életben már rég nem vagy lány, meg voltál akkor kérve, amikor az összeköltözést kérte.


Szerintem teljesen jogos, hogy csak azt kérdezi, hogy mikor lesz az esküvő, mikor legalizáljátok végre ahogy éltek. Rendes ember.

2015. nov. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!