Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési gyűrűt keresek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési gyűrűt keresek holnap-holnap után Budapesten. Melyik ékszerboltokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Egyszerű, letisztult ezüst gyűrűt keresek. Ha van kis lila, rózsaszín, vagy valami halvány piros kristály berakása az is megfelelő, de ne legyen barokkosan giccses.

Nem kell színezüst, teljesen megfelel ha valamilyen ötvözet, a lényeg hogy ezüstös színe legyen. Nagyon pici kezű lányra lesz, szóval olyan bolt kéne ahol akár több méretben is van helyben gyűrű.



2017. dec. 26. 17:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
pl a westendben millió ékszer üzlet van, ott tuti van ilyen is.
2017. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Szerintetek nyitva lesz az üzletek legalább egy része 27-én vagy 28-án?


Egyébként köszi hogy mondod, pont a 4-6 vonalán fogok menni majd, az teljesen jó.

Igen, ezt kifelejtettem, lehetőleg metróval, villamossal megközelíthető belvárosi dolog kell. Szorít az idő, csak átutazom Budapesten.

2017. dec. 26. 17:49
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

Ja, a Westend lesz a legdrágább.


Olyan elcsépelt karácsonykor az eljegyzés. :(


De te tudod.

Viszont: eljegyzésre ezüstöt?

Szerintem nem illik.

Olyan olcsójános-hatást kelt.

Sóher pasi, aki még a lány kezét is ezüsttel kéri meg.

Egyszerűen nem illik.

Tudom, hogy sokan jobban szeretik az ezüstnek a színét.

Ilyenkor szokták a fehéraranyat választani.

Én úgy gondolom, ciki lenne ezt a folyamatot ezüsttel végigjátszani.

De a ti életetek.

2017. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem karácsony alkalmából, sőt semmilyen alkalomból. (28 az mióta karácsony???)


3 hete külföldön vagyok, szóval egyáltalán nem volt időm előbbre hozni az eljegyzést, utána meg másik városban leszek huzamosabban, de nem bírom már tovább húzni vonni a dolgot. Most két ünnep közt mindketten itt leszünk egy településen, akkor miért ne most? Mert két ünnep közt van? Kit érdekel? Karácsony megvolt, szilveszter meg annyiból áll hogy éjfélkor koccintunk egy pohár pezsgővel.

2017. dec. 26. 18:38
 5/25 A kérdező kommentje:

És olcsújános... Egyrészt kezdjük ott hogy nincs beépített spektroszkóp, vagy bármilyen anyag detektor a lány szemében, baromira nem az fog neki először eszébe jutni hogy "Ahhhh, ez csak 35% nemesfémet tartalmaz, ez így túúúúl olcsóóó".

Ha te így működsz....sajnálom a párodat....

Másrészt, mindketten 20 évesek vagyunk, ösztönmdíjból és diákmunkából élünk. Nincs pénzem tiszta fehérarany plusz dél-afrikai lila gyémánt berakásos gyűrűre. És szerencsére nem egy pénzéhes hárpiát szándékozok elvenni.

Mivel lányból van, így beszélt már ékszerekről nekem, mert épp szóba jött, és mondta hogy az aranytól a hányinger kerülgeti. Olyan bizánci giccses "nakiakirálygyerekek" hatást kelt. Amivel egyetértek, a karomat vágnám le ha aranyat kéne hordanom. Az arany maradjon meg a széfben, nem kézre való.


És köszi a konstruktív kommentet, nyilván mélyebben nbelelátsz az én kapcsolatomba mint én magam.

2017. dec. 26. 18:44
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a keret? 30-40 között már kapsz fehérarany gyűrűt, 5-15 ezer körül pedig ezüstöt. Az ezüst hátránya, hogy feketedik és puhafém, könnyen törik, deformálódik. Westendben pl az Apacsban egész jó minőségű ezüst ékszerek vannak, azt hiszem gyűrű is van. Fehéraranyban és az úristen házasodunk boltot ajánlom. A Bikás parknál (m4-es megálló) van, sok gyűrűjük van, többféle méretben. Viszont annál jó lenne többet tudni, hogy pici kezű, mert én azt hittem nagy kezem van, ehhez képest kétszer kellett visszavinni szűkítésre a gyűrűm, mert 6 mérettel lett nagyobb, mint ami végül kellett. 56 helyett csak 50-es kellett. (nem hordok gyűrűt, így házimódszerrel mértük le egyszer rég)
2017. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé felkaptad a vizet, szerintem ok nélkül.

Nem akartalak megbántani.

Rendben, nem karácsony, de azért dec 28. nem áll távol tőle.

Nem kell senkit sajnálnod, én sem vagyok pénzközpontú, egyszerűen így érzem.

At arany nem kézre való?

A legalavetőbb ékszer-alapanyag.

A kezedet levágnád...hát kétlem, bár még fiatal vagy. Idővel az ízlésed is formálódik és komolyodik.

Gondolom, szeretnél majd később egy komoly állást, ami jól is fizet, de legalább meg lehet élni belőle.

Hidd el, hogy nem fognak komolyan venni, ha 3000 ft-os karikagyűrűd lesz. És nem azért, mert mindenki felszínes és a külsőségekre megy rá. Hanem mert egész egyszerűen enneknem ez a módja.

Olyan, mintha majd az esküvődre is farmerban meg izzadt pólóban mennél be.

Hiszen nehogy már a külsőségekről szóljon, nem igaz?

Az embert szeresse benned, ne a 100 ezres öltönyt meg a BMW-t!

Nézd. Amikor az én párom megkérte a kezem, középiskolás volt, és hidd el, semmink nem volt. Vagy épp végzett és munkát keresett? Nem emlékszem. Árvaellátást kapott, akkor 24 ezret. Mondjuk mint a te ösztöndíjad.

Bementünk egy üzletbe, és én választottam ki, hogy olyat viseljek, ami tetszik. 8-9 ezer ft körül volt.

Utána én még vettem magamnak arany gyűrűket, nincs sok, csak 3-4 db, de nem is hordom.

Eltelt pár év, nem tudom, hogy alakult az arany ára, de én az 1 g-os gyűrűket 3-4 ezerért vettem.

Amúgy meg karikagyűrű ügyben sokan szét szoktak nézni zaciban is, mert 100-120 ezer egy pár gyűrű, és az nem kevés.

Nem gondolom, hogy a lány, akit elvenni szándékozol, egy pénzéhes kis liba lenne.

De akkor is. Add meg a módját, legyen mire emlékeznie.

Inkább várj pár hetet.

És ha már itt tartunk, zaciban vagy webshopban is szétnézhetsz, az ékszer örök, nem veszít az értékéből. Mármint a nemesfém. Nem kopik, nem használódik el.


Amit viszont javaslok a jövőre nézve: e legyél idegbeteg, és ne húzd fel magad a semmin.

Komoyltalan vagy, de ez a korodbónak betudható.

Elhiszem, hogy szereted azt a lányt, és ő is téged. De hidd el, 20 évesen még minden más. Ha most megkéred a kezét, a lagzira úgysem lesz pénz. VAgy bementek 2 tanúval és lehet, hogy mosolyogni fog, de azért marad egy keserű szájíze, hogy ez olyan snassz. Királynő akar lenni, élete nagy napja. Akkor is, ha nem ezt mondja.

Tudod, mennyi egy étterem? Csak a szűk családnak? 300-600 ezer. Egy fotós? 150 ezer!

És nem, nincs olcsóbb!

A ruha 80-200 ezer.

Rhadt nagy biznisz az esküvő.

HA meg erre tudod, hogy egyelőre nem lesz, és 5 évig jegyesek lesztek, akkor nem éri meg várni 1-2 hónapot, és venni egy 15 ezres gyűrűt?

Emiatt pedig lepontozhatsz, de már van némi élettapasztalatom: a 20 évesen szövődött szerelmek a legritkább esetben tartanak örökké. Még ha esküvő is lesz belőle, gyerek már nem valószínű, és néhány éven belül válás. Ne így legyen nálatok, sőt legyen Ő az igazi, de azt akarom mondani, hogy nem kell ezt így elsietni, ha még ma keresed az ékszerboltot, 26-án, akkor nem tervezed te ezt hónapok óta. Nyugalom, nem hajt a tatár, inkább legyen az egész egyedi és emlékezetes, mint gyors és semmilyen.

2017. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Írtam én hogy 3000? De látom te már zsigerből kiscsikózol, holott összesen 3 kommentet ismersz belőlem. Jóvanna, alászállt a Gyik császárnője, köszönöm hogy volt szerencsém elolvasni.


Egyébként ha szétnézel az ékszerboltok honlapjain, az ezüst is 20-tól felfelé néz ki normálisan. Addig mindenféle vicek-vacak bizsuk vannak csak.

De tudom tudom, jön az "anyád lehetnék" meg a "tojáshéj a..." frázis, szóval inkább maradjunk annyiban hogy más a véleményünk.

2017. dec. 26. 19:57
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Te normális vagy?

Csak írtam egy számot.

Le is írtam, hogy én nem tegnap várásoltam aranyat.

Mi lenne, ha értelmeznéd a dolgokat?

Miféle császárnő?

Gondolkozz már el, mert nagyon el vagy szállva magadtól.

Egy normális segítséget, jótanácsot nem tudsz értelmezni, csak agresszívan leosztasz és okoskodsz.

Vegyél már vissza, teljesen normálisan és segítőkészen álltam hozzád!

Ennyi idősen már illene értemezni a leírtakat, de úgy látom, ez nem megy.

Meg sem fordult a fejembben, hogy anyád lehetnék.

Egyébként nem lehetnék, nincs köztünk annyi, hidd el.

De neked nem való még házasság, azt már ennyiből is látom.

Idegbeteg vagy, és hisztis.

Ez álal akarsz felnőttnek tűnni?

2017. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Bár egyáltalán nem a magánéleti helyzetem volt a kérdés kiírásának az oka, azért leírom.


16 évesen leléptem otthonról, azóta nem is tartom a kapcsolatot semmilyen szinten se. Élnek, halnek-e, nem érdekel. Szóval a család az én oldalamról nem fog sokba kerülni egy esküvőn. Ő oldalán meg 2 szülőn és 10-20 ismerősön felül nincsenek mások. (örökbe fogadott).


Fotós barát van, szóval ő haveri alapon feléért jönne.


Az élettapasztalat meg olyan dolog hogy mindenki tud mutogatni a személyijére hogy mikor született, és hogy már hány évet ült az élet iskolájában....

Az ismerőseim közül akik már házasok (30 felettiek) sokan első szerelemből házasodtak. Szerintem a létező legboldogabb házasok közt vannak a világon, és életük legjobb döntését hozták (meg persze ők is így vélik). Na most kinek van igaza, Senkinek, mer ez nem egzakt tudomány.


Magánéleti topikot lezárnám ha nem gond.

2017. dec. 26. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!