Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Felbontotta az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felbontotta az eljegyzést, pedig terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éve voltunk együtt, ő mindig nagyon esküvő ellenes volt. Kb. 5 éve azzal nyúz, hogy gyereket szeretne, de én nem álltam készen a dologra. Tény, hogy ő 12 évvel idősebb nálam.


Megmondtam neki, hogy én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni - faluról származom, ez otthon így szokás, én is így tartom helyesnek. Végül megegyeztünk, tavaly évfordulónkon megkérte a kezem, azóta bejelentkeztünk anyakönyvvezetőhöz, márciusban (következő évfordulónkon) lett volna az esküvő. Semmi rongyrázás, két tanú és szűk család.


Mivel ő meghozott egy - ő szavaival élve - áldozatot, én is beleegyeztem, hogy az ő álma is valóra váljon. Szeptemberben abbahagytam a gyógyszer szedését, mert a nőgyógyászom elmondta, hogy idő kell, mire kitisztul. Pharmatex krémet használva, pontosan a honlapon leírt utasítások alapján mégis összejött a baba.


Úgy voltam vele, hogy alkalmasabb lett volna fél évvel, egy évvel később, de beletörődtem. Erre két napja széles vigyorral közli a volt vőlegényem, hogy akkor most ennyi volt, lefújjuk az esküvőt. Ő nem akarta igazán, neki csak a gyerek számít, ez csak egy papír és felesleges. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el ezt a gyerek előtt, és a szemembe vágta, hogy azért várt eddig, hogy nehogy "kinyírjam a gyerekét".


Át vagyok verve, borzasztóan csalódtam benne. Két napja folyamatosan sírok, alig látom a billentyűzetet a könnyektől.... Nem tudom, mihez kezdjek, kihez forduljak...



2018. jan. 4. 14:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/191 A kérdező kommentje:

Ki fogom tenni, a bátyám jön segíteni. Most annyira magam alatt vagyok, hogy egyedül nincs erőm intézkedni. Elintézzük a zárcserét is, de mindenekelőtt a kényszerkijelentést, mert nem akarom, hogy végül ő jelentsen fel engem.


Sokan nem fognak szeretni ezért, de elmondom nyíltan, hogy nem akartam soha szülővé válni, nem szerettem volna gyereket. Bátyám gyerekeit imádom, de sajátot nem akartam. De úgy voltam vele, hogy egy kapcsolatban kompromisszumot kell kötni: összeházasodtunk volna, és lett volna gyerekünk.


Abortuszhoz már késő, nem lenne időm mindent elintézni, ráadásul görcsbe rándul a gyomrom a gondolatra, hányan várnak gyerekre. Az örökbe adás egy lehetőség, de nagyon félnék, hogy rossz helyre kerülne, és az apja úgyse menne bele.


Ha megtartom, természetesen az én nevemet kapja a gyerek. Azzal már megfenyegetett, hogy nem fogja hagyni, mert neki apai jogai vannak. Letagadni se tudnám, hogy ő az apa, azt is nagyon jól tudja, hogy sose volt más az életemben, és egy teszt simán kideríti.

2018. jan. 4. 15:11
 32/191 anonim ***** válasza:
80%
Ab-ot azért gondold át, így hogy nem akarsz gyereket, és örökké rá fog emlékeztetni, nem lesz boldog életed.
2018. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/191 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd, hogy hulyitsen megint. Mivel jogilag o pontosan ugyanannyira idegen neked mint peldaul en a szamodra, ezert neki itt semmilyen jogai nincsenek. Hazassaggal lettek volna (erre ne felejtsd emlekeztetni!) Megnevezed ismeretlennek az apat, es ezzel vege van. Ha akarsz, te tudsz tesztet csinaltatni. O nem mehet oda idegen nokhoz, hogy "enyem a gyereked, teszt!".
2018. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/191 anonim ***** válasza:
30%

Én meg mindkét nézőpontot meg tudom érteni.

A sok "érett" válaszból ugyanúgy látszódik, hogy teljesen egysíkúak az emberek. Tagadja le az apát vagy adja örökbe?! meg vetesse el és hasonlók? Komolyan, ti sem vagytok százasok.


8 éves kapcsolatról van szó. Tenyészkancának nehezen nézhette mert akkor egy év után már azt szerette volna, ha tehetbe esik.

Annyiról van szó, hogy mindketten makacsul ragaszkodtatok egy dologhoz. Ő gyereket akart házasság nélkül, te házasságot akartál gyerek nélkül. 8 év alatt komolyan nem lehetett eljutni oda, hogy ezt töviről hegyére megbeszéljétek kinek miért olyan fontos vagy nem fontos a házassági papír és ebben kompromisszumot kössetek?


Abban neki van igaza, hogy ha nem fontos a házasság egy pár életében akkor minek erőltetni és 8 év után a családalapítás már igencsak esedékes, máskülönben minek vagytok együtt?

Ő tudta, hogy az eljegyzést könnyebb felbontani mint egy terhességtől és ezt lépte be. Igazából maga a tény, hogy 5 éve azzal kell nyúzzon, hogy gyereket szeretne már érdekes. Meg az is, hogy 2-3 év után nem jegyzett el, függetlenül attól, hogy házasságellenes. Egy eljegyzésben még nincs túl sok.


Szóval ez ahol most tartotok mindkettőtök hibája. Nem tudtatok kompromisszumra jutni, egyikőtök sem engedett a 21-ből. Mindketten áldozatként tekintettek a másik igényére, holott mindkettőnek simán kellett volna mennie egy 8 éves kapcsolatban.

Sem gyereket sem házasságot nem azért szokott kötni két ember mert a másik azt akarja, hanem mert mindketten azt akarják. Erre kellett volna fény derüljön 2 év után és akkor nem itt tartanátok, hanem rájöttök, hogy ti ketten nem illetek össze mert nem összeegyeztethetőek a jövőbeli céljaitok/terveitek.


És most kérem a nullámat mert nem tartottam a tömeggel a kollektív köpködésben.

2018. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/191 anonim ***** válasza:
90%

Okostojáspasi mit hitt?

Ezzel ő bukik:

párját

lakhatását

gyerekét is


Mert te azt mondod, nem tudod ki az apa, ő neked ugye senki (nem a férjed (ő nem akarta!!!)), és ennyi.


Aztán majd elköltözöl, számot változtatsz és nem akad a nyomodra.

2018. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/191 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem hogy csak úgy kérhet tesztet amennyiben elvileg nem az ő gyereke de ennek szerintem kérdezz utána a jogi topikban. És bár valóban kicsit késésben vagy én ha a helyedben lennék felkeresném az orvosomat vagy akár egy ügyvédet és megpróbálnám kijárni azt az abortuszt. De ez a te életed.
2018. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/191 anonim ***** válasza:
81%

Persze mert gondolod, hogy brkihez odamehet egy random férfi ismerőse,még ha egy lakásban is laktam mondjuk,hogy, szia, kérek tőled DNS tesztet? Amit írtak előttem: apa neve ismeretlen és viszlát!!

25L

2018. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/191 anonim ***** válasza:
92%
Hivatalosan nem voltatok élettársak sem? Mert az mondjuk vethet fel jogi problémákat.
2018. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/191 anonim ***** válasza:
13%

Jah mert egy vadidegen emberhez odamenni teljesen tökugyanaz mint egy 8 éves élettársi viszonyban a volt párunkhoz...

Csodálom, hogy nem jöttök azzal, hogy színleljen amnéziát és tagadja le, hogy ismeri a férfit annak ellenére, hogy évek óta közös lakcímre vannak bejelentve meg közös képeik vannak az eljegyzésről.

Már bocs, de kevés jogi tudásom ellenére szerintem ez baromira nem úgy működik, hogy letagadom az apa kilétét és pá. Amennyiben bizonyítható az élettársi kapcsolat (igen, házassági papír nélkül) akkor van jogalapja kérni az apasági vizsgálatot és joga van látni is a gyereket amennyiben az övé.

2018. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/191 anonim ***** válasza:
65%

A Pharmatex krém azért nem valami biztonságos...

Pontosan mennyi idős terhes vagy? Én azért megpróbálnám elintézni az abortuszt.

2018. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!