Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2009-ben megkérte a kezemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2009-ben megkérte a kezemet és azóta semmi! Szerintetek el fog venni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy olyan problémám, amivel nem igazán tudok mit kezdeni, ugyanis látszólag ez csak engem zavar!


2006-ban jöttünk össze a párommal, akkor voltam 19 éves. Az egyetemen ismertük meg egymást, nem egy szakra jártunk, de volt pár közös óránk, elkezdtünk beszélgetni, kezdetben csak a suliról, aztán másról is, elhívott randizni, és így lettünk egy pár.

2008-ban, 2 év után végre össze is költöztünk, majd egy évre rá, 2009-ben megkérte a kezemet. Nagyon boldog voltam, úgy éreztem, minden tökéletes, szép lassan haladunk előre, ahogyan egy kapcsolatban kell, és gondoltam, majd csak lesz akkor több is, de itt valahogy megrekedtünk teljesen. Azóta eltelt már egy csomó idő, de a házasság még mindig várat magára... 29 éves vagyok, ő már 30 és még mindig semmi! Nem tudom, miért jegyzett el, ha aztán nem akar elvenni, fogalmam sincs, mit gondoljak, de egyre jobban el vagyok keseredve!


Nagyon, de nagyon sokszor próbáltam erről beszélni már a párommal, de úgy tűnik, őt ez nem zavarja, hogy még mindig csak jegyesek vagyunk. Amikor megkért, akkor abban maradtunk, hogy még nem kezdjük el szervezni az esküvőt, mert előbb fejezzük be a sulit mindketten, majd utána. Szüleink is ezt mondogatták, előbb legyen meg a diploma, utána házasodjunk. Ezzel egyet is értettünk mindketten.


Na, lediplomáztunk (ő előttem egy évvel, de akkor még nem szóltam semmit, megvártam, míg én is végzek az egyetemen), utána újra felhoztam a témát. Előbb legyen rendes munkánk, majd utána. Ezzel is egyetértettem, kerestünk melót. Oké, munkahely megvolt. Akkor jött, hogy gyűjtögessünk még egy kicsit, legyen némi félretett pénzünk, mert hát egy esküvő drága. Oké, ez is rendben van, ezzel is egyetértettem, gyűjtögettünk. Megvolt a pénz. Hát, jó lenne egy saját autó, mert a munkába járás egyszerűbb lenne azzal. Jó, rendben, vettünk egy autót (pénz egy része el is ment erre), akkor jött, hogy na, most akkor megint gyűjteni kell, mert a kocsi elvitte az esküvőre spórolt pénzt. Gyűjtöttünk megint, még többet is, mint előtte, amikor a kocsi bedöglött... kéne venni másikat. Akkor már húztam a számat, mondtam, hogy azért na, ez nem így volt megbeszélve. Erre jött, hogy hát de autó nélkül nem tud munkába járni, az mindenképpen kell, és ne aggódjak, most sokkal több pénzünk gyűjt össze, mint korábban, simán marad még az esküvőre is, így meg úgy, amint megvan az új kocsi, rátérhetünk a lagzi szervezésére. Oké, megvettük az új autót, kezdtem volna nézegetni helyszíneket, keresgélni ruhát, írni a vendéglistát, amikor váratlanul elbocsátottak a munkahelyemről. Ó, hát akkor előbb kell nekem egy új állás, addig nem lehet esküvő, mert ki tudja, meddig leszek munka nélkül, kelleni fog a félretett spórolt pénzünk erre az időszakra, amíg nekem nincs bevételem.

Na, viszonylag gyorsan találtam is új munkahelyet, mondtam, hogy akkor talán folytathatnánk a szervezést, de akkor jött az, hogy előbb rázódjak bele a dologba, meg hogy 3 hónapos próbaidővel vettek fel, először legyen biztos az az állás, várjuk ki még, mi lesz 3 hónap múlva.

Morcos voltam, de gondoltam, legyen, ha eddig vártam, 3 hónapba már nem halok bele, kivárom. Kivártam. Múlt héten hosszabbították meg a munkaszerződésemet, úgyhogy hétvégén megint felhoztam az esküvőt, de most meg épp lakást akarna venni... ezen végül nagyon, de nagyon csúnyán összevesztünk, de ő váltig állítja, hogy mindent értünk tesz, kettőnkért dolgozik, a mi jövőnket építgeti, és épp azért kellene a lakás is, hogy legyen hová családot alapítanunk, ne egy albérleti panellakásban kelljen felnevelnünk majd a gyerekeket, stb, meg hogy ha nem szeretne és nem velem akarná leélni az életét, akkor nem is jegyzett volna el, ő igenis el akar venni, azért kérte meg a kezemet, de legyek már egy kicsit ésszerű, lássam be, hogy ez mind értünk van, a mi érdekünket szolgálja, hogy legyen saját lakásunk, legyen egy családi fészkünk, stb... és most természetesen én vagyok a hiszti hárpia, aki balhézik, hogy már megint nem lesz lagzija, de hát nem igaz, hogy valami mindig közbejön, ez már tényleg csak kifogás szerintem, viszont ilyenkor jön azzal, hogy ez a mi érdekünk, kettőnkért csinálja és ha nem akarna feleségül venni, nem jegyzett volna el...


Ti mit gondoltok?? Szerintetek el fog venni valaha?



2016. febr. 3. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjuk ott, hogy ha egyutt vesztek lakast, az sokkal konnyebb (hitel szempontjabol is) hogyha hazasok vagytok. Tehat ezt a problemajat nem igazan ertem.

Szerintem huzza az idot. Az en volt volegenyem volt ilyen. 3 honap utan kert meg, nagyon orultem akkor neki (hja a rozsaszin kod) de valahogy elobbre lepni csak nem akart. Mindig volt valami kifogas hogy miert nem. Mikozben a baratai, akik utanam jegyeztek el a baratnojuket, mind hazasodtak :) meg is jegyezte, hogy hat ok tovabbleptek...

En masfel ev utan leptem le mert meg akkor sem igazan adta jelet semminek, hogy haladnank valamerre, beszelni nem volt rola hajlando. En 29 voltam, o 36.

Aztan kiderult, hogy elottem ugyanezt eljatszotta egy masik lannyal (3 ev jegyesseg), majd utanam meg legalabb kettovel (az egyikkel 2 ev a masikkal nem tudom).

Az mas kerdes hogy ugye mi is mindent kozosben vettunk (amit o megtartott joreszt a szakitas utan, de ugy voltam vele, vigye ha akarja).

Most 46 eves es meg mindig egyedul van... vagy talan parkapcsolatban, de nem hiszem hogy meghazasodott volna barkivel is.

Amugy meg szerintem konnyen kiugraszthatod a nyulat a bokorbol, ha azt mondid neki : OK dragam, akkor legyen egy ket tanus eskuvonk, az nem kerul semmibe, es aztan ha majd lesz ra keret, akkor csinaljunk egy bulit a haverokkal meg a csaladdal.

Vegulis az eskuvoben nem a felhajtas a lenyeg, hanem az hogy osszekotod az eleted azzal akit szeretsz, nem?

2016. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Hétköznap esküvő ingyen meg lett volna bármelyik polgármesteri hivatalnál 2 tanuval. Utána,ha van elég pénz,csináltatok volna lagzit később.


Ezek után neked számítana az a papír,jelkép,gesztus? Mert szándék az biztos nincs a párodban :(


Nekem 10 év után már kedvem se lenne esküvőzni, nemhogy ez mellett az ember mellett a fiatalságom további éveit "elhasználni".


Szerintem elmentetek egymás mellett,ahogy "felnőttetek". Gyerek téma mikor jöhetne szóba? Arra vajon hány év vagy évtized alatt "gyűlne" össze a pénz?

2016. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem fog.


[link]


Az esküvő nem pénz kérdés, kell két gyűrű (ez ha jól értem megvan), de ez sem kötelező, kell két tanú, meg egy időpont az anyakönyvvezetőnél. Hétköznap ingyenes, hétvégén nálunk 5000. Bementek, megy a rizsa, igen-igen, aláírtok, kész házasok vagytok.

Ami ezen felül van, az mind a ti döntésetek, meg véleményem szerint pénzkidobás, de egyáltalán nem szükséges.


Egy autó ára nem elég az esküvőre? Esetleg kicsit faragni kell az igényekből, meg a vendéglistából.

Lehet, akkor a párod is könnyebben beadja a derekát.


Vagy leültök, megbeszélitek, hogy nem annyira fontos az esküvő maga, de jó lenne, ha lennének konkrét terveitek.

Pl. hogy mikor akar gyereket? Mert ez a másik kérdés, amit remekül lehet évről évre eltolni azzal a kifogással, hogy nincs rá pénz, most nem jók a körülmények, stb.

Gondolom erre az lesz a válasz, hogy esküvő után...


Nem tudom, neked mennyire fontos ez. Van, aki nem tudja másképp elképzelni az életét, van aki semmire se tartja az egészet. Előbb ezt tisztázd magadban.

Aztán dönts.


Ha MINDENÁRON, BÁRMI ÁRON esküvő kell, akkor szakíts vele.

Ha ezen kívül jól megvagytok, és el tudod képzelni vele az életed, akkor tíz év után nehogy egy ilyen hül.yeség miatt veszekedjetek állandóan!


Egyébként független attól, hogy házasságpárti vagyok, azt mondom, hogy ebben az esetben jobb ha te engedsz.

Annyit nem ér az egész.

2016. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem bántásként, de szerintem (is) csak kifogásokat keres. Persze úgy állítja be, hogy a végén ő lehessen az áldozat, szegény pasi aki gürizik a jobb életért, téged meg csak a fehér ruha érdekel.... Ha tényleg el akarna venni, akkor már megtette volna.

Mondd meg neki, hogy akkor ne legyen semmi körítés hozzá, kértek időpontot az anyakönyvvezetőtől szereztek két tanút vagy elhívjátok a szülőket és szépen összeházasodtok. Ez aztán tényleg nem kerül semmibe, még csak ki se kell öltözni. Nézd meg erre mit reagál. Persze ha továbbra is hitegetni meg halogatni akar, akkor azt fogja mondani, hogy az nem az igazi, meg ő hagyományosat akar, arra meg ugye kell a pénz, ami nincs meg már megint.

2016. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is ezt mondanám neki. Esküvő szűk családi körben, utána meg beültök vacsorázni egy szép étterembe. Az a baj, hogy borítékolom mi lesz a válasza. Annyira szeret téged, hogy meg akarja adni neked a "rendes" lakodalmat. Nem szeretné, ha kimaradnál a jó buliból, de sajnos arra még gyűjteni kell, de legyél türelemmel mert ő azon dolgozik, hogy te hercegnőnek érezhesd magad a te álomnapodon.


Ultimátum sem és a kényszerítés sem jó. Erre kell azt válaszolni, hogy neked erre van igényed. Mikorra szervezzük drágám?


Egyébként remélem, hogy boldog leszel vagy vele vagy mással. Én 6 évig vártam. Szakítottunk, mert Valentin napon megcsalt egy másik nővel, amikor én azt hittem hogy elutazott a legjobb barátjához. :) Rá pár hónapra megismerkedtem a vőlegényemmel, minden tökéletesen megváltozott és megkaptam azt akit mindig is szerettem volna, csak vak voltam előtte. Tavasszal házasodunk.

2016. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Én egy közel 8 éves kapcsolatból (amiből 4 év jegyességben telt) léptem ki, mert semerre nem haladtunk már. Néhány ponton hasonlóan alakult az életünk, mint a Tiétek (egyetem, összeköltözés, jegyesség, autó, esküvő tologatása stb.), de valahogy az utolsó 1-2 évben azt éreztem, hogy az elvileg közös életünkért csak én próbálok küzdeni, nekem vannak ötleteim, terveim, a párom pedig csak "asszisztál" hozzá és várja a sült galambot...
2016. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy csak kivár melletted ... ha annyira szerelmes lenne, nem halogatná ....

szerintem állítsd válaszút elé, ha nem, akkor meg lépj le, még fiatal vagy ! :)

2016. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Az első nagyon jól mondja, sok előnye van, ha házasokként vesztek fel hitelt, vagy akartok bármilyen támogatást az államtól. Az esküvő árának egy része ajándékként visszajön, így az nem csak kiadás, bevétel is, mindenképpen a lakásvásárlás előtt lenne érdemes megtartani, mert tök jó, h 4-5 év múlva majd lesz pénzed, ami utána megmarad (nekünk 2 millió volt ez az összeg), de akkor ez mehetne is bele a lakásba és jóval előbb teljesülne mindkét cél. Egyszerűen így logikus a sorrend pénzügyileg. mi is így csináltuk, októberben volt meg az esküvőnk és most kaptuk kézhez a papírokat, hogy a nevünkre került.


Ez közös pénzetek, nem határozhatja meg mindig ő, hogy mire menjen el. Vannak kényszerkiadások, pl. amikor az autó tönkrement, de a többi álmokról és vágyakról szól és ott igenis számít a véleményed és ezt ha nem veszi figyelembe, akkor gond van a pérkapcsolatotokkal.

2016. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

ragaszkodsz a nagy lagzihoz?

ha nem, akkor megmondhatod neki, oké, nem kell lagzi, 2tanú, egyszerűen. ha erre is húzza a száját..akkor lelépnék

2016. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

A végét már nem bírtam elolvasni. Legyen két tanús esküvő és akkor mindenki boldog.

Így is örülhetsz, ha még el akar venni ennyi nyavalygás után. Mindezt egy papírert. A párod nem mond butaságot, minden kellett, amit monditt.

Nincs pénzetek esküvőre, van ezzel így más is.

2016. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!