Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ebben az esetben illene egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben illene egy eljegyzési ebéd?

Figyelt kérdés
Idén megkérte a kezem a párom. Abban viszont megegyeztünk hogy majd csak 3-4 év múlva szeretnénk esküvőt tartani. Szüleim viszont úgy tervezték, hogy szervezni kéne egy ebédet, hogy ezt megünnepeljük mégis. Mivel váratlan anyagi kiadás jött nekik közbe, meg így az év vége nagyon sűrű egyébként is, így ez elmarad már idénre biztosan. Viszont én elég bizonytalan is vagyok, hogy egyáltalán illő lenne-e ha a szüleim szerveznének ebédet? Meg egyáltalán kell-e bármi is, hiszen esküvő még jó darabig nem is lesz. Én ezért is nem terveztem, hogy tartanánk bármit is, hiszen nem jövőre esküdünk. Vagy ettől még lehetne? Mit gondoltok?

2017. dec. 15. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Az ejegyzési ebésnek nincs köze az esküvőhöz- ahogy a neve is mutatja. Szerintem simán lehet eljegyzési ebéd attól még, hogy sokára lesz az esküvő.

Nekem inkább az a fura, hogy minek az eljegyzés még, ha négy év múlva lesz csak esküvő?

2017. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A párod mit gondol erről?
2017. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én még vártam volna az eljegyzéssel, pont amiatt mert még nem állunk úgy hogy esküvő legyen. Párom viszont úgy döntött, hogy szeretné úgymond megerősíteni a kapcsolatunkat, így egy szép lánykérést szervezett. :) Aztán persze megállapodtunk abban, hogy akkor kelünk egybe amikor akarunk.
2017. dec. 15. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem megtisztelhetitek a szüleiteket azzal, hogy egy közös ebédet megszerveztek, ahol ők is jobban megismerhetik egymást. Végül is ennek az ebédnek ez a lényege, hogy a két család találkozik, a mellett, hogy úgymond megünneplik magát a lánykérés, és igen válasz tényét.

Ez nem függ attól, hogy mikor lesz az esküvő.

2017. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak hogy ezt a szüleim úgy tervezték, hogy maguk szerveznék meg. Én pedig hirtelen nem is tudtam rá mit mondani amikor említették. A lánykérés egyébként még nyár közepén volt.
2017. dec. 15. 13:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne eljegyzési ebédnek, hanem a szülők ismerkedési ebédjének hívjátok, vagy ilyesmi, ha ettől kisebbnek érzed a nyomást. :)
2017. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, a szüleid értem. De meghívják rá az ő szüleit, nem?
2017. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy meghívnák-e őket is. Egyáltalán hogy csak a szülőket kell-e ilyenkor hívni vagy a többi családtagot is? (testvérek)

Egyébként a szülők ismerik egymást, nem először találkoznának.

2017. dec. 18. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges. Ha akartok tarthattok, de, hogy illene az hülyeség. Mint, ahogy az is, hogy csak akkor lehet eljegyzést tartani ha azt azonnal esküvő követi. NINCS ilyen szabály, hogy egy éven belül esküvőt kellene tartani, de még csak ajánlás sincs. Úgy csináljátok, ahogy szeretnétek/tudjátok.
2017. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ti ezt eljegyzési ebédnek hívjátok, akkor a te szüleidnek és a párod szüleinek is ott kéne lennie. Ha csak egyéni ünnepség a családodban az más. De akkor ez nem eljegyzési ebéd.


Eljegyzési ünnepséget egyébként esküvő előtt pár hónappal/héttel kell tartani, ha a pár szeretne. Nem évekkel korábban. Ismerősömék pl fél évvel az esküvőjük előtt tartották. Mi meg egyáltalán nem tartottunk mert feleslegesnek tartottuk. A családjaink az esküvő helyszínén találkoztak először.

2017. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!