Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ugy érzem már tényleg régóta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugy érzem már tényleg régóta várok rá, szerintetek feleslegesen?

Figyelt kérdés
A párommal együtt vagyunk most nyáron két éve. Tavaly szétmentünk 3 hónapra mert felhivott a munkahelyemen hogy ő a munkatarsat szereti az elete szerelme. Utana szakitott a holgyel es ujra osszejottunk. Az volt a magyarazata azert volt ez mert az exem mikozben egyutt voltunk megkerte a kezem (2 evig eltem vele egyutt) ! es elotte eltitkoltam pedig nemet kapott az ex! ez meg nagyon az elejen volt.. en sem tudtam mitakarok ettol a kapcsolattol!aztan kezdtem beleszeretni... a parom es en 20-22 evesek vagyunk. o az idosebb. nekem mar regota van munkahelyem letettem a sulit es utana elmentem dolgozni. a parom szinten. viszont vagy naluk laktunk vagy nalunk. egyszer elmentunk alberletbe huzamosabn ideig (felev) nemment mert rosszul jottunk ki anyagilag es ra pedig szukseg volt otthon igy hazamentem a csaladjahoz vele. mindig mondtam neki vagyok ra h valaki eljegyezzen a szulinapomon v evfordulon. az elejen meg elis jegyzett volna szerelmes volt miutan ujra osszejottunk megvaltozott..nem ugyanolyan... es most lesz az evfordulonk se jegyez el..en bezzeg annyira szerelmes vagyok bele h magamra tetovaltam a szul datumat.. megbeszeltuk kozos tetkonk lesz abba nem ment bele megse..szoval ittvan rajtam! lehet mondani h szerencsetlen hulye fiatal vagyok..de en szeretnek eljegyzest nagyon! megha nemis vernenk nagydobra.. szerintem azok utan amik tortentek lehetne feljebb is emelni a kapcsolatot! szeretnem ha mondhatna ram igen o a mennyasszonyom. de o aztse mondja elettars. pedig vele elek fozok mosok takaritok ra. o pedig ezt szepen "elviseli" ha en aztmondom nemcsinalom mett felnott ferfi majd megcsinalja neki az anyja. kicsit elkenyeztett de szeretem meg igyis. de erzem h az eljegyzes jot tenne. most erzelmi valsahban vagyok kicsit. szerintetek?

2016. jún. 1. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elobb nojetek mar fel. Ez inkabb tini kapcsolat amit muveltek, te meg azt hiszed felnottek vagytok es eljegyzest akarsz. Nem funkcionaltok meg felnott emberekkent, csak dramaztok mint a gimisek...
2016. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát én ezt a kapcsolatot mindennek érzem így leírás alapján csak biztosnak nem. Márpedig szerintem akkor lehet eljegyzésben gondolkozni ha készen állsz a házasságra. Az eljegyzést szerintem követnie kell viszonylag rövid időn belül a házasságnak különben mi értelme? És addig nem lehet szó házasságról amíg nem biztos a kapcsolat.

Őszintén nem értem mit is szeretnél egy olyan férfitól aki látszólag nem ég a szerelemtől irányodba.

Én szintén két éve vagyok a párommal bár mi még nem élünk együtt mert tanulok de annak ellenére hogy nincs gond a kapcsolatunkkal ha most megkérne simán vissza adnám a gyűrűt.

20/l

2016. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakítani kéne, nem eljegyezni egymást.
2016. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 ++
2016. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igy is durva nem hogy össze házasodni

Adjatok magatoknak vagyis te adj magatoknak meg legalább 2-3 evet megis hova sietsz

Meg hatszor ki szeretsz belőle talán

Hiába nem gondolod most úgy

2016. jún. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek a hasznos valaszokat es velemenyeket! Tegnap felhoztam a temat es az erzeseim.. Nem haritott aztmondta hogy o is erzi a bizonytalansagot bar probalta elviccelni ezt az egeszet.:)De osszeszedtem a gondolataim es csak annyit mondtam neki szeretnem ha kicsit mostmar lepnenk a gyerekszerelembol feljebb mert nekem ez keves szeretnem ha komolyabb lenne hogy tudjam melletem van a helye es ezt o is igy erzi . Ha nem akkor pedig mondtam neki ne raboljuk egymas idejet hiaba szeretem de nem lehet ezt orokke igy hogy barmikor kisetalhat a kapcsolatunkbol ha jon olyan akit jobbnak lathat... Sorry ha neha erthetetlenul irok csak telefonrol nagyon rossz igy irni !
2016. jún. 2. 07:57
 7/10 anonim ***** válasza:
És mit reagált?
2016. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy elég gáz sztori ne haragudj. Az eljegyzéstől nem lesz jobb a kapcsolatotok ha most egy rakás sz.r. Márpedig az. Költözz inkább haza. Miért akarsz mindenáron eljegyzést? Ráérsz még, előbb legyen egy normális kapcsolatod.
2016. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

egyrészt fiatalok vagytok eljegyzéshez, másrészt az eljegyzés nem javít egy kapcsolaton. sőt a házasság sem javít rajta - általában inkább rontani szokott, ha nincsenek meg a biztos alapok (és még ha biztosnak látszanak az alapok, akkor is sokszor megromlik idővel egy házasság).


a leírásod alapján az látszik, hogy te nagyon szereted a jelképeket. ragaszkodsz a tetováláshoz, az eljegyzéshez, évfordulóhoz. de ezek csak szimbólumok. olyan szimbólumok, amik jól mutatnak, ha jól működik egy kapcsolat, de legfeljebb pótszerek, hogyha a kapcsolat nem működik jól.


ne eljegyzést akarj, hanem egy jól működő, kiegyensúlyozott kapcsolatot, amiben mindketten jól érzitek magatokat és úgy érzitek, hogy egyenlő mértékben veszitek ki a részeteket belőle. javítsatok a kommunikációtokon, menjetek el EGYÜTT egy kommunikációs tréningre, párterápiára, tánctanfolyamra, bárhova, ahol együtt és egymással tudtok foglalkozni és ami a fejleszti a kettőtök közti összhangot, kommunikációt és aminek a tanulságait átvihetitek a hétköznapokba.


a közös jövőt tervezzétek meg együtt és építsétek fel közösen. aztán, ha kiegyensúlyozottan működik a kapcsolatotok már legalább 5-7 éve, legalább 2-3 éve együtt is éltek (lehetőleg egy külön lakásban, nem valamelyikőtök családjánál), akkor lehet érdemes elkezdeni gondolkodni az eljegyzésen és a házasságon. addig szerintem felesleges erőltetni bármi ilyesmit.

2016. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, azt csinálsz az életeddel amit akarsz, a te döntésed. Meg a pasidé, ha megkér. De ha több esze van mint neked akkor nem teszi.


De szerény véleményem szerint hatalmas hiba lenne erre a kapcsolatra házasságot alapozni.

Mert ugye az eljegyzés azt jelenti, hogy szeretnétek 1-2 éven belül összeházasodni. Ezzel nem lép szintet a kapcsolat, ettől nem lesz jobb.

Egy jegyesség senkit nem fog megvédeni attól, hogy kisétáljon a kapcsolatból, de még a házasság sem, és az sem ha "véletlenül" szándékosan teherbe esel és ezzel akarnád magadhoz kötni. Már ha esetleg ilyesmi jutna eszedbe. Ha ott akar hagyni akár egy újabb nőért megint, akár azért mert rájön hogy nem illetek össze, akkor ott is fog hagyni. Ha eljegyez ha nem.


Ez egy bizonytalan kapcsolat. Bizonyíték erre az, hogy a pasid otthagyott egy másik nő miatt, és hogy csak 2 év alatt már egyszer eljutottatok oda, hogy szakítás volt. Erre nem jó ötlet egy eljegyzés , semmi értelme, mert komolytalan lenne. De te tudod.


Miért kell az a gyűrű egy ilyen kapcsolatba? Azért hogy mutogathasd a barátnőidnek? Inkább próbáljátok megmenteni ha még lehet, ne egy komolytalan eljegyzéssel a szőnyeg alá söpörni a problémákat.

2016. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!