Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy zajlik egy eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy eljegyzés manapság?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérni barátnőm kezét de nem igazán ismerem a szokásokat. Mindketten egyetemisták vagyunk (25 és 24 évesek) és 8 éve együtt járunk. Az édesapját kell előbb megkérdeznem vagy ez már csak a régi filmekben van és senki nem csinálja? Az már megvan hogy fogom feltenni a nagy kérdést a barátnőmnek (ha jól tudom ennél a résznél kell a köves gyűrű és a letérdelés :D) és utána egy eljegyzési parti keretein belül jelentjük be a családnak és közeli barátainknak a házassági szándékunkat? És miből áll egy eljegyzési parti? Fogalmam sincs hogy mennek ezek a dolgok viszont szeretnék mindent jól csinálni ezért kérek egy kis segítséget.
2017. dec. 29. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszeljetek meg. A papatol valo elkerest melliznem. Megalazo.

Az elmult par evben 2 eljefyzesi proceduran voltam. Mindket esetben a par megbeszelte azt, hogy eljegyzik egymast, es egy csaladi ebed kozben tortent meg a dolog. Az egyik eljegyzes egy berelt kastelyban volt vagy 60 emberrel. A masik kicsi, szulok es testverek.

Egy kollegam otthon megbeszeltek, gyuru, es csak bejelentettek otthon.

Ahany haz, annyi szokas.

2017. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Hello. Leszel a menyasszonyom?

Qurva bonyolult

2017. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Ahány ház, annyi szokás, ezt neked kéne a barátnőddel megbeszélni.


"Az már megvan hogy fogom feltenni a nagy kérdést a barátnőmnek (ha jól tudom ennél a résznél kell a köves gyűrű és a letérdelés :D)"

Nem, nem kell! Engem a hideg ráz ezektől a letérdelős, kövesgyűrűs ámerikái showelemektől. Kérdezd meg, hogy szeretne-e hozzád menni. Ha megbeszéltétek, hogy igen, akkor illik a családnál is bejelenteni. Szerintem szép gesztus az apától való elkérés.

2017. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

megkéred - válaszol

elmondjátok szülőknek, barátoknak

eljegyzési buli, ha akartok

megszervezitek az esküvőt

2017. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. beszéljétek meg!, ki mit gondol róla

2. ha mindketten úgy ogndoljátok, szeretnétek a dolgot, akkor még mindig meglepheted valamikor egy gyűrűvel, mert 100% igent mond

3. apától elkérés, ne, ebbe neki nincs beleszólása, hanem közlitek a szülőkkel, hogy mi a helyzet

2017. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Apjàtól ne kérd el, az már tényleg csak egy régi szokás. Ciki lenne. Kettőtökre tartozik az eljegyzés. Ha megtörtént majd bejelentitek kette a szülőknek.
2018. jan. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az apától való megkérés szép gesztus, de talán a mai világban már nem is kötelező. Mindenesetre, ha jóban vagy a papával, biztos jól fog esni neki.


Maga az eljegyzés általában köves gyűrűvel történik, de van ahol karikagyűrűvel. Ízlés és pénztárca kérdése.


Nálunk parti nem volt, egyszerűen csak elmondtuk a szülőknek, hogy mi történt egy ebéd keretei között. Gyűjtöttünk az esküvőre, nászútra.

2018. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!