Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Járt már valaki úgy, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járt már valaki úgy, hogy nem tetszett az eljegyzési gyürüje, amivel a párja megkérte a kezét? Mi let aztán? Kicseréltétek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
igen, én kicseréltem egy helyesírási szótár árára és odaadtam neked a szótárat
2016. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem cseréltük ki, sőt nem is tudja, hogy annyira nem tetszik.

Ellenben ez is egy ajándék, amire végképp igaz, hogy szívből adták, plusz azóta is a lánykérés jut róla eszembe, nem az, hogy tetszik-e.


Van az úgy, hogy nem sikerül teljes mértékben eltalálni a másik ízlését, de kulturált ember nem fogja a másikat megsérteni azzal, hogy ezt ki is mutatja. Páromnak is van olyan pólója, amit tőlem kapott, és csak itthonra hordja. ;) De soha nem mondaná ki, hogy nem tetszik neki.

Ez meg egy jegygyűrű, nem vacak ezer forintos póló!

Gondolom rengeteg munka, spórolás, keresgélés van mögötte, meg kell hozzá bátorság, hogy feltegye a nagy kérdést. Naná, hogy tetszik! Ha nem is az, ahogy kinéz, amit jelent, az mindenképpen. :D

2016. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az exem kért meg olyan gyűrűvel ami pont az a kategória volt ami nekem nagyon nem tetszik. 1 db kiálló kő volt benne, maga a gyűrű pedig nagyon vékony volt. Mindkét dolgot utálom ha gyűrűről van szó. Nem cseréltük ki. Pár hónappal később amúgy is szakítottam vele, bár nem emiatt. Elég csúnya véget ért a kapcsolat.
2016. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,hogy a gyűrűt amit kaptam nem tetszett és ráadásul kis apró kövek voltak benne aminek a kis karmai mindig kiszakította a harisnyám. Ő (férjem) javasolta,hogy cseréljem ki nyugodtan, mert amikor vette nem volt sok választék.

Ez az eset 32 éve volt. :)

2016. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az eljegyzési gyűrűt csak az esküvőig kell hordani, utána lesz egy jegygyűrűtök, amit úgyis közösen választotok ki. Én egy évig hordtam az enyémet (mondjuk nekem tetszett is), annyit azért ki lehet bírni, de az is lehet, hogy pár hét után már jobban fog tetszeni a gyűrűd mint első pillantásra.
2016. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Joe.38 ***** válasza:
Ez egy esemeny. Egy igen érzelem dús esemény. Erre az a reakciö hogy nem tetszik ? A gyűrű inkább jelkép nem fő szereplő. Itt a közeledés és a hazassági szándék közlése a lényeg. Erre az a reakció nem tetszik ? Természetesen házassàg után ki lehet cserélni. De bàrmikor beadható a zaciba és egy másikkal helyettesíthető. De azt hiszem én ilyen esetben a " menyasszonyt " cserélném ki. Mert okoskodó. Mert a részletek a fontosak nem a gesztus. Mint volt is egy itteni hozzászóló. Neki se tetszett el is váltak azaz szet is mentek. Amikor egy gyűrű se tetszik azaz a lényegtől eltávolodunk azaz anyagiság meg tetszik nem tetszik válik fontossá mert mit szólnak a baratnők hisz ez a lényeg akkor ..... azt megette a fene. Persze sok ilyen nő van aki nem a leánykérést értèkeli , ha nem magát a gyűrűt. Ne aggódj van hozzád hasonló sok.
2016. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem az számít, hogy a gyűrű hogy néz ki. Ennek eszmei értéke van, egy szimbólum, amit a kedvesed teljes szívéből adott neked. Nem is értem, hogy tudsz így gondolkozni. Ez nem így műkődik!
2016. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem emberiségellenes bűntett az, ha nem tetszik a gyűrű. Nekem sem tetszett az enyém, bár megjegyzem most is rajtam van, és csak az ujjammal együtt lennék hajlandó megválni tőle. :) Én igenis az eljegyzés után elmondtam a páromnak, hogy nem tetszik. Persze ne egy odavetett félmondatra gondolj. Nyilván az a legfontosabb, amit jelképez, amiért kaptam, és akitől kaptam, ezt Neki is elmondtam. Ő megkérdezte, h kicserélje-e, mondtam, hogy eszébe ne jusson, csak azért mondtam el neki, mert nem árt, ha az elkövetkező 50 évre nagyjából képben van az ékszer-ízlésemet illetően ;) , ill. legfőképp azért, mert abban a fura, felfokozott hangulatban valamiért baromi fontosnak éreztem az őszinteséget, még egy ilyen apróságról is. x) A dolog érdekessége, hogy azóta tényleg megszerettem. Szerintem az lehet a dologban, hogy sose érdekelt a házasság, meg eljegyzés után se vágyódtam soha, és ezért eleinte csak a tárgyat láttam, igazából nem nagyon fogtam még fel, hogy mi is az és miért kaptam. Csak egy ékszer, márpedig egy ékszernek az a "dolga", hogy megfeleljen az ízlésemnek, illetve tükrözze azt. El kellett telnie egy pár napnak, mire tényleg leesett, hogy ez az eljegyzési gyűrűm, és mi minden van mögötte... na azóta imádom. :)
2016. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem sem tetszett,de nagyon megszerettem,legfőképp az miatt amit jelent számomra.Kedvesemnek elmondtam,felajánlotta ő is a cserét,de közöltem vele hogy semmiképp.Ezt TŐLE kaptam,azért mert szeret,mert le akarja velem élni az életét.Azóta is mindig hordom,alváshoz is,szeretem,pont azért mert Tőle van.:) Azóta már 5 éves házasok vagyunk,a jeggyűrűt meg közösen választottuk.:) 27N
2016. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nem azért mentünk szét mert nem tetszett a gyűrű, hanem mert megcsalt az exem, és ezért szakítottam...sőt, volt durvább húzása is. Annak, hogy nem tetszett a gyűrű, semmi köze nem volt a dologhoz.

Anyagiasnak meg végképp nem mondanám magam. A férjem kb 5000ft-os gyűrűvel kérte meg a kezemet, és évek óta házasok vagyunk. Nem azon múlott mennyi pénzt ölt bele.

Kicsit át kéne gondolni az ilyen megnyilvánulásokat. Nem látsz bele mások kapcsolatába. Nem tudom hányadik válaszoló...

2016. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!