Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, ha egy férfinak az a feltétele a házassághoz, hogy először a nő is végezzen az iskolában és kezdjen el dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek elfogadható az, ha egy férfi ilyen feltételhez köti még az eljegyzést is? Hogy a nő előbb fejezze be szépen az egyetemi tanulmányait és találjon valami munkát, ő meg majd utána megkéri a kezét? Ez normális hozzáállás?


A férfi már 3 éve lediplomázott és azóta dolgozik. Azt mondja, addig nem kéri meg a nőt, amíg ő is be nem fejezi az egyetemet és nem kezd el dolgozni, mert a férfi szerint ez hozzá tartozik egy felnőtt párkapcsolathoz és így lenne a normális, ugyanis házasodni is felnőtt párkapcsolatokban szoktak.


Szóval nektek mi a véleményetek erről?

Igaza van, vagy ezzel csak időt akar nyerni?



2016. szept. 15. 07:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
35%
Es aki pl nem diplomazik le? Az nem hazasodik? Eljegyzes szerintem akarmikor mehet, igazabol hazassag is bar ha azt mondana eskuvo diploma utan az ugy ok, ne ezzel kelljen foglalkozni amig tanulni kell. Ez inkabb sznobsagnak hangzik, hogy o csak diplomas not akar eljegyezni, vagy idohuzasnak.
2016. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen érthető, hogy nem akarja eltartani.
2016. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%

Nőként mondom, szerintem teljesen igaza van. Én sem szeretnék addig férjhez menni, míg nem vagyok önálló. Ehhez meg hozzátartozik, hogy van munkám és keresetem. Bármi történhet, nem szabad kiszolgáltatottnak lenni.

L/25

2016. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem elfogadható, meg az ellenkezője is. Hölgypartner döntse el, hogy ő elfogadja-e. Ha igen, akkor tanuljon, és keressen munkát. Ha nem, akkor szakítson és keressen más pasit.
2016. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igaza van, nálunk is hasonló a helyzet.

Na mondjuk a suli kérdés nem ennyire egyértelmű nálunk.

A párom is ezt az elvet vallja, illetve én is. Ugyanakkor megcsúsztam az egyetemmel, iskolaváltás miatt (nappaliról levelező fél év múlva) ráadásul csúszok még egy félévet.. Terveztük az esküvőt alapvetően x időpontra, de mivel csúszok, ezért már eleve x+félév mire végzek.


Az alap diplomám már megvan, dolgozok teljes állásban és ennek az az ára, hogy az egyetemet, mivel nappali képzés, nem fogom tudni befejezni 2 év alatt, mert a 30-35 kreditet nem lehet megcsinálni így.

Szóval megmondtam neki, hogy oké, van egy diplomám, van egy jó állásom, nem kell eltartani, ez igazából sose volt kérdés, és innentől kezdve ne kösse az msc diplomámhoz az eljegyzést/házasságot, mert az majd meglesz valamikor.


Tehát az, hogy az ember dolgozzon (a teljes állás praktikusan a suli elvégzése után tud megvalósulni) egy teljesen jogos elvárás.

2016. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem elfogadható. Nem attól lesz felnőtt egy párkapcsolat, hogy egyik fél sem tanul vagy mindkettő dolgozik. Hány olyan helyzet lesz még, hogy ezek nem teljesülnek?


Szerintem eljegyzésnél csak az fontos, hogy a férfinek legyen félretett pénze gyűrűre.


Esküvőt mehet a suli után, de az is csak azért, hogy ne kelljen 2 helyre figyelni egyszerre. Meg ugye ki fizeti a lagzit? Lehet a srác fél attól, hogy mindent neki kell állnia. Együtt éltek gondolom, tehát csak van pénzed valahonnan.


Igazából itt érvelni felesleges, nehogy már rá kelljen beszélni a hapsit a lánykérésre.


Most tényleg azt szeretnéd, hogy valaki azért kérje meg a kezed, mert lediplomáztál? Vagy mert végre van állásod?


Szerinten akkor kell megkérnie a férfinak a nőt, amikor jön az érzés, hogy vele akarja leélni az életét(persze normális embernek akkor jön ez, ha már tudja milyen együttélni a másikkal, és tudja, hogy ezt akarja a következő 50 évben átélni).


Amúgy nekem ezt annakidején az összeköltözéshez kötötte a srác, hogy ha rendes állásom lesz, amit diplomával tudok csak megteremteni, majd ki tudom fizetni mindennek a felét, és még sok fog maradni is. Mondta ezt úgy, hogy diplomával és munkával csak egy szobát tudott bérelni és megtakarítása sem volt.


Elköltöztem én is, kivettem egy szobát én is diploma és állás nélkül(suli melletti munkából, meg támogatásokból, meg gytből).


Dobott.

2016. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Ha ezt a konkrét esetet vesszük, amiről írtam, akkor itt a lány nem Msc diplomát csinál, hanem még csak a Bsc-t, tehát ha úgy vesszük, most szerezné meg az első rendes szakmáját. Ezt leszámítva meg ugye csak egy érettségije van, amivel anno felvették az egyetemre.

Az egyetemi képzésből kb fél éve lenne még hátra a lánynak, tavasszal diplomázna és utána tudna teljes munkaidejű állást keresni. A férfi azt mondta, ez a fél év legyen meg, utána szerinte nincs akadálya az eljegyzésnek, de korábban nem látja értelmét. Szerinte reális a kérése. A lány viszont kissé nehezményezi a dolgot, szerinte ezen a fél éven már nem múlna semmi.


Ezért érdekelne mások véleménye is a témában. :)

2016. szept. 15. 08:31
 8/48 A kérdező kommentje:

Nem rólam van amúgy szó, de a nagyon szűk családi körömben történt (ill. történik éppen) ez az eset. :)


Ami az együttélést illeti, természetesen együtt élnek, de főleg a srác keresetéből. A lány nem dolgozik, mivel még tanul - bár mivel jól tanul, így valamennyi pénzt kap az egyetemtől is ösztöndíj gyanánt -, viszont mondhatjuk, hogy elsősorban a fiú tartja el.

2016. szept. 15. 08:36
 9/48 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a mások véleménye pont tök mindegy. Az a lényeg, ők ketten hogy egyeznek meg. Mindenki olyan feltételeket szab, amilyeneket akar, és a másik olyanokat teljesít, amilyeneket akar. Legyen az állás, diploma, mínusz 20 kiló, körömrágásról történő leszokás, raszta haj kibontása, csillámfaxlámás tetkó a fülre stb. A kívülállók véleménye irreleváns, azt a házasságot ők kötik, nem kívülállók, nekik kell tudni megegyezni, együttműködni.
2016. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%

A srác kvázi eltartja a nem dolgozó barátnőjét, a csaj még most végzi a bsc-t (tehát feltehetően elég fiatal még), és igaza van, ezen a fél éven nem múlik semmi. Tehát nyilván nem hal bele a csaj, ha a párja nem jegyzi el ebben a fél évben, hiszen ezen nem múlik semmi.


Szerintem teljesen igaza van a srácnak, és a csaj csak egy gyűrűt akar, amivel villoghat, ha ő ezt ép ésszel nem éri fel.

2016. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!