Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek meg fogja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meg fogja kérni a kezem valaha?

Figyelt kérdés

Majdnem 5 éve vagyunk együtt, egy kislányunk van, aki 14 hónapos. Amikor megszületett a lányunk, 3 hónap után itthagyott minket, mert nem érezte készen magát az apaságra. Fél év után vissza jött, kérte hogy bocsássák meg neki, és megígérte hogy mindent megtesz, hogy bebizonyítsa hogy megbánta és megváltozott. Egyenlőre nagyon jó, szuper apa és a párkapcsolatunk is sokkal jobb, mint volt. Nem veszekszünk, meg tudjuk beszélni a dolgokat, segít mindenben kérés nélkül.

Még amikor összejöttünk, beszéltünk a házasságról, mert nekem nagyon fontos, és nem akartam olyan emberrel lenni, aki szerint a házasság "csak egy papír" (ha ezt gondolja valaki az nem érdekel, nem az én dolgom, de nekem fontos a házasság, és olyannal akartam lenni akinek szintén fontos). Sokat veszekedtünk régebben, hogy miért nem kérte meg már a kezem, és nem azért mert én nyaggattam miatta, hanem mert ő ígérgette nekem, hogy "majd fél éven belül", aztán "ha együtt lakunk már", "ha együtt leszünk 3 éve" stb stb. De ennek ellenére soha nem kérte meg a kezem, ami nagyon bántott, bár próbáltam nem mutatni, párszor kibukott belőlem veszekedés közben. Amikor jött bocsánatot kérni, akkor a házasságról is beszéltünk, és azt ígérte, hogy ha jól mennek a dolgok, akkor végre megkéri a kezem.

Tegnap pedig viccelve valami olyasmit mondtam, hogy "na látod milyen jó barátnő vagyok, nem is értem miért nem vettél még el" és ő meg azt mondta rá, hogy "én se értem miért".

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek betartja amit ígért, és tényleg meg fogja kérni a kezem nemsokára, vagy ne számítsak rá? Már annyiszor ígérte, hogy nem merem beleélni magam. Amúgy sokszor próbáltam túltenni magam rajta, hogy az se baj, ha sosem házasodunk össze, de nem ment. Pedig konkrétan éveket töltöttem azzal, hogy próbáltam elfogadni, hogy nem házasodunk össze soha.

(Tudom hogy hosszú és bonyolult lett, bocsi.)


23N 23F


2017. júl. 26. 12:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek születése után nem sokkal lelépett. Ebből arra következtetek, hogy nem bírja a kötöttségeket. A házasság hasonló dolog, csak kevésbé fontos mint, az hogy a gyereke mellett ott legyen. Adj neki időt, még fiatalok vagytok, bármi történhet. De a helyzet az, hogy azzal is számolni kell hogy nem fogja megkérni soha sem a kezed. Nem azért mert nem szeret, hanem azért mert kötöttség. Neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb és mennyi időt adsz erre. Na meg beszélgetni sem ártana, hogy mégis mitől fél és mit gondol erről. De nem felszínesen, hanem nyugodtan leülve úgy hogy ne érezze azt rajtad, hogy neked kell megfelelni és nem mondhat "rosszat".
2017. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
egyszer már lelépett, szted ha megkér és elvesz, akkor mi lesz? nem tud lelépni. vagyis nem, sose fog megkérni.
2017. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy ha tényleg szeret, akkor megteszi ezt értem. Mivel tudja, hogy ez nekem mennyire fontos. Amúgy is mivel jogilag semmi közünk egymáshoz, ha pl baleset éri és kórházba kerül, be se engednek hozzá, mert nem vagyok hozzátartozó. Vagy ha velem történik valami... Szerintem 5 év elég idő ahhoz, hogy tudja, hogy velem akar-e lenni. Mert ha nem képes ennyi idő után se elvenni, akkor nem szeret eléggé. Nekem a házasság fontos, az elköteleződés jelképe, azt jelenti, hogy megtaláltam a társam, akivel le szeretném élni az életem, és azt akarom, hogy ezt egy gyűrűvel mindenki tudja. Nagyon fontos nekem a házasság, és ha nem vesz el, akkor inkább leszek egyedül (bármennyire is szeretem), mint egy olyan kapcsolatban, ahol a páromat nem érdekli, hogy mit szeretnék.
2017. júl. 26. 12:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Túl fiatal,lehet hogy megbánta hogy lelépett,de nem tudnám neki elfelejteni.Nem fogja megkérni a kezed mostanában.
2017. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Amikor bocsánatot kért, akkor erről is beszéltünk, hogy nagyon nehéz volt az a fél év egyedül egy pici babával, és elfelejteni soha nem fogom tudni, ha nagyon igyekszik mostantól, és jó apa és társ lesz, akkor talán egyszer meg tudom majd bocsájtani.
2017. júl. 26. 12:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ha annyira fontos neked miért szültél házasságon kivül???

becsúszott, tán?

2017. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
"ha tényleg szeret, akkor megteszi ezt értem." - éljen az érzelmi zsarolás!
2017. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, becsúszott, egyszer véletlenül nem védekeztünk elég jól. És miért lenne érzelmi zsarolás? Ő az, aki éveken át mondta, hogy megkéri a kezem, aztán nem lett belőle semmi. Főleg úgy, hogy tudta, hogy ez mennyire fontos nekem, mivel a kapcsolat legelején tisztáztuk!
2017. júl. 26. 15:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tyuuu te jo isten ez mindenhol el lett cseszve, ahol csak lehet. Szerintem már ne várj ilyet gyerek után. Főleg, hogy volt, hogy le is lépett, te pedig visszafogadtad
2017. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

elég önző dolog ez, amikor tudja hogy neked fontos és csak hiteget.

szerintem sem érzelmi zsarolás. úgy értem, ha tudja hogy neki ez fontos, hogy erre vágyik, hogy csak olyan emberrel akar együtt lenni, aki el is veszi, akkor mégis hogy szerethetné, ha tudja hogy soha az életben nem fogja megkérni a kezét?

én nem tudom, megkéri-e vagy sem. lelépett, de aztán mégiscsak visszajött és jó apa meg társ. lehet idővel ez is menni fog neki. de az is lehet hogy nem.

te tudod mennyit éri meg várni rá.

2017. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!