Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom megkérte a kezemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom megkérte a kezemet, és megkért, hogy költözzem hozzá, de szerintem hülyeség és felelőtlenség lenne ilyet tenni. Vélemények?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok a barátom 28. Négy éve dolgozik, és már összejött neki egy lakás meg egy kocsi. A szülinaponom elhívott vacsizni és megkérte a kezemet, és hogy költözzek hozzá. Erre elsírtam magamat! Szeretem őt, de még csak 19 éves vagyok és most kezdem a fősulit. És nem tudom, hogy mihez kezdjek magammal. Szeretnék külföldre utazni, az au-pairkedés is megfordult a fejemben, vagy más külföldi munka. Szerintem hozzáköltözni hülyeség lenne! Nekem nincs állásom, én nem tudnék beleadni semmit se a közösbe. Elvileg felvesznek államira, és a városban lakom (elég jó tanuló vagyok, plusz van kettő nyelvvizsgám). Egy fizetésből nem tudnánk megélni, ha a gyakorlati oldalról nézzük - mellesleg, nem is engedném, hogy ő tartson el - dolgozni meg nem akarok, addig amíg nem lenne muszáj. Persze, jó lenne vele élni, de nem túl okos ötlet "feleslegesen" nyomorogni. Amíg nincs munkám, addig nem akarok otthonról elköltözni. És nem lenne pofám anyáméktól pénzt kuncsorogni, hogy a párommal együtt lakhassak. Azonkivül a fősuli egy köpésre van tőlünk (5 percre), a barátom pedig a város másik felében lakik.
2015. máj. 20. 10:33
1 2
 1/12 Interferencia ***** válasza:
100%
Ez alapján igazad van, felesleges elsietni. Amúgy mit mondtál neki, és mióta vagytok együtt?
2015. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 éve lassan
2015. máj. 20. 10:39
 3/12 Interferencia ***** válasza:
100%
Akkor főleg korai még. Persze ő nyilván nem örül, mert szeretne házasodni, de hát ilyen ellentétekkel jár a korkülönbség.
2015. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kellene összeköltözni. Nem akarok gonosz lenni, de ahogy elnézem, nem is túl sok közös jövőtök van. Ő már valószínűleg a házasságot, talán a családot is fontolgatja, te meg ki akarsz menni külföldre dolgozni. Nem vagyok a nagy korkülönbség ellen, de nálatok ki fog ütközni.
2015. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Először gyakorlati oldalról vázoltam fel (az ő fizetéséből nem élnénk meg ketten). Utána mondtam, hogyha meg is élnénk, akkor sem lennék hajlandó ebbe belemenni. Azt is mondtam neki, hogy nekem jelenleg a tanulás a legfontosabb. Ő azt mondta, hogy nagyon szeretne velem élni, és tudja, hogy milyen szar nekem, hogy mindig közte a suli és otthon között "ingázom", és a kapcsolatunknak jót tenne, ha esténként lennénk együtt, így napközben mindenki tehetné a maga dolgát. Az eljegyzésre azt mondta, hogy nem jár együtt feltétlenül házassággal a közeljövőben. Csak szeretne eljegyezni, az esküvő ráérne a diplomaosztóig is.

Ez abszolút hülyeség, tudom, de az egyik barátunk azon poénkodik, hogy mikor lesz az esküvő, meg a gyerek. Mondom, hogy az még ráér. Erre ő, hogy az ő anyja 24 évesen szült. Erre belegondoltam, hogy én 24 évesen friss diplomás leszek, valszeg munkám se lesz, de ha lesz, akkor sem tudnánk fedezni egy újszülött költségeit. És akkor ebből nem lenne se au-pairkedés, se külföld, se semmi. Azért sírtam el magamat, mert ez így beugrott ott és akkor, amikor a párom megkérte a kezemet.

2015. máj. 20. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont emiatt ment szét egy kapcsolatom. Pedig összvisz 5 év volt köztünk de ő mindenáron családot akart én meg tanulni. Nem ment. Most, diplomával és szakvizsgával a hátam mögött úgy gondolom jól döntöttem. Szeretem a munkám nem keresek rosszúl megállok a saját lábamon és van egy jó párkapcsolatom.

Kérdező te tudod mit akarsz. Én is voltam külföldön Erasmussal és életem llegnagyobb élménye volt. Exem a szakításunk után 2 évvel megházasodott és amennyire látom boldog. Ám ez csak egy a lehetséges forgatókönyvek közűl.

2015. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Figyelj ha ezt így elmondod neki ahogy nekünk leírtad akkor semmi gáz nem lesz :)

Az eljegyzés neki idejében van de te még fiatal vagy hozzá. Ha nagyon szeretitek egymást akkor úgyis együtt fogtok maradni, azt meg hogy házasként vagy jegyesként vagy csak simán mint barát és barátnőként, az lényegtelen :)

2015. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ha négy év alatt saját erőből összehozott egy lakást akkor nem fogsz nyomorogni mellette, ha nem dolgozol akkor se.. :). Rá érsz dolgozni, ha elvégezted a fősulit.
2015. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően igazad van. Előbb legyen munkád. De kérdeznék valamit. Teszem azt, ha már van élettársad, férjed, esetleg gyereked, és akkor elveszíted a munkádat, elköltözöl a híd alá? Vagy mi? Csak mert azt íród, nem akarnád, hogy ő tartson el...(amit én teljes mértékben megértek) egyébként.


Amúgy a korkülönbség problémája nálatok előjött ilyen formában. Teljesen más életszakaszban vagytok, mások a vágyaitok stb... nem tudom mennyire lesz jövője ennek a kapcsolatnak, mert ha nemet mondasz, megbántod a párod, simán elhidegülhet, vagy akár szakíthat is. Ha viszont igent mondasz, a saját elveidet, igényedet adod fel. Egyik se jó.... Valami kompromisszumra kellene törekedni.

2015. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jav: írod
2015. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!